The Sandbox, Polygon (MATİC) Altyapısına Geçiyor

Metaverse projesi arasında yer alan The Sandbox’ın Alpha versiyonu sona erdi. Karşılaştığı başarı ile, topluluğu için maksimum istikrar ve rahatlık sağlamak için bir Ethereum katmanı 2 olan Polygon’a geçişini duyurdu.

Sandbox ve Metaverse

NFT’ler yılın başından bu yana küresel olarak elde ettiği başarıya ek olarak, The Sandbox veya Decentraland gibi metaverse projeleri geride bırakılamaz. The Sandbox, Alpha sürümünün sonunu ve oyuncularla olan başarısını bu şekilde duyurdu.

Metaverse, oyuncuların gerçek zamanlı olarak gelişebileceği dijital bir evrendir. Genellikle açık bir dünyada 3D formatında diğer insanlarla etkileşim kurmak mümkündür. Bu etkileşimler, kripto para ticareti ve satın almanın yanı sıra dijital öğelerin değişimini içerir.

Web 3.0’ın ortaya çıkması ve Facebook’un adının “Meta” olarak değişmesiyle, metaverse coinleri fiyatı fırladı. İki Fransız tarafından yürütülen bir proje olan Sandbox, 2011’den beri varlığını sürdürüyor ancak 2018’den beri sadece blockchain teknolojisini kullanıyor.

Sandbox’ın Polygon’a Geçişi

Bir katman 2 ya da kendi platformunda daha izleyicileri barındırmak edebilmek için Sandbox sanal dünyası Polygon ile hareket edecek. Yoğun olarak kullanılan ve maksimum kapasitelerine ulaşmış olan Ethereum, ciddi ücretlere ve işlem sürelerine sahip olduğu için olasılıkları sınırlandırıyor.

Bu nedenle, bu sorunları gidermek için geliştirme ekibi olası ağ tıkanıklığını önlemek ve minimum işlem maliyetlerini garanti altına almak için Polygon’a geçiş yapmaya karar verdi.

The Sandbox’ın kurucu ortağı Sébastien Borget’e göre, geçiş tamamlandıktan sonra oyun daha geniş bir kitleye sunulabilir.

Daha önce MATIC coin olarak adlandırılan Polygon, Polygon SDK altında çalışan ve amacı, ekosistemi daha az “dağınık” hale getirmek için Polygon ağı gibi daha yüksek katmanlarda Ethereum’dan protokolleri toplamak olan bir platformdur.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here