YouTube, NFT Sektörüne Gireceğini Açıkladı

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, video paylaşım platformunun, YouTube içerik oluşturucularının para kazanmasına yardımcı olmak için blok zincirinde depolanan dijital varlıkları sertifikalandırmanın bir yolu olan NFT’ler (değiştirilemez token’lar) dahil olmak üzere Web3 teknolojilerini benimseyeceklerini söyledi.

Wojcicki, resmi blogunda, ‘Susan’dan Mektup: 2022 önceliklerimiz’ başlıklı bir içerik paylaşarak bu açıklamaları dile getirdi.

Video akış platformunun CEO’su, tam olarak ne zaman başlayacağına dair somut bir plan paylaşılmamış olsa da, Web 3.0 dünyasında meydana gelen yenilikleri YouTube’da yenilik yapmaya devam etmek için bir ilham kaynağı olarak nitelendirdi.

Youtube CEO’sunun NFT’ler hakkında söyledikleri

Wojcicki, platformun odaklandığı temel önceliklerle ilgili bir güncellemenin altını çizdi;

  • İçerik oluşturucu ekonomisinin durumu,
  • Yenilik,
  • İçerik oluşturucuların çalışmalarını destekleme ve
  • YouTube topluluğunu koruma

Şirketin geleceğe daha da ileriye baktığını ve Web3’teki her şeyi takip ettiğini belirterek,

“Kripto dünyasında geçen yıl, değiştirilemez token’lar (NFT’ler) ve hatta merkezi olmayan özerk organizasyonlar (DAO’lar) patlama yaşadı. içerik oluşturucular ve hayranları arasındaki bağı geliştirmek için geri çevirilemez bir fırsat.

“İçerik oluşturucuların ve hayranların YouTube’daki deneyimlerini güçlendirmeye ve geliştirmeye devam ederken, içerik oluşturucuların NFT’ler gibi yeni teknolojilerden yararlanmalarına yardımcı olmak için her zaman YouTube ekosistemini genişletmeye odaklandık.”

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here