PUBG yaratıcıları Solana’da NFT oyunları sunacak

Solana ekosistemine (SOL) büyük ilgi devam ediyor. PlayerUnknown’s Battleground (PUBG) oyununun arkasındaki Krafton stüdyosu, bu blok zincirinde değiştirilemez tokenlere (NFT) dayalı oyunlar yayınlamaya başlayacağını duyurdu.

PUBG oyun stüdyosu Krafton, blok zinciri ve takas edilemez tokenler (NFT) sektörüne giriyor ve altyapı olarak Solana’yı seçtiler. SOL coin fiyatı olumlu haberler sonrasında 100 dolar üzerine çıkmayı başardı.

Stüdyo bu seçimi ağın performansıyla açıklıyor:

“  Solana, dünyadaki en başarılı blok zinciridir. Geliştiricilere , güvenlik veya bileşiklikten ödün vermeden öngörülebilir ölçeklendirme sağlayarak uzun vadeli inşa etme güveni verir.  »

Ortaklık uzun vadeli olacak ve amaç bu yeni blok zinciri oyunlarının yaratılmasını, yönetilmesini ve pazarlanmasını yönetmek :

“  İki şirket, pazarlama ve blockchain oyunları, çeşitli blockchain teknolojileri ve yatırım fırsatları yaratma konusunda işbirliği yapacak  »

PUBG, son yıllarda önemli başarılar elde etti. Steam’de, 2022 Şubat ayı için hala ortalama 240.000 eşzamanlı bağlı oyuncuya sahipti. Zirvede, 3.2 milyon çevrimiçi oyuncu topladı.

Sorare NFT Fantezi Futbol Oyunu için Bir Rehber

Video oyun endüstrisi, Web 3.0’a başlıyor

Krafton böylece güçlü bir sinyal gönderiyor: stüdyo, Web 3.0’ın geleceğin bir alanı olduğunu düşünüyor ve kendisinin geçilmesine izin vermemeyi planlıyor. Bu onun bu yöndeki ilk girişimi değil. Şirket daha önce Seoul Auction Blue, XX Blue ve NAVER Z dahil olmak üzere diğer metaverse ve blockchain ile ilgili projelerle ortaklıklar ilan etmişti.

Yavaş yavaş metaverse projeleri ve blockchain oyunları klasik stüdyo oyun yapımcılarının ilgisini çekiyor. The Sandbox tarafından paylaşılan yakın tarihli bir rapora göre, metaverse endüstrisi 2030 yılına kadar 1,5 trilyon dolar değerinde olabilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here