Stepn yeni bir hile önleme sistemi geliştiriyor!

Bildiğimiz gibi, hile yapmak oyunları veya uygulamaları rahatsız eder ve bir toplulukta hızla telaş yaratabilir. Stepn uygulamasında bu boyut, para kazanma olasılığı ile daha da pekiştirilmektedir. Bu nedenle Stepn uygulamasının geliştiricileri “Anti-cheat” politikalarını güncellemek istediler.

Stepn oyunu neden güncelleniyor?

Yeni “Move To Earn” konseptinin tartışmasız lideri Stepn uygulaması, her geçen gün daha fazla sayıda kullanıcıyı kendine çekiyor. Ancak bugün, orijinal konseptin kısmen değiştirildiği açıktır. 

Öte yandan, hile yapmak nihayetinde topluluğu zayıflatabilir. Çünkü Move to Earn oyunları için temel sorun, uzun vadede aktif bir topluluğu sürdürmektir. Ve hileli aktörlerin sayısı çok artarsa, ortadan kalkabilir. Gerçekten de, Stepn’in durumunda, oyuncular botlar veya GPS veri sahtekarlığı yoluyla abartılı miktarda token üretebiliyorsa, oyunun başarılı olması pek olası değildir.

Platformun bir basın bülteninde haklı çıkardığı gibi:

Hileciler, Token ve NFT fiyatlarını yapay olarak şişirme ve tüm sistemi senkronizasyondan çıkarma riskiyle karşı karşıyadır. Ayrıca, bu sadece etik dışı. Bu nedenle STEPN’de hile ile mücadele birinci önceliğimizdir.

DDOS saldırısıyla birlikte bir güncelleme

Güncellemeyle birlikte uygulama bir DDOS saldırısına uğradı. Çok kısa bir süre içinde sunucuya gönderilen 25 milyondan fazla istek gören bir saldırı. Bu saldırı, belirli meşru kullanıcıların “bot” olarak kataloglanmasına neden oldu.

StepN birçok DDOS saldırısına maruz kalıyor

Son zamanlarda durum hakkında iletişim kuran Stepn projesinin destekçilerini utandıran bir unsur:

Bot olarak tanımlanan tüm kullanıcılardan içtenlikle özür dileriz. Bu sorun dikkatimize sunulur sunulmaz hemen üzerinde çalışmaya başladık […]. Ağ tıkanıklığı nedeniyle, AI kullanıcı bilgilerini alamaz ve onları bot olarak tanımlayamaz.

Solana blok zincirinin tıkanıklığı da Stepn topluluğunu rahatsız eden bir unsurdur. Ancak bu noktada güncellemeler tek başına sorumlu tutulamaz.

GMT ve GST’nin fiyatı üzerinde bir etkisi var mı?

Bu saldırının, Stepn ekosisteminin kalbinde yer alan GMT tokeninin fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisi olmadı. Bu yazı itibariyle, GMT tokeni son 24 saatte %10,53 artışla 1,05 dolardan işlem görüyor. Bu fiyat seviyesi, tokenin piyasadan daha iyi performans göstermesini sağlıyor.

Coinmarketcap verilerine göre kripto piyasası son 24 saatte %5,13 arttı. Kendi adına, Bitcoin fiyatı gün içinde %5,64 arttı. GST tokeni ise %2,54 düştü ve aşağı yönlü güçlü momentumunu sürdürüyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz