İncelenecek En iyi Metaverse Projeleri

Geçen Ekim ayında, Facebook’un yaratıcısı Mark Zuckerberg, derneğinin markasını “Meta” olarak değiştirmek için kesin bir adım attı.

Marka değişikliği bazılarını şaşırtmış olsa da Zuckerberg’i takip eden insanlar onun metaverse isteklerinin ne kadar gerçek olduğunu biliyorlar. Geçen yılki Facebook Connect Konferansı’ndaki bir konuşması sırasında Zuckerberg, metaverse’nin “kompakt ağın yerini alacağına” olan inancını yeniden dile getirdi ve onun gerçek cephesinde kalmaya söz verdi.

Yükseltilmiş hedeflerine rağmen, Meta’nın metaverse denemeleri için gösterecek çok şeyi yok. Şaşırtıcı planları olabilir, ancak bu noktada ana hatlarıyla belirtildiği gibi benzerler.

Polkadot: Bit.Country

Bit.Country, herkesin organizasyon, tokenomik ve varyasyon kapasiteleriyle eksiksiz bir açık, doğrudan ve kapsamlı bir meta veri toplamasına olanak tanıyan erişilebilirliğe odaklanan, hızla oluşturulan bir Polkadot blok zinciri projesidir. Polkadot’un zincirler arası birlikte çalışabilirliğinden, maliyet makullüğünden ve hızlı ticaret hızlarından yararlanan Ethereum’un metaverse dönüşümü olan Metaverse.Network’e dayanır.

Web 3.0 Lideri : Polkadot

Herkes, örneğin damgalama gibi NFT’ler ve DeFi yerelleri aracılığıyla değiştirilmiş varyasyon modellerini ortaya çıkararak nakit elde etmenin bir metaverse ve açık yollarını belirlemek için Bit.Country’yi kullanabilir.

Solana: Mixmob

MixMob, bir ajitatör AI’nın stili, müziği, işçiliği ve filmleri tek başına devasa bir sosyal remikste birleştiren insan kültürünü sildiği uzak gelecekte geçen bir metaverse oyunudur. Aynı şekilde, MixMob oyuncularının yenilikçi çek iyileştirmesine katılmasına ve onu geri kazanmaya çalışmasına gerçekten güveniyor.

Takip Edilebilecek Metaverse Coinleri Listesi

MixMob, bireylere yeteneklerini ve reflekslerini olduğu kadar yaratıcılıklarını ve tarzlarını da aktarmalarını sağlayan, oyuncu garantili metaverse dünyası açısından topluluktan ayrı duran bir oyundur.

Polygon: Bloktopia

Bloktopia, 21 katlı bir gerçeklik gökdelenidir. İnsanların yalnızca blok zinciri ve ilgili düşünceleri öğrenmek için değil, aynı zamanda oynamak için gelebileceği kripto işinin eğitici eğlence yerine dönüşmeyi amaçlayan bir metaverse.

Bloktopia, NFT’lerin, arazinin ve ilerlemenin birleşik ekonomisini göz önünde bulundurarak tamamen anlayışlı bir dünya yaratıyor. BLOK coin, sahnenin nakit parası olarak doldurulur ve Bloktopyalılar olarak bilinen üreticilerin, en azından söylemek gerekirse, oyunlar düzenlemeleri, etkinlikler düzenlemeleri, dernekleri yaymaları gerekir.

Ertha

Decentraland şu anda işin en büyük metaverse’i olarak hüküm sürerken, bir sonraki Ertha olabilir.

Ertha, insanlığın yok olmaya yakın olduğu, oynamasına izin verilen bir oyundur. Oyuncular, en erken aşamadan başlayarak başka bir dünya yaparak yanlışları doğrudan geçmelidir. Kendi evinizin rahatlığından gezegenin uzak köşelerine gidin, araziler yaratarak geliri artırın ve tüm kara kütlelerini yeniden inşa edin. Oyun, oyuncuların oyun içi gelirlerini sertifikalandırılabilir kâra dönüştürebilecekleri göze çarpan bir karşılaşma sunar.

Wizardia

Wizardia, oyuncuların NFT’leri topladığı, gerçekten gizemli bir kazan-kazan oyunudur. Kesin bir Sihirbaz olma yolculuğunuzda, kişiliğinizi yükseltin ve donanımınızı yeniden tasarlayın.

Oyunun göz kamaştırıcı görsel stili, onu bu özetteki farklı görevlerden ayırıyor, yine de aldanmayın! Wizardia, oyuncuları sıra dışı PvP ve PvE sıra tabanlı dövüşlerde yer almaya sevk ediyor. Dayanıklılık için savaşırken ve bu plastik yeni metaverse’den yeni çıkan sihirbazlığı bulurken, hesaplı bir şekilde düşünmeniz gerekecek.

Wizardia’ya kaynak koyması gereken oyuncular bunu, play-to-acquire mekanikleriyle iletişim kurmanın çeşitli yolları olduğunu garanti eden çift NFT ortamı aracılığıyla yapabilirler. Dövüşleri kazanmak, Sihirbaz NFT’lerini kiralamak ve NFT’leri satmak, hepsi size ödüller ve token kazandırır.

Illuvium 

Illuvium daha önce göze çarpıyordu. Bu son derece beklenen RPG, açık dünya etkileşimi ile Pokemon tarzı yakalama mekaniğinin karışımı, geniş bir kitleye hitap ediyor.

Oyuncular, İllüvyonlar olarak bilinen hayvanları araştırır. Yakalanacak 100’den fazla benzersiz hayvan var, her biri kendi sınıf ve kapasite düzenlemesine sahip. Fantezi grubunuzu oluşturun ve olağanüstü otomatik dövüşlerde rakiplerinizi zekasıyla alt etmeyi planlayın.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here