STEPN NFT Oyunu: Koşarak Para Kazan!

STEPN NFT oyunu GameFi ve SocialFi’yi birleştirmeye çalışır ve kullanıcıların bir NFT Sneaker ile yürüyerek, koşarak veya dışarıda koşarak token kazanabilecekleri, Solana tarafından desteklenen, kazanılan ilk mobil NFT oyunudur.

STEPN Nedir?

Kullanıcılar sağlıklarını korumalı, topluluklara katılmalı, Sneakers şeklinde NFT’ler almalı ve hepsini aynı anda kazanmalıdır. Solana Ignition Hackathon 2021’de proje, 500’den fazla proje arasında dördüncü sırada yer aldı.

Yayıncı, karbon nötrlüğüne olumlu katkıda bulunurken, onları Web 3.0 çağına getirerek milyonlarca insana daha iyi yaşam tarzları yaşamaları için ilham vermeyi amaçlıyor. Kullanıcılar, oyun içinde kullanılabilecek veya kâr etmek için nakde çevrilebilecek, yürüyerek, koşarak veya dışarıda koşarak GST token kazanacaklar.

STEPN NFT Oyun Özellikleri

  • Kazanmak için harekete geçin: En kayıtsız insanlar bile sağlığın teşviki ve geliştirilmesi ile kârın birleşiminden etkilenir. Her ayakkabı stilini dışarıdaki etkinlikler için kullanmak, piyasadaki Play-to-Earn oyunları mekanizmalarına benzer şekilde, size sabit miktarda ödül kazandıracaktır.
  • Takas özelliği: STEPN’in Takas özelliği, GST’nizi anında piyasadaki diğer coinlere/tokenlere dönüştürmenize olanak tanır. Şu anda takas için GST, GMT ve USDC mevcuttur.
  • Solana Cüzdan entegrasyonu: Doğrudan ürün uygulamasında üçüncü bir taraftan yeni bir cüzdan oluşturabilir veya bir Solana cüzdanını geri yükleyebilirsiniz.
  • Pazar Yeri: Spor Ayakkabılar, Rozetler ve Mücevherler piyasadan satın alınabilir, satılabilir veya kiralanabilir.

Ekip, dağıtım yapısının bir parçası olarak %2 Pazar Yeri İşlem Ücreti kazanırken, StepN ekosistemi işlem ücretinin en az %5’ini alacaktır. Ardından, ekosistemde toplanan belirli gaz ücretleri, GMT stakerları tarafından kontrol edilen bir hazine havuzuna aktarılacaktır.

Günlük Para Kazanabileceğiniz Ücretsiz NFT Oyunları

Kiralama yöntemi, gelmeye, kazanmaya, kiralanan ürün için ödeme yapmaya ve bir spor ayakkabı satın almak için kaynaklara sahip olmaya başlamak için yeterli jetona sahip olmayan yeni kullanıcılara yardımcı olacaktır. Kiracıların vaatlerini yerine getirmelerini ve ev sahiplerini varlıklarını kiralamak için tazmin etmek için kiralamanın nasıl çalıştığını yöneten bir yapı vardır. 

STEPN Nasıl Kullanılır ? 

STEPN NFT oyun uygulamasını kullanmak, mobil cihazınızda başka herhangi bir uygulamayı kullanmak kadar basittir. Aşağıda belirtildiği gibi, basit bir beş adımlı prosedür:

  • STEPN uygulamasını indirin
  • E-posta hesabınızla kaydolun
  • Yeni bir cüzdan oluşturun (Solana tabanlı)
  • SOL’u cüzdanınıza aktarın
  • Marketplace’ten Spor Ayakkabı Satın Alın

Cüzdanınızda zaten SOL varsa, spor ayakkabı almak oldukça basit olacaktır. Değilse, Liquid’den biraz almak için Hızlı Değişim işlevimizi kullanabilirsiniz. Ayrıca içe aktarabilir ve oyun içinde harcayabilirsiniz. Ancak, STEPN içinde yeni bir cüzdan oluşturmanızı ve SOL’nizi ona aktarmanızı öneririz.

Pazarda sadece SOL harcayabilirsiniz, ancak oyunu oynarken GST kazanırsınız. Şu anda, bir NFT 10 SOL’de başlar. NFT’lerden Nasıl Para Kazanılır? merak ediyorsanız içeriğimize kesinlikle göz atın.

STEPN Ayakkabıları

NFT Sneakers, kendi pazarında SOL coin ile satın alınabilir. Satın alındıktan ve kilidi açıldıktan sonra uygulama, hareketlerinizi algılar ve seçilen Sneaker’ın kat edilen mesafeye ve koşu hızına göre GST’yi ödüllendirir.

Ayrıca kazanmaya devam etmek için korumanız gereken bir hız ölçer de vardır. Bu, oyunun en zorlu bileşenlerinden biridir çünkü her koşuda en iyi durumda olmanız gerekir.

Ne kadar çok yürürseniz, Sneaker’ınız o kadar fazla GST token kazanır ve o kadar fazla enerji kaybeder. Enerji her 6 saatte bir %25 oranında yenilenecektir (AEDT 00:00, 06:00, 12:00, 18:00). İlk şarjdan sonra tekrar kullanılabilir.

STEPN Tokenomik

GST, Solo veya Arka Plan Modunda elde edilebilen bir yardımcı program ve ödül simgesidir. 

GST’nin sınırsız bir tedarik modeli vardır ve kullanıcılar Solo ve Arka Plan Modunda etkinleştirildiğinde basılır. Ayakkabı basma, tamir etme, spor ayakkabılarını seviyelendirme, mücevher yükseltme ve tüm yanık GST’nin kilidini açan soket.

Token Oluşturma Etkinliğinde oluşturulan GMT tokeni, platformu yönetir. Toplam 6,000,000,000 arzı vardır. Spor ayakkabı özelleştirmesi, yönetime katılım, spor ayakkabı seviyelendirme, ayakkabı basımı vb.

Uygulamanın uzun vadede geçerliliğini sağlamak için GMT her üç yılda bir yarıya indirilecek. Bu, yüzde 15’ten yüzde 7,5’e ve daha sonra ilerleyecek. GMT, taşı ve kazan/yönetim yoluyla kazanılan tüm arzdan hesaplanır.

STEPN NFT Oyunu Üzerine Son Düşünceler

Oyunun maratonlar, koşu ve koşu gibi etkinlikleri, çoğu modern oyunun, tek başına NFT oyunlarının henüz yönetmediği bir şey olan oyuncuları meşgul ve motive ediyor. NFT’yi, kazanmak için hareket etme konsepti aracılığıyla sağlıklı yaşamla birleştirmek, oyunun kurallarını değiştirme potansiyeline sahiptir. 

Konsept yeni olmasına rağmen, özellikle şimdi kira, sonra öde işleviyle, yaygın kabul görme potansiyeline sahip olduğuna inanabiliriz. Genel olarak, gelecekteki gelişmeleri takip etmeliyiz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here