Ücretsiz NFT Sahibi Nasıl Olunur ?

“NFT” kavramı halihazırda faaliyet gösteren kripto para sanal evreninde devasa zenginlik misyonları barındırıyor. En nihayetinde Beeple ve Cryptopunks NFT sanal ögeleri milyonlarca dolar karşılığında ticaret piyasası hareketlenmesi oluşturdu. Ücretsiz NFT elde etmenin cazibesi çok daha üst konumlardadır. Fakat bu ne kadar tutarlı bir hayal ?

Kesinlikle tutarlı bir düşünce. Gelişen ticaret piyasası ve NFT sanal ögelerinin ele alınmasıyla, paylaşımları konusunda farklı düşünceler meydana geldi. Birtakım kişilerce NFT sanal varlıklarının ücretsiz oluşturulmasını barındırırken, başkaları ücretsiz NFT sanal ögelerini hediye olarak temin etme yolunda.

Ücretsiz NFT elde etmek mümkündür. Fakat, en iyi şans ve olanaklardan faydalanmak ve bir sahtekarlık rüzgarına kapılma olası tehlikesini en aza düşürmek son derece değerlidir. NFT tanımından ve bu kavram, düşünceleri kripto portföyünüzü genişletmek için nasıl kullanabileceğinizden söz edelim.

NFT Sanal Ögeleri Nedir ?

“NFT”, zamanın heyecan verici trend tanımıdır. Bu sanal ögelere olan alaka, kripto para sanal evreninin çok daha ilerisine gitti. Tema ve faaliyet durumları yeni olmasa da nasıl faaliyet gösterdiklerine ve NFT’lerin nasıl işlem yapılacağına yönelik olan alaka, finansal çerçevede devrim yaratmaya olanak tanıyabilir.

Bir NFT ya da diğer adı ile sanal öge, bir blok zinciri teknolojisinde bulunan bir varlıktır. Blok zinciri, ilintili bilgisayarlardaki bütün yapıların verisini barındıran bir kayıt listesidir. Blok zinciri teknolojisi, bütün kullanıcıların bir NFT’nin reel durumunu onaylamasını ve kavramını tazelemesine olanak tanıyan bir arza açık liste görevi görür.

Her NFT çeşidi eşsizdir ya da en azından sonsuz miktarda tekrardan oluşturulabilen başka sanal varlıkların tersine nadirdir. Tutar ya da çeşitli kripto para birimleri ele alınarak temin edilebilir ve bütün kullanıcılar vasıtası ile takip edilebilir, fakat sadece alıcının resmi hazinesi bulunmaktadır, bu tanım da bir çeşit sanal faaliyet oluşumu olanağı verir.

NFT ticaret piyasası hızla gelişim gösterdi. Popüler ve ünlü NFT yapıları arasında sanal sanat eserleri, sanal arsa kısımları ya da farklı oyunlarda faaliyet gösterebilen varlıklar yer alır. Ticaret piyasa endüstrisi geliştikçe, kripto para katılımcıları bu sanal ögeleri kullanmanın reformcu alternatif çözümlerini geliştiriyor.

NFT Ticaret Piyasası Genel Durumu ve Tarihçesi

Blok zincir teknolojisi listesindeki sanal ögelerin yeni bir tanım olmadığı ifade edilmelidir. Spells of Genesis gibi sanal oyun ögeleri 2017 senesinden bu yana var. Mim destekli Nadir Oyuncu Kartları da aynı vakitte popülarite kazandı.

Fakat, NFT’lerin global endüstrideki ünlülük durumu sadece son birkaç senede reel olarak başladı. NFT ticaret piyasası 2021 senesinde 41 milyar dolar seviyelerine erişti. Birbirleri ile kıyas halinde tutulduğunda, klasik sanat ve koleksiyon piyasası aynı sene içerisinde 50 milyar dolar biriktirdi. NFT sanal ögeleri, klasik sanat evreni piyasasına yüksek ivme ile yetişiyor.

Bu kritik seviyede bir gelişme gerektirir. Yakın bir çalışma, 2020 senesindeki bütün sanal oluşumlar endüstrisinin hemen hemen 100 milyon dolar değerinde olduğunu ön görüyor. Yönelim, kritik seviyelerde piyasada yer alan yükselen para seviyesinden ötürü meydana gelmektedir. Christie’s ve Sotheby’s tarzı açık artırıma açık evleri dahi işlerini NFT ticareti yapmaya yönelik hazırladı. Faiz biriminde gözlemlenen yükseliş trendi, NFT’ler için yükselen adette kullanım emsalinden de kaynaklanmaktadır.

NFT Ticaret Piyasasının Gelişmesi

NFT ticaret pazarının durağan bir şekilde hareket etmesi devamlılık gösterirken, bu, normal bir kripto para piyasası özümseyen olarak NFT’lere dahil olmanın hala iyi bir vakit olduğu manası mı denk geliyor ? Yanıt tabii ki Evet. Fakat popüler varlığı en iyi biçimde çözümlemek için önce birtakım verileri incelememiz gerekiyor.

Uçan bir pop tart kedisi temalı Gif yapısı, 2021 yılının ilk zamanlarında beş yüz bin doların üstünde satıldı. Birkaç haftanın ardından, müzisyen Grimes hazinesindeki sanal sanat ögelerini altı milyon dolardan çok sattı. Elden çıkarılan ve kripto para birimi haline dönüştürülen yalnızca sanat değildir. Sosyal medya devi Twitter’ın kurucu geliştiricisi Jack Dorsey, ilk tweet’ini tasavvur eden bir NFT sanal ögesini duyurdu. Teklif iki buçuk milyon doları aştı.

NFT projesi olan CryptoPunks 2017 senesinde dizayn edildi ve sanal varlıkları koleksiyoncu kısımları olarak kıymetli hale geldi. Larva Labs, projeyi 2017 senesinde meydana getirdi ve on bin piksel sanat eserlerini ücretsiz bir şekilde servis etti. Her biri belirli çalışma prensibine dayalı olarak dizayn edildi ve saç modeli, gözlük ya da şapka gibi çeşitli işlevlere vakıf. Birtakım işlevler başkalarından daha nadirdir ve CryptoPunk yapılarını daha kıymetli haline getirir.

NFT sanal ögelerinin popüler hale gelmeye başladığı yıl olan 2021 senesinden bu ana dek, CryptoPunks popülaritesinde bir yükseliş trendi görüldü. 2021 yılının Mart ayında bu sanal ögelerden ikisi, her biri yedi buçuk milyon dolardan fazlaya elden çıkarıldı. Üstünden geçtiğimiz birkaç ayda yedi uzaylı kişilik daha bir milyon doları aşkın düzeyde satıldı. Bored Ape Yacht Club, Mutant Ape Yacht Club ya da The Sandbox’ın bu tarihçeye yakın hikayeleri bulunmaktadır.

Yararlarına ve projenin ilkesine dayalı olarak, birtakım NFT’ler ucuz ve daha ileri gidecek olursak ücretsiz durumda piyasa oluşturabilir. İçinde bulunduğumuz zaman diliminde bu olanaklardan bütün kullanıcıların hangi yol ile faydalanabileceğine dair bir göz gezdirelim.

Ücretsiz NFT Sanal Varlıklarına Nasıl Sahip Olabilirsiniz ?

NFT’leri ücretsiz olarak elde etmenin birtakım alternatif çözüm vasıtaları bulunmaktadır. Bunlardan biri de oynamanıza ve gelir elde etmenize olanak tanıyan NFT sanal ögesi içeren oyunları oynamaktır. Bu oyunlar, NFT ticaret piyasasını desteklemek için özgü olarak dizayn edilmiştir. Bu durumda, sanal kripto para birimlerinin oyun içinde reel bir yararı vardır.

Metaverse Oyunları

NFT oluşturarak elde etmenin de alternatif çözümleri vardır. Bunu fahiş gas ücretleri karşılamadan yapmak isteyeceksiniz. OpenSea içinde bulunduğumuz zaman diliminde en büyük NFT ticaret piyasa pazarıdır. Protokol, dalgalanan gas ücretlerinin önüne geçmek için bir NFT yaratıcısı dizayn etti.

Son olarak, WAX platformunda faaliyet gösteren Alien Worlds gibi birden fazla oyun gruplarına etkin dahil oluşumunuz için ödüllendirileceksiniz. Bu, bir alışveriş merkezinin istikrarlı alışveriş için sadakat puanları servis etmesine yakın durumda konumlanır.
Pek tabii olanaklar ve şanslar mevcuttur. İşin temel fikri de burada yatmaktadır. Şimdi de ücretsiz NFT sanal ögesi sahip olmanın alternatif kanallarına göz gezdirelim.

1. Oyna-Kazan Sanal Oyunları Vasıtası ile Ücretsiz NFT Kazanın

Ücretsiz NFT elde etmenin diğer bir metodu da NFT altyapılı bir bilgisayar oyununa kayıt olmaktır. Bunlar, NFT ticaret piyasasını desteklemek için özgü olarak dizayn edilmiş oyunlardır.

Birtakım taraflardan bu, NFT’lerin en temel kullanım amaçlarından biridir. Bunun sebebi, biriktirdiğiniz sanal varlıkların bir oyun içinde direkt olarak kullanıma vakıf olmasıdır. Doğru faaliyet yürütüldüğünde, bu reel bir finans yapısını iyileşmeye ve gelişmeye teşvik eder.

Bu da gelişen bir ticaret piyasası sektörüdür. Daha evvel de ifade edildiği üzere, büyük bir ihtimalle, ilk NFT oyunu Spells of Genesis idi. Sorare ve FootballCoin gibi oyunlar bu biçimde faaliyet gösteren ve işleyen başka oyunlardır. Katılımcılar, NFT’leri biriktirebilir ve oyunun başında bir sıra ücretsiz değerli kart temin edebilir. Bu değerli kartları kripto para birimi elde etmek için kullanabilirler.

Yakın tarihlerde, WAX platformu, NFT oyunları için devasa alaka gördü. Alien Worlds ve Farmers World gibi oyunlar, kullanıcıların ücretsiz NFT elde etmelerine ya da bu birimleri temin etmelerine yardımcı olur. Bu NFT sanal ögeleri, oyunda daha sağlam kalite göstermelerine ve kripto para birimlerini elde etmelerine olanak tanır.

Bu oluşumdan faydalamak için bir WAX kişisel cüzdanı oluşturmanız gerekecektir. NFT sanal ögelerinizi burada saklı tutacaksınız. Bu birkaç birim dakika kadar sürecektir.

Bu WAX oyunlarının birden fazlasının ücretsiz NFT ögeleri barındırdığını da es geçmemekte yarar var. Bu, bilhassa yeni dizayn edilmekte olan oyunlar için olur. Bunu yaparak oyun yaratıcıları, halkın kripto para uygulamalarına olan alakasını kendi üzerlerine çekmeyi ümit ediyor.

2. NFT Etiketleri ve Avatarları

Genel durumda, NFT projeleri, katılımcılarının dahil olumunu ücretsiz sanal varlıklar ile ödüllendirecektir. Emsal verecek olursak, NFT sektöründeki birçok tutarsız kalınan ekip topluluğu, delegelerine ücretsiz NFT sanal ögeleri servis eder.

CryptomonKeys Discord, delegelerine ücretsiz olarak NFT sanal ögeleri vaat ediyor. Alien Worlds gibi oyun gruplarına etkin dahil oluşumunuz için de hediyeler elde edebilirsiniz. Bu, kripto sanal dünya katılımcılarını oyunu oynamaya devam etmeye motive etme harekatı olarak değerlendirilebilir. Bu oyunlar, katılımcı etkileşimi sebebi ile büyür. Eşsiz sanal varlıklarının alım satımını ve piyasadaki paylaşımını destekler. Bu, en nihayetinde oyunun profilini geliştirerek ve kripto para biriminin değerini yükseltecektir.

Sosyal medya devi olan Twitter’da, birtakım kuruluşlar NFT sanal ögesini almanıza olanak tanıyan hediyeler paylaşır. “NFT” sözcük tanımını içinde barındıran hashtag’leri amaçladığınızdan emin olun. Genel durumda olunan zaman, bunlar sizi etkin etiketlere aktaracaktır. Çoğu zaman, olası elde edenler, proje konusundaki demeçleri yaymakla alakalı olarak görüş beyan etmeye, paylaşmaya ya da bir biçimde dahil olmaya destek verilecektir.

Bu NFT sanal ögeleri kıymetli hale gelebilir. Cryptopunks projesinin nasıl faaliyete, harekete geçirildiğini es geçmeyelim. İçinde bulunduğumuz zaman dilimi içerisinde, bu en kıymetli NFT sanal ögesi hazinesidir. Fakat 2017 senesinde ETH cüzdan hesabı olan bütün kullanıcılara ücretsiz olarak paylaştırıldılar. NFT sanal ögeleri kişiden kişiye iletişim vasıtası ile hız kazandı. Kendini adamış gurubu, en sonunda kavuşacakları olan gelişimlerine yardımcı oldu.

3. NFT Sanal Öge Yapıları

Kültürel hale gelmiş kuruluşlar çoğunlukla arza pay kanıtı seçeneklerini vaat ederek para haznesi yükseltirler. Blok zincir teknolojisi ile uyumlu çalışan internet olan Web 3.0 yapısında iş gösteren işletmeler, kullanıcıların finans merkezlerinde alım satımlarını yapabilecek bir kripto para birimi başlatarak, projeye yakın bir çözüm kanalı izliyor. Airdroplar bazı zamanlarda kripto para birimi tanıtımlarına dahildir. Kripto para sanal dünya işletmeleri vasıtası ile kullanıcı edinme mali sarfiyatları olarak atfediliyor.

Airdrop yapıları bir sıkıntı olmamasına karşın, çoğunlukla birkaç aya bölünür. İnsanları kripto para birimlerini saklı barındırmaya ve daha çok temin etmeye teşvik etmeyi hedeflemektedir. Birtakım tokenler süreç içerisinde başkalarından daha kıymetli olurken, birtakım tokenler ise kıymetsiz duruma gelir.

Emsal olarak, OpenDAO, projenin NFT sanal ögelerini değiş tokuş halinde ticaretini yapan bütün kullanıcılara tokenlerinin (SOS) airdrop yapılarını sağladı. Birtakım kripto para birimi kullanıcıları binlerce dolar tutarındaki token aldı.

Birtakım projeler aynı vakitte ünlüleri de içinde barındırıyor. Board Ape Yacht Club, Paris Hilton ve Jimmy Fallon gibi ünlüleri kendi oluşumuna dahil etti. Bu iki ünlü isim, 2022 senesinde kişisel hazineye ait NFT sanal varlıklarının televizyonda gösterimi yapılan çekilişine katılım gösterdi.

Bored Ape Yacht Club’ın başarısını tespit eden yakın çalışma prensibine sahip olan projeler, başarı alternatif kanalının birebir aynısını yapmaya çalıştı. Bu, NFT sanal öge etiketlerinden faydalanmak için henüz çok geç olmadığı manasına denk gelir.

4. NFT Sanal Varlık Üretimi

Bir diğer kıymetli sanal ögeler meydana getirmek hedefi ile katılımcıları daha çok adette NFT temin etmeye teşvik eden projeler de bulunmaktadır. Bu, eski dönem evcil hayvan oyunlarına yakın bir çalışma prensibine sahiptir. CryptoKitties veya Axie Infinity gibi projeler buna içerik yaratma olarak atıfta bulunur. Her iki faaliyet yapılanması de son derece ünlü ve revaçtadır.

CryptoKitties platformundaki katılımcılar, Ethereum blok zincir teknolojisinde yayınlanan üçüncü bir NFT sanal ögesini dizayn etmek için kedicikleri temsil eden NFT sanal varlıklarından ikisini elinde barındırmaya çalışacaklar.

Bir CryptoKitty temin ettiğinizde, onun içerik oluşturma ve yenisini meydana getirme zamanı gelmiştir. CryptoKitties, aynı kullanıcıya ait olmalı ya da diğer bir katılımcıya servis edilmelidir.

Axie Infinity, bir yumurta oluşumu meydana getirip kuluçkalayarak yeni Axies meydana getirme metodudur. İlk amacı, kartın kategorisi de içinde olmak üzere istenen işlevlere vakıf Eksenler meydana getirmektir. Yeni bir yavru yapısı meydana getirmek için kullanıcılar iki Eksen yapısı dizayn edebilir. Bu biçimde, katılımcılar oyunun sanal evrenine daha çok ek faydada bulunmaya teşvik edilir. En temel hedef, zaman içinde kıymetli hale dönüşebilecek bir bütün hazine meydana getirmektir.

5. Kendinize Ait Ücretsiz Bir NFT Ögesi Oluşturun

Bu hamle, kritik seviyede, daha evvel NFT sanal ögelerinin oluşturulmasına dahil olan fahiş gaz fiyatları sebebi ile atıldı. Gas tutarları, potansiyel olarak faaliyet durumlarını elden çıkarmak isteyen sanatçıların özgüvenini kırma potansiyeline vakıftı.

Polygon’un 2. katman alternatif kanalı, katılımcıların Polygon’un blok zincir teknolojisindeki NFT sanal ögelerini sahipliğini esas olarak ücretsiz olarak dizayn etmesine, temin edilmesine ya da tamamen devretmesine yardımcı olur. Ek olarak, Polygon blok zincir teknolojisini kullanarak para dizayn ettiğinde, sanal kripto para birimlerini ETH sanal varlık seviyelerinde satabilirsiniz.

Kendi NFT’lerinizi nasıl oluşturabilirsiniz ? En iyi platformlar

OpenSea platformunda rastgele bir şey meydana getirdiğinizde, kişisel hesabınızı bağlamanız ve daha sonrasında bir özel hazine oluşturmanız gerekir. Kişisel hazineler NFT sanal ögenizi kendi bünyesinde saklı barındırır. OpenSea platformu bundan böyle katılımcıların MATIC tokeni kullanarak NFT sanal ögelerini meydana getirmelerine ve elden çıkarmalarına olanak tanır.

Kişisel hazineler sekmesindeki kişisel verilerinizi doldurduktan sonra, talep ettiğiniz platform olarak Poligon’u tercih etmeniz yeterlidir. Daha sonrasında, NFT sanal varlıkları için karşılanacak tutar kripto para birimini tercih etmeniz gerekecektir. Bir ödeme hesap konumu seçtikten sonra, oluşuma hazır durumda olmalısınız. Bir NFT sanal ögesi ticaret piyasası fırsatınızın sadece sizi destekleyen kişisel bir topluluğunuz varsa yükseleceğini es geçmeyin.

Hemen Şu Anda NFT Sanal Ögeleri Elde Etmeye Başlamak Çok Basit

NFT’lerin ileriki süreçlerdeki potansiyeli, sanat ve oyunla olan bağlantılarının çok daha ilerisine gidebilir. Hisse ispatı sağlayabilir, birebir telif hakkı, patenti kontrol edebilir ve kişisel ulaşım hakkı verebilirler.

Bu ticaret piyasa pazarından gelir elde etmeyi öğrenmek de çok kritik olabilir. Bunu yapmanın alternatif çözümlerinden biri, ücretsiz NFT sanal varlıklarını ve bunların hangi yol ile kazanabileceğini düşünmektir. Bundan böyle NFT sanal varlık kişisel hazinenizi meydana getirebilecek ve olası büyük mali sarfiyatlardan kaçınabileceksiniz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz