WAX Coin (WAXP) Nedir?

Çeşitli varyasyonlarla birlikte satış imkanı veren, açık artırma usulüne uygun da çalışabilen bir yapı oluşturan ve rezerv satış mekaniklerini de içinde barındıran bir yapıyı en yükseğe, hedefe koyan bir sistem olan WAX; adını Worldwide Assets eXchange kısaltmasından alır. Bu global platform herkesin kolayca ve güvenli bir şekilde ödeme süreci yaşamasına neden olan akıllı sözleşmeler üzerinde çalışır.

WAX Coin Çalışma Prensipleri ve Özellikleri

Bu platformda merkezi olmayan, oyuncuların birbirleriyle kolayca etkileşim içinde bulunabileceği bir yapıda dizayn edilmiş olup, oluşturulan bu pazarla birbirleriyle alışveriş ilişkisi içinde bulunabileceklerdir. Çalışan bu yapıya ait olan veri tabanı doğrudan bir şekilde bağlantı kurduğu için herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçer ve bu pazarda yönlendirilen birimler tek bir havuzda toplanır.

Bahsi geçen bu alışverişler tek bir birim olarak WAX adı verilen bir para birimi olarak sınıflandırılabilir.

Güvenliği de en üst konulardan biri olarak gören bu kripto para birimi akıllı sözleşmeler eşliğinde iş görür. Ethereum blok zinciri üzerine kurulu bir token olan WAX ERC-20 platformu üzerinde de alıcı bulmaktadır.

WAX kripto para birimine sahip olmanıza olanak tanıyan birimler ise Bitcoin ve Ethereum’dur. Bu iki birime sahip olmanız halinde WAX coin sahibi olabilirsiniz.

Neden WAX Coin ?

Ethereum altyapısı aracılığıyla çalıştığından ötürü WAX; depolanabilecek en güvenli cüzdan Ethereum’un da cüzdanı olan MyEtherWallet’tir.

Güvenlik ve güvenilirlik konusuna oldukça önem veren bu yapı; gittikçe oyun içinde güçlenen tokenlara sahip kullanıcıların oylamalarıyla belirlenmektedir. Bu belirlenen kişiler oyun içindeki görevleri yerine getirme ve diğer oyun kurallarını ortaya koyar. Oyunun sahip olduğu bu özellik ise geliştirici ekip olmasa dahi oyunu oynayan kullanıcılar sayesinde gelişime açık olduğunu gösterir.

Birbirleriyle perçin hale gelen bu uygulama oyunculara kendi güvenlik ve gizliliklerini kendileri oluşturuyormuş havası vermektedir. Bu da bu yapının başarılı bir şekilde bu platformda ön sıralarda yer almasını sağlamaktadır.

WAX Geliştirici Ekibi

Dijital Pazar dünyasında önde gelen platformlardan olan OPSkins, WAX adı verilen bu gelişime açık platformu geliştiricisi olarak yer alır. OPSkins adı verilen bu platform 2015 yılında Jonathan Yanis, John Brechisci ve bu platformda güncel CEO konumunda bulunan William Quigley tarafından meydana getirilmiştir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz