Solana NFT koleksiyonları patlama yaşıyor

Solana, Ethereum’un (ETH), değiştirilemez tokenler (NFT’ler) sunan tek blok zinciri olmadığını kanıtlamayı amaçlıyor ve yerini bulmaya başlıyor gibi görünüyor: Solana’da NFT’leri son haftalarda patladı.

The Block tarafından paylaşılan verilere göre, Ethereum muadilleri oldukça cansız bir yaz sonu yaşarken Solana’nın NFT’lerini çevreleyen aktivite keskin bir şekilde arttı. Solana’da üretilen karşılıksız token sayısı böylece 7 Eylül’de 312.000 kopya ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Üç gün önce sadece 39.000 olan bir rakam.

Solana NFT’leri işlem hacmi ve üretim olarak sert artış yaşıyor

NFT’lerle ilgili işlem hacimleri de mantıklı bir şekilde arttı ve 6 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11.5 milyon dolara ulaştı. NFT satış platformu Solana Magic Eden, 7 Eylül’de pazar payının %36’sını temsil ettiği için bu yenilenen ilgiden özellikle yararlandı.

Solana’da ilk NFT koleksiyonları sunulduğunda, birçok alay konusu oldu. Gerçekten de, Bored Apes gibi Ethereum’da mevcut olan büyük koleksiyonların birçok kopyası vardı. Ancak Solana Vakfı geliştirme müdürü Chase Barker’ın belirttiği gibi, ekosistem bundan uzaklaşmış gibi görünüyor.

Solana’nın NFT’lerinin avantajlarından biri düşük maliyetleridir. Ethereum’daki ücretler yüksek kalmaya devam ediyor ve bazı koleksiyonlar şaşırtıcı fiyatlara ulaştı ve bu da onları birçok yatırımcı için erişilemez hale getirdi. Sonuç olarak, Solana’daki birkaç koleksiyon hakkında konuşulmaya başlandı.

Bu nedenle Solana’daki NFT sektörü için cesaret verici. Ayrıca hacimlerin çok yakın olduğunu da not ediyoruz. 5 Eylül haftası için, Solana NFT’leri, Ethereum’daki 62,6 milyon dolara kıyasla 42.9 milyon dolarlık işlem gerçekleştirdi. Bu nedenle bunlar, her sektörde birbirlerine dişli rakip olmaya devam ediyor. Ethereum vs. Solana: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler başlıklı içeriğimizden bu rekabet hakkında önemli bilgilere erişebilirsiniz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz