Move To Earn (M2E) Nedir: Bilmeniz Gereken Blockchain Trendi

Move To Earn nedir, nasıl çalışır ve gerçekten sadece egzersiz yaparak para kazanabilir misiniz? Bu yazımızda ihtiyacınız olan tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Move To Earn Nedir, Nasıl Çalışır?

Move To Earn (M2E), parasal ödüller için kullanıcıları yürüyerek, bisikletle veya başka yollarla hareket etmeye teşvik eden blok zinciri ve kripto projelerini ifade eder. Ne kadar çok hareket ederseniz, o kadar çok kazanabilirsiniz.

Konsept oldukça basittir ve küresel fitness pazarının 2020’de 36.34 milyar dolardan 2028’de %15,4’lük bir CAGR’de 114.36 milyar dolara çıkması öngörüldüğünde, açık bir ürün-pazar uyumu vardır. Adım sayıcılardan artırılmış gerçeklikten GPS ve fitness takipçilerine kadar, insanlar sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek için çok çaba harcıyorlar.

Move To Earn konsepti blok zincirine taşıyarak, katma değer, kullanıcıların aktif kaldıkları için finansal ödüller kazanabilmeleridir. Fitness dışında, gerçek dünya ile etkileşime giren hareket tabanlı oyunlar da var.

Para kazanmak için Move to Earn Oyunları

Oyun, kullanıcıların eğlenmek için oyun oynadığı basit bir “Move To Earn” modelinde başladı. Bu model, oyuncular için giriş için hiçbir engel oluşturmayan, bunun yerine oyun içi dijital ürün satın alımlarını içeren bir “oynanması ücretsiz” paradigmaya dönüştü.

Blok zincirinde oyun oynamak, oyuncuların çabalarını ve zamanlarını veya hatta oyunu yapan şirketteki finansal bir payını ödüllendirmek için yerleşik teşviklerle birlikte, gerçekten oynamak için para alacakları “kazanmak için oyna” paradigmasını tanıtıyor.

Oyunculara, daha sonra açık bir pazarda takas edilebilecek, satın alınabilecek veya satılabilecek doğrulanabilir mülkiyete sahip benzersiz öğeler verilebilir. NFT’ler, bu öğelere benzersiz tanımlayıcılar ekleyerek en temel piyasa güçlerinden birini etkinleştirebilir. dotmoovs, DOSE, STEPN ve DEFY gibi projeler bu dalgayı büyük bir başarıyla başlattı.

Fitness endüstrisi müşteri döngüsünü tersine mühendislikle uygularsanız, en zorlu aşama kullanıcıyı geri dönen bir müşteri olmaya motive etmektir. Elbette, bazı insanlar her gün fitness hedeflerine ulaşmak için doğuştan gelen bir motivasyona sahiptir, ancak diğerleri katı bir programa bağlı kalmayı daha zor bulur. Dünyanın dört bir yanındaki spor salonlarının, müşterilerinin değişken motivasyonlarına dayanarak yıl boyunca zirveler ve vadiler görmeleri sürpriz değil.

M2E’nin blok zinciri sürümü, insanlara her gün yataktan kalkıp işe gitmelerini sağlayan tek şeyi, parasal ödülleri vererek tam olarak bu sorunu ele alıyor.

Move To Earn kripto endüstrisinde nasıl bir trend haline geliyor?

Birkaç yıl önce, kâr için çevrimiçi oyun oynama fikri gülünç görünüyordu. Bugün, Félix Lengyel (kullanıcı adı “xQcOW) gibi Twitch oyuncularının beğenileri yılda yaklaşık 8 milyon ABD doları kazanıyor. M2E kripto endüstrisinde bir sonraki büyük trend olabilir mi?

Kesin bir cevap vermek için hala erken günler ama işaretler umut verici. Hobi olarak yaptıkları bir şey için kim para almak istemez ki? Kendini iyi hissettiren bir şey için?

Bu projelerin potansiyeli sadece kullanıcı açısından ilginç değil. Yakın gelecekte M2E, iş tanımlarında ek bir fayda sağlamak Sağlık-yaşam dengesi, modern işgücü için büyük bir bölümdür.

Kazanmak için hareket etmek, şirketler tarafından üst düzey yetenekleri cezbetmek amacıyla sunulan ücretsiz derslerinin evrimi olarak görülebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz