Metaverse ve Gamefi Kripto Piyasasını Ayakta Tutuyor

Kripto, düşüş trendini sonlandırmak için bir harekette bulunuyor gibi izlenim veriyor. Azalış yönelimi geçtiğimiz senenin kasım ayından bu ana dek belirgin durumdaydı, fakat yakın tarihlerde Bitcoin, esas altyapılar ve bilhassa metaverse oyunları bu trendi tam aksine döndürüyor.

Bitcoin altmış bin dolardan azalış trendine başladığında, birtakım metaverse ve oyun faaliyetleri pik düzeye ulaşmaya başladı. Decentraland, The Sandbox, Gala Games ve Render, çoğunlukla sahaya liderlik eden projelerdi.

Decentraland ve The Sandbox Kripto Piyasasına Can Verdi

Decentraland’ın MANA adlı kripto para birimi ekim ayının son zamanlarına doğru artışa geçti, tabii ki hiç kuşkusuz Zuckerberg’in Facebook’un bundan sonra Meta olarak platformda yer edineceğini ve metaverse’nin bundan böyle kuruluşunun esas dikkat keseceği noktası olacağını duyurmasıyla gerekçelendirdi.

Bu açıklamalar sonrasında, MANA ileriki birkaç hafta içerisinde tamı tamına yüzde beş yüz elli yükseldi. Bu gelişme ile beraber, Bitcoin 10 Kasım tarihi itibari ile pik düzeyine eriştiğinde, MANA yeniden yüzde yüz altmış sekiz ile bütün süreçlerin en yüksek düzeyi olan 5.9 dolar seviyesine yükseldi.

O vakitten bu yana, bütün kripto para piyasası, son birkaç haftaya dek içinden çıkamayacağı bir girdaba girdi. Şu anda MANA, en alt düzeyi olan bir virgül altmış dokuz seviyesinden bu ana dek hemen hemen yüzde yüzlük bir gelir elde ederek, yerel tutarı üç virgül otuz sekiz dolardan yüksek bir düzeye ulaştırdı.

Sandbox, arsalarının devasa adetlerde temin edildiği başka büyük metaverse projesidir. SAND kripto para birimi için MANA ile yakın bir süreç izledi, daha da devasa gelir elde etti. Başlangıç Zuckerberg yaklaşımı esas olarak SAND’ı yüzde bin elli gibi bir yükseliş trendi ile 8,5 dolara yükseltti.

2.7 dolarlık en alt seviyesinden bu ana dek fiyat yükselişi, kripto para birimini şu ana dek hemen hemen küçük çaplı bir yüzde seksen beş seviyelerinde yükseltti. Projeye kesin bir ihtimalle çok fazla kuruluş ilgisi olacak.

Gala Games, oyun yapım faaliyetidir. İçinde bulunduğumuz zaman diliminde protokolde kullanılan ya da tasarlanmakta olan dokuz oyun var. Tasarlanmakta olanlardan birtakım yapıların, blok zincir projelerinin geleneksel oyun sektörü ile yarışmacı yapıya başlamasına olanak tanıyacak AAA oyunları olduğu belirtiliyor.

GameFi, kripto için ne anlama geliyor ?

GALA kripto para birimi, 10 Kasım 2021 tarihinden bu yana yüzde bin değer elde etti ve bütün süreçlerin maksimum düzeyi olan sıfır virgül seksen dört dolara erişti. Düşüş trendi, onu sıfır virgül on beş dolara kadar çekti, fakat o vakitten bu yana yüzde yüz kırk yedi yükseliş ile sıfır virgül otuz sekiz dolara çıktı.

Son örnek verilecek proje olarak, Render (RNDR), endüstride başka birçok projeyi arkasında bırakabilecek bir metaverse alternatif oyun projesidir. İçinde bulunduğumuz zaman diliminde hali hazırda hızının çok altında bütün meta bilgi saklama alanı çizelgelerini tam manası ile dizayn etmek için merkezi olmayan GPU kuvvetini, etkisini kullanmayı hedeflemektedir.

RNDR, Meta açıklamasında da fiyatlanmaya başladı ve yüzde sekiz yüz doksan gibi bir tutar yükselişi ile onu sekiz virgül yetmiş yedi dolara yükseldi. Bu seneki düşüş trendinin sonrasında kendine gelme süreci, yüzde yüz kırklık yükselişle oldu.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz