The Graph (GRT) geliştirilme için 50 milyon dolar topladı

Graph Foundation, “The Graph” protokolünün yeteneklerini geliştirmek ve genişletmek için yeni ekipler toplamak için başarılı bir şekilde 50 milyon dolar topladı. Grubun yöneticisine göre, bu fon özellikle projenin Asya ve Avrupa ile bağlantı kurmasını sağlayacak.

The Graph (GRT) ağını güçlendirecek

Ethereum tabanlı “Graph” indeksleme protokolünün yaratıcısı olan ve “ blok zincirlerinin Google’ı ” olarak adlandırılan Graph Foundation, geliştiricileri işe almak ve Avrupa ve Asya’da genişlemek için 50 milyon dolarlık bir bağış toplama turunu tamamladı.

The Graph (GRT) Nedir ?

Projenin fon sağlayıcıları arasında, Reciprocal Ventures, FinTech Collective, Fenbushi Capital ve Blockwall Management ile birlikte Tiger Global Management’ı 1. sırada görüyoruz.

Fon yaratma risk sermayesi (girişim turu) şeklinde gerçekleşti, bu nedenle yatırımcılar birkaç yıl içinde yatırım getirisi alacaklar. O zamana kadar, bu mali katkı The Graph’in ağını geliştirmeye devam etmesine olanak sağlayacak.

The Graph Nasıl Çalışır ?

Graph, “alt grafikler” adı verilen açık uygulama programlama arabirimleri (API’ler) biçiminde çalışan bir dizin oluşturma protokolüdür. Bu, farklı blok zincirlerinden verilere basitleştirilmiş bir şekilde erişmek isteyen kullanıcılara ve geliştiricilere izin verir.

Protokol, merkezi olmayan uygulamaların (Dapps) geliştirilmesini kolaylaştırmak ve Web 3.0‘a geçişi kolaylaştırmak için Ethereum (ETH) ve Gezegenler Arası Dosya Sistemi (IPFS) gibi ağlardan akıllı sözleşme bilgilerinin alınmasına izin verir.

The Graph (GRT) piyasada nasıl bir öneme sahip ?

2017 yılında oluşturulan The Graph, benzersiz protokolü sayesinde çeşitli blok zincirlerinde kendisine bir isim yaptı. Ethereum blok zincirine özgü, artık Arbitrum, NEAR Protocol, Polygon, Aurora, Avalanche (AVAX) ve hatta Binance Akıllı Zinciri gibi birçok ağdan gelen verilere erişim izni veriyor.

GRT coin fiyatı, en yüksek fiyatının (ATH) 14 Şubat 2021’de 2,34 ABD dolara ulaştı. Yazımız sırasında, bir GRT  0,40 dolardan işlem görüyordu. Bu arada piyasa değeri şu anda 2,2 milyar dolar değerinde . Protokolün, Coinbase Ventures, ParaFi Capital veya Multicoin Capital gibi blockchain dünyasındaki birçok finansal destekçiden yararlandığını unutmayın.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz