Ons Altın birkaç haftanın en düşük seviyesinden toparlanıyor

Altın Cuma günü bir miktar pozitif ivme kazandı ve önceki günün kayıplarının büyük bir kısmını geri alarak 1.690 doların altındaki seviyelerden uzaklaştı (21 Temmuz’dan bu yana en düşük seviye). Gün içi istikrarlı yükseliş, spot fiyatları 1.700 doların ötesinde yeni bir günlük en yüksek seviyeye yükseltiyor.

ABD doları, yakından izlenen ABD aylık istihdam raporu öncesinde ticaretin yeniden konumlandırılmasıyla birlikte, bir önceki gün dokunduğu yirmi yılın en yüksek seviyesinden  uzaklaşıyor. Bunun dışında, ABD Hazine tahvil getirilerini çevreleyen ortam, ABD Doları’nın mütevazı düşüşüne katkıda bulunuyor ve bu da dolar cinsinden emtiaya borç verme desteği olarak görülüyor.

Bununla birlikte, şahin Fed beklentileri arasında anlamlı herhangi bir olumlu hareket hala zor görünüyor. Aslında piyasalar, ABD merkez bankasının enflasyonu dizginlemek için politikasını sıkılaştırmaya devam edeceğine ve Eylül toplantısında 75 baz puanlık büyük bir faiz artışı fiyatladığına ikna olmuş görünüyor.

Bu, yükselen ABD tahvil getirileri için bir rüzgar görevi görmeli ve en azından şimdilik, getiri sağlamayan sarı metalin kazançlarını sınırlayarak anlamlı USD düzeltme düşüşünü sınırlandırmalı. Yatırımcılar ayrıca kenara çekilmeyi ve yeni bir katalizör beklemeyi tercih edebilirler.

Bu nedenle, odak noktası, Kuzey Amerika seansının başlarında daha sonra yayınlanacak olan ABD NFP raporuna bağlı kalacaktır. Veriler, Fed’in faiz artırımı beklentilerini etkileyebilir ve USD fiyat dinamiklerini etkilemede kilit rol oynayacaktır. Bu da, yatırımcıların 20-21 Eylül’deki kritik FOMC toplantısı öncesinde altının kısa vadeli yörüngesini belirlemelerine yardımcı olacaktır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz