Yan zincirler Binance’in BNB Zincirine geliyor

Binance’in blok zinciri olan BNB Zinciri, ağ performansını iyileştirmek için yan zincirleri ekosistemine entegre edecek. İncelediğimiz çeşitli uygulama durumları için uygun olacak bir ölçeklenebilirlik çözümüdür.

Binance’in BNB Zinciri, ölçeklenebilirliğini artırmak için yan zincirlerin ağına gelişini görecek. Ne olacağına dair teknik profil hakkında hala çok az bilgiye sahibiz, ancak daha iyi akışkanlıktan yararlanmak isteyen merkezi olmayan uygulamalara ayrılacaklarını biliyoruz.

Yan zincirlere kısaca değinmek gerekirse, bunlar orijinal bir blok zincirine paralel ağlardır. İkincisini, devreyi yapmak için değiştirilecek olan bir araba gibi, belirli bir ihtiyaca uyarlamak için özelliklerini değiştirerek çoğaltırlar. Örneğin, Polygon (MATIC), şu anda Ethereum’un (ETH) bir yan zinciridir.

Bu yeni özellik, BNB Zincir Uygulaması Yan Zinciri (BAS) olarak adlandırılacak, ana zincirle bir bağlantı korurken belirli uygulamalar için ikincil ağlar oluşturacak. Bir Binance sözcüsünün açıkladığı gibi:

“BAS, geliştiricilerin ve düğüm operatörlerinin, BNB Zinciri ile yakın bir bağlantı kurarken, çok sayıda kullanıcı için dahili bir değer sistemi olarak kendi blok zincirlerini oluşturmalarına ve yönetmelerine yardımcı olmak için tanıtılan bir altyapıdır.”

Bu ölçeklenebilirlik çözümü, Web 3.0‘a geçişi hızlandırmak için çeşitli video oyunu uygulamalarına, sosyal ağlara ve meta veri kaynaklarına olan ihtiyacı karşılar.

Video oyunlarına uyarlanmış bir çözüm

BNB Zincir Uygulaması Yan Zincir (BAS) cihazı, özellikle video oyun uygulamaları (GameFi) ile ilginç bir kullanım alanı bulacaktır. Gerçekten de, bir blok zinciri oyunu birçok mikro işlemden oluşur ve uygulanabilir olması için bunların maliyetinin minimuma indirilmesi gerekir.

Bu nedenle bir yan zincir bu durumda önemli bir avantaj sağlayabilir. Özellikle Axie Infinity oyunu için Ethereum (ETH) ile birlikte çalışan Ronin ağı örneğini ele alalım.

Mantıken, BAS, Binance Smart Chain’in 2021 sonunda Animoca Brands ile ortaklığının ve GameFi sektörünü geliştirmek için bu aynı blok zincirinin yeniden düzenlenmesinin bir devamıdır.

Ayrıca bugün Dubai saatiyle 12:55 veya Paris saatiyle 10:55’te Animoca Brands ve BNB Chain ekipleri GameFi hakkında konuşmak için Binance Blockchain Haftası sırasında söz alacak. Bunlar yalnızca varsayımdır, ancak bu yan zincirlerin kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir fırsat olabilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here