Avalanche (AVAX) Coin Nedir ?

Kripto para dünyası özellikle son yıllardaki eşsiz bir ilerleme kaydetti. Bu ileri teknoloji ise beraberinde birden fazla iş kolu veyahut iş pazarı düzenlemesi oluşumu meydana getirdi. Kripto paralar, gerçek dünyadaki birden fazla iş piyasasını tasarlamakla yetinmeyip, iş pazarında kritik, nokta taşlarından biri durumuna gelmiştir.

Bu gelişim ise beraberinde, heyecan verici gelişmelerin müjdeleyicisi olmuştur. Bu müjdelerden biri de Ava Laps vasıtasıyla oluşturulan ve geliştirilen, merkezi olmayan aplikasyonları meydana getirmek ve uyarlanabilme sistemiyle dizayn edilmiş, kendi piyasası içinde damga vurmuş bir blok zinciri teknolojisi platformudur.

Bu ağ platformu sayesinde, bu piyasada varlık gösteren her kullanıcının birden fazla işleve sahip blok zincir teknolojisini ve merkeziyetsiz durumda olan uygulamaları tasarı ve geliştirmesine olanak tanır. Temel hedeflerinden biri de uzun vadede, adını sıkça duyduğumuz ve blok zinciri teknolojileri arasında en popüler akıllı kontrat olan Ethereum’u tahtından etmeyi planlıyor.

Ağırlaşan veri hızları, merkezileştirme ve uyarlanabilirlik olayını da içine almak üzere geçmişte kullanılan blok zinciri platformlarının kısıtlamalarına çözüm olmak üzerine dizayn edilmiştir ve bu çözümleri oluşturmak için inovatif teknikler kullanarak bu teknolojiyi geliştirmektedir. Bu, gittikçe yavaşlayan iletim zamanı, yüksek verim becerileri ve %51 siber tacizlere karşı ayakta kalabilmeyi hedefleyen eşsiz Avalanche kabul protokolünü kullanır.

Avalanche (AVAX) Çalışma Prensibi ve Özellikleri

Avalanche, kullanım isteklerine ve durumuna göre değişiklik gösteren, birbiriyle ilintili bir alt ağlara bağlı yeni öge önemi şekillerinin oluşumuna olanak tanıyacak yapılar arasında basit temalı bir yapı meydana getirerek ortadaki problemleri çözümlemeye ve iyileştirmeyi hedefliyor.

Birincil ağ yapısı, 3 yer bağlantılı farklı blok zinciri platformun meydana gelir:

 • Dönüşüm(X) Zinciri.
 • Platform (P) Zinciri.
 • Kontrat (C) Zinciri.

Avalanche, Proof-of-Work gibi kalıplaşmış genel geçer topluluk oyuna tabi değildir, bu oluşumun yerine platform, bütün noktaların Yönlendirilmiş Döngüsel Grafikler (DAG) aracılığıyla işlem görebileceği ve kanıtlanabilir derecede güvenilir bir Sanal Makine adında bir sistem icra eder.

DAG’ler, yapıları aynı düzlemde farklı alanlarda yapılandırarak verilerin daha kapsayıcı bir biçimde kabullenilmesine neden olur. Doğrulayıcılar, yeni bir yapılanmanın hazır halde olup olmadığına karar vermek için testleri düzensiz bir biçimde kontrol eder ve çoğunlukla kendini döngüye alan alt yapılardan, ağ platformunu daha gizlilik açısından güvenilir duruma dönüştüren bir kullanım ortamı haline getirir.

Blok zincir yapısındaki bütün eşsiz yer düzenli oluşumlarla Avalanche bunları yapabilir;

 • Birlikte Çalışabilir: Platform, muazzam ademi merkeziyetçilik düşlenerek dizayn edilmiştir. Bu yapısı, herhangi bir merkezi denetim yapısına gerek kalmaksızın platform üstünde birden fazla sunucu oluşumuna neden olur ve çeşitli varyasyonlara, daha da ileri gidersek kullanım hedeflerine bağlı olarak katılımcılar arasındaki olağan problemlerin önüne geçer.
 • Hız: Avalanche’ın işlev yapı hızı saniye birimindedir.
 • Uyarlanabilirlik: Avalanche, saniyede binlerce veriyi hayata dönüştürebilir ve bu verimden herhangi bir taviz vermeden çok sayıda doğrulayıcı çalıştırır.
 • Avalanche, Ethereum’da varlık gösteren bütün vasıtalarla birlikte Solidity aracılığıyla tasarlanan akıllı kontratları barındırır
 • Platforma Basit Ulaşım: Avalanche, dijital öğelerin düzensiz şartlarda meydana getirilmesini ve bu piyasadaki pazarı basit hale indirger. Bu yapıyı kullanan herkes Kendi yapım blok zincirini geliştirebilir ve ticaretini yapabilir.
 • Merkezi Olmayan: Avalanche Blockchain, küresel olarak birbirine bağlı ağlar için esnek ve birlikte çalışabilir bir altyapı sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Kripto Para Birimi Olarak AVAX

AVAX, Avalanche ağ platformunun simgesel tokenidir. Bu token aşağıdaki özellikleri içinde barındırır:

 • Staking: Ağı kullanan katılımcılar, ağın doğrulayıcısı olmak ve %11’e kadar ulaşan kazanç oluşturmak için AVAX’ı stake edebilir. Ağ platformunun kabul etmeni olmak için 2000 AVAX’a gereksinimleri vardır.
 • İşlem Meblağları: AVAX, yapılan işlevler veya alt ağ kabullenmeleri de dahil olmak üzere platform içerisindeki farklı yapılar için tutar olarak kullanabilir.

Avax coin fiyatı şuanda 105 dolar seviyesinden işlem görüyor. Canlı fiyat takibini dilediğiniz zaman sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

AVAX Coin Nasıl Oluşturulur ?

Katılımcıların doğrulayıcı etmen için 2000 AVAX’a gereksinimleri bulunmaktadır. AVAX’ta harcanan senede %11’e kadar kazanç sağlayabilirler.

AVAX Coin Hangi Biçimde Saklanır ?

Bu kripto para birimleri vasıtasıyla hayatımızda gündemimize giren sanal cüzdan kavramı; AVAX tokeni içinde geçerlidir ve hemen hemen her popüler sanal para cüzdanlarında güvenli bir şekilde korunabilir.

Avalanche Tokenine Destek Olan Kuruluşlar

Avalanche, Three Arrows, Dragonfly Capital veya Polychain gibi pazardaki dev kaynak oluşumlarından 300 milyon dolara ulaşan meblağ oluşturmayı elde etti.

Avalanche (AVAX) Projesinin Geliştirici Ekibi

Bu ilerlemekte olan kripto para piyasasının popüler birimi, tıpkı rakipleri gibi alanında uzman kişiler ile birlikte geliştirilir.

AVAX token geliştirici ekibi, adı daha önce sıkça duyulmuş seçkin listeleme durumlarını yayınlayan Fortune 500’de yayımlanan, ileri gelen ekonomi ve teknoloji kuruluşlarından hızlı yükselme sürecine sahip blok zincir teknolojisi üzerine oluşturulan yapılar kadar tecrübeye ve potansiyele sahiptir.

Emin Gün Sirer, ekibin kurucusu ve CEO pozisyonunda görev almaktadır. COO ve Baş Platform Mimarı olarak geliştirici ekipte yer alan Kevin Sekniqi alanında uzman bir geliştiricidir. Bir diğer geliştirici ise Ted Yin’dir ve bu geliştiricinin de Görevi Baş Platform Mimarı’dır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here