Spotify, sanatçı profillerinde NFT’leri test ediyor

Spotify, sanatçıların profillerinde değiştirilemez token (NFT’ler) tanıtma yeteneğini test ediyor. Bu bakış açısına ek olarak, şirket, bu temalarda daha ileri gitmesi gerekip gerekmediğini öğrenmek için kullanıcılarının görüşlerini alıyor.

Spotify Profiliniz aracılığıyla NFT’leri tanıtın

Şu anda, İsveçli müzik devi Spotify, sanatçıların ürünlerini profilleri aracılığıyla tanıtmalarına izin veriyor.

Bu hizmete ek olarak şirket, amacı değiştirilemez tokenleri (NFT’ler) teşvik etmek olan yeni bir özelliği test ediyor.

Instagram, Ethereum, Polygon, Solana ve Flow’dan NFT’leri destekleyecek

Somut olarak, ABD’deki Android uygulamasının kullanıcıları, sanatçıların profilinden NFT’lere genel bir bakış elde etmek için seçildi. Böylece söz konusu NFT kullanıcıya hitap ediyorsa, kullanıcı onu dış pazarlardan satın alabilir.

Spotify’ın bu test sırasında NFT satmayacağı veya komisyon almayacağını belirtmek önemlidir. Şirket, hizmetinde yalnızca bir sanatçının satabileceği NFT’leri tanıtmaya çalışır.

Spotify Web3’e giriş yapacak mı?

Bu test sayesinde İsveçli şirket, bu özelliği uygulayıp uygulamamaya karar verecek. Ayrıca, bu, topluluğuyla birlikte NFT pazarı için daha ileri gitmesi gerekip gerekmediğini bilmek için bir gösterge görevi görecektir.

Bu yeni hizmeti kurarken bir şirket sözcüsü şunları söyledi:

“Spotify, küçük bir grup sanatçının NFT’lerini profilleri aracılığıyla tanıtmasına yardımcı olacak bir deneme yürütüyor. Sanatçılar ve hayranlar için deneyimi geliştirmek amacıyla düzenli olarak bir dizi test yapıyoruz. Bu testlerden bazıları sonunda daha büyük bir deneyimin önünü açacak ve diğerleri sadece öğrenme işlevi görecek.”

Bu bakış açısına ek olarak Spotify, geçtiğimiz günlerde NFT’ler hakkında görüşlerini almak için kullanıcılarına bir anket gönderdi.

Gördüğümüz gibi, şirket kendi topluluğunu hayal kırıklığına uğratmaktan kaçınırken fikriyle yüzleşiyor. Başka bir deyişle, müzik devi Web3’e geçiş yapacak mı? Sadece gelecek bize söyleyebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz