Solana (SOL) NFT’leri artık OpenSea platformunda yayında!

Solana (SOL) ekosisteminin hayranlarının beklentilerini karşılaması bir haftadan fazla sürmedi. OpenSea geçen hafta resmi olarak duyurmuştu ve şimdi bitti. Solana blok zincirinden takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) artık hacim olarak dünyanın en büyük pazarında mevcuttur.

OpenSea, Solana’nın NFT’lerini listeliyor

OpenSea’nin resmi duyurusundan bir hafta sonra, Solana ekosisteminin (SOL) değiştirilemez tokenleri (NFT’ler) nihayet piyasaya çıktı. Bu satırları yazarken, yaklaşık 900.000 ürün zaten OpenSea’da listeleniyor ve SOL ile ifade ediliyor.

Solana ekosisteminin tüm ana koleksiyonlarını, özellikle taban fiyatı 269 SOL (yaklaşık 32.000 dolar) olan Solana Monkey Business’ı buluyoruz.

NFT ekosistemini büyüleyen ApeCoin (APE) nedir?

Solana’nın NFT’lerinin OpenSea’ye entegrasyonu, platformda sunulan teklif çeşitliliğini büyük ölçüde genişletiyor. Hatırlatma olarak, daha önce yalnızca Ethereum (ETH),  Polygon (MATIC)  ve Klaytn (KLAY) blok zincirleri pazarla uyumluydu.

The Block’tan alınan verilere göre, OpenSea Mart ayında yaklaşık 3.4 milyar dolarlık işlem hacmi bildirdi. Aynı dönemde, Solana’daki NFT satışları 140 milyon dolardı.

Ancak asıl soru, bu entegrasyonun rakip Magic Eden dahil olmak üzere ekosistemdeki diğer oyuncular üzerindeki etkisi hakkında ortaya çıkıyor. 27 milyon dolarlık bir bağış toplamanın ardından, pazar yeri kendisini Solana’da 1 numara olarak belirledi ve şu anda oradaki NFT satışlarının %90’ını ele geçiriyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here