Warner Music, The Sandbox’ta Metaverse Konserleri Düzenlemeyi Hedefliyor!

Lizzo, Ed Sheeran ve Red Hot Chili Peppers gibi müzisyenlerin firması bir metaverse ortamı ve eğlence temalı alanlar meydana getirmeyi amaçlıyor.

Konunun detaylarına bakacak olursak;

  • Warner Music Group, The Sandbox yapısı içerisinde bir metaverse konser alanı ve eğlence temalı ortam hazırlayacak.
  • Etiket, Atlantic ve Elektra gibi yapıları içinde barındırıyor ve Ed Sheeran ve Lizzo gibi müzisyenlere kapısını açıyor.

Warner Music Group, metaverse içinde sanal konserlerin detaylarını düzenliyor ve 27 Ocak 2022 Perşembe günü açıklanan çevrimiçi oyun evreninde müzik konseptli bir alan yaratmak için The Sandbox ile iş birliği yaptığını açıkladı.

Devasa müzik şirketi, hem müzik tabanlı bir eğlence alanı hem de müzisyenlerinin konserleri için bir alan olarak servis sunan bir ortam dizayn etmek için oyundaki sanal LAND projelerini hayata geçirecek. Bu proje, bir metaverse sanal oyununda herhangi bir merkezi güvence yapısına dahil eden bu alandaki ilk avatar durumundadır.

Warner, The Sandbox’ta hangi müzisyenlerin sahne alacağını ve platformda adını duyuracağını paylaşmadı. Atlantic, Elektra, Warner Records ve Parlophone gibi yapıları içinde olmak üzere, Ed Sheeran, Lizzo, Meek Mill, Weezer ve Red Hot Chili Peppers dahil olmak üzere farklı alanlarda yüzlerce imzalı müzisyeni içinde barındırıyor.

The Sandbox Büyümeye ve Gelişmeye Devam Ediyor

The Sandbox, kullanıcıların NFT ögeleri olarak ticareti yapılan, daha sonra kişiselleştirilebilen ve daha da ileri gidilecek olunursa oyun içinde para elde edebilen LAND’i temin etmelerine olanak tanıyan Ethereum altyapılı bir metaverse projesidir.

Facebook adlı sosyal medya mecrasının devasa çaptaki metaverse açıklamasını göz önünde bulundurularak son zamanlarda sanal arsa alım satımları hızlandı. Kasım ayı itibari ile yedi gün süresince kullanıcılar, geneli The Sandbox’tan gelen yüz milyon doları aşkın sanal arsa talebinde bulundu ve arsaları temin etti.

Sanal projenin geliştiricileri daha şu andan itibaren Snoop Dogg, The Walking Dead, Adidas, Atari, Steve Aoki ve The Smurfs içinde barındırmak üzere iki yüzü aşkın marka ve popüler isim ile iş birliği yaptı. Sandbox, kullanıcıların Warner Music Group’a ait olanlara ardışık arsaları temin etmelerine imkan tanıyabilmek için mart ayında bir arsa satımı yapmayı planlıyor.

WMG’nin baş sanal görevlisi ve proje geliştirme başkan yardımcısı Oana Ruxandra, kamuoyuna yaptığı bir çağrı ile “Bu projede çok sayıda gelişme var” dedi. Müzisyenler, emsal olarak kişiselleştirilebilen faydalara ya da tecrübelere ulaşımın kilidini açanlar da içinde olmak üzere, NFT öge topluluklarını The Sandbox vasıtası ile pazara, kullanıcılara sunabilir. Başkan yardımcısı ek olarak sanal konserler, sanatçı tanışma faaliyetleri, ödül törenleri ve başka faal online oluşumlardan da söz etti.

Ruxandra, “Ek olarak sipariş etme tecrübe dizaynı ve oyun geliştirme gibi seçenekleri de ele alıyoruz. Anlaşılan o ki daha kısıtlı bir şans ama muazzam ilgi çekici bir deneyim olacak.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kendi Doggy Style Records etiketiyle eserlerini piyasa ile buluşturan Snoop Dogg, The Sandbox’ta da yakın bir oyun yapısındaki eserini piyasaya sürmüştü. Süresi gelen bir metaverse sanatçı sanal konserine NFT şeklindeki ögeler ile giriş kartlarını verdi ve piyasada alıcılarına sundu, temin etmek için NFT varlıklarını hayata geçirdi ve oyun içi arazinin yakınında konumlanan LAND arsalarını elden çıkardı. Böyle bir bölge, hemen hemen yaklaşık olarak dört yüz elli bin dolar karşılığında olan bir kripto para birimine satıldı.

2021 senesinin nisan ayında Warner Music Group, çizgi film faaliyetlerine yakın etiketler oluşturan ve bu projeleri Dapper Labs’ın Flow blok zincir teknolojisinde hayata geçiren bir ticaret girişimi olan Genies ile bir iş birliği halinde bulunduğunu açıkladı. Bu ortaklık sayesinde, WMG müzisyenlerinin Genies etiketlerine çevrildiğini deneyimleyecek.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here