Geleceğin En iyi Oyun Platformu Axie Infinity incelemesi

Oyunların geleceği değişiyor ve Axie Infinity, değişikliklerin ön saflarında yer almaya hazırlanıyor. İlk bakışta platform, canavar karakterlerin savaşlarda rekabet ettiği basit bir oyuna ev sahipliği yapıyor, ancak NFT’lerin kullanılması onu devrim niteliğinde yapabilir. Axie incelememiz, platformun yaptığı işin özüne ve yerel tokeni AXS’nin nasıl performans gösterdiğine derinlemesine inecek.

Oyun, elde taşınabilir oyun konsollarından hareket algılayıcı kontrollere ve sanal gerçekliğe kadar, genellikle yenilik ve yeni teknolojinin ön saflarında yer alır. 21. yüzyılın üçüncü on yılı, oyunların bir sonraki rönesansından geçtiği zaman olabilir. NFT’ler, kripto ve blok zinciri, bir sonraki devrime güç vermek için birleşiyor. Bu Axie incelemesinde, bu özel oyun platformunun neden yeni dünyanın merkezinde olabileceğini açıklayacağız.

Axie Infinity ile tanışın 

Değiştirilemez tokenler (NFT’ler) 2021’in başlarında halkın hayal gücünü ele geçirdiğinden, çoğunlukla dijital sanatla ilişkilendirildi. Ancak NFT dünyasında daha fazla yenilik gerçekleştikçe, bazıları oyun oynamayı da içeren daha geniş bir kullanım alanı yelpazesi ortaya çıktı.

Başlangıçta belirgin olmayabilir, ancak NFT’ler ve oyun oynamanın doğal karşılığıdır. Runescape’te zırh veya The Sims’te ekstra mobilya olsun, oyuncular her zaman oyun içi öğeler satın almak istediler. Bitcoin ortaya çıkmadan çok önce birçok oyunun kendi oyun içi para birimleri vardı ve bu belirteçlerin genellikle kripto para birimlerinin öncülleri olduğu söylenir.

Yine de blok zinciri, işleri merkezi olmayan hale getirerek işleri bir sonraki seviyeye taşıdı, oyuncular oyun içi öğelerini NFT olarak satın alabilirler, bu da sahipliklerinin halka açık bir deftere yatırıldığı ve artık tek bir sunucuya veya oyun şirketine bağımlı olmadığı anlamına gelir. Platform saldırıya uğrarsa, çevrimdışı olursa veya kullanıcı askıya alınırsa, bu sahiplik otomatik olarak kaybolmaz.

Axie Infinity nedir ?

Ağustos 2021’de 1 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı, bu nedenle Axie Infinity’yi ciddiye almaya değer.

Özünde, Axie Infinity, oyuncuların birbirleriyle savaştığı ve bu süreçte ödüller kazandığı bir oyundur. Oldukça havalı olan Pokémon’dan da bir şekilde ilham alıyor. Ancak Axie’yi gerçekten ilginç yapan şey, NFT’lerin bu savaşların merkezinde olmasıdır. Axies adlı canavarlar savaşır ve oyuncular Axies’lerini NFT şeklinde satın alır.

Oyuncuların kazandığı ödüller, “gerçek” parayla değiştirebileceğiniz Smooth Love Potion (SLP) tokenleri adı verilen başka bir dijital para birimi türüdür. Ancak, Axie Infinity Shards (AXS) oyunun ana para birimidir. Platformun en iyi oyuncuları oynamak için AXS kazanabilir, ancak arz sınırlıdır (kazanması nispeten kolay olan SLP’nin aksine). Genelde oyuncular SLP’lerini AXS ile takas ederler.

Axie Infinity ve AXS kripto para birimi hakkında daha fazla bilgi almak için makalemizi incemenizi öneririz;

Axie Infinity (AXS) Nedir?

Axie Infinity nasıl çalışır ?

Axie, NFT’leri barındırmasına izin veren Ethereum blok zincirinde çalışır (akıllı sözleşmeleri destekleyen Ethereum gibi bir blok zinciri protokolü gerektirdiğinden). Sonuç olarak, hem AXS hem de SLP, ERC-20 tokenleridir.

Ethereum şu anda blok zinciri oyun alanında liderdir, ancak Solana gibi diğer akıllı sözleşme blok zincirleri gelecekte daha fazla geliştikçe ve sınırlamalarının üstesinden geldikçe (ölçeklenebilirlik eksikliği gibi) yerini alabilir. Ancak Axie Infinity, bu sorunların bazılarının üstesinden gelmek için Ronin adlı bir yan zincir kullanır; Ronin, ücretleri düşük tutmaya yardımcı olur ve işlem gecikmelerini azaltır.

AXS kripto para incelemesi

Şimdi Axie Infinity’nin neyle ilgili olduğu hakkında bilgiler verdik, hadi AXS coin fiyatının son birkaç yılda ne yaptığına daha yakından bakalım. Metaverse coinleri arasında en dikkat çeken coinlerden olan AXS fiyat hareketlerinde de oldukça dikkat çekiyor.

İlk olarak Kasım 2020’de 0.15 $ değerinde piyasaya sürüldü ve bu birkaç ay boyunca değişmedi. Nisan 2021’de kripto piyasası patlama yaşarken birçok kripto para birimi büyük bir yükseliş yaşadı ve AXS 10.1 dolara kadar sıçradı.

Axie Infinity (AXS) Fiyat Tahmini

AXS coin üç büyük fiyat artışından yararlandı: Temmuz sonunda 46.96$’a, ardından Eylül’de 82.21$’a ve son olarak Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 160.36$’a. Kripto para fiyatlarında sıklıkla olduğu gibi, bu artışı keskin bir düşüş izledi ve Ocak 2022’ye kadar değer 76.62 dolar civarındaydı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here