Gala Games ve GALA Coin Nedir ?

Blockchain oyunları yükselişte ve 2021’de bu oyunlar büyük bir destek aldı. İlk başta NFT’lerle ilgili her şey tamamen çılgına döndü. Bu daha sonra metaverse ile ilgisi olan her şey ince bir şekilde yeniden yapıldı. NFT, metaverse ve GameFi ilgili coinlerin fiyatları fırladı.

Tüm oyunların %58’inin zaten blockchain teknolojisiyle çalıştığını görmek güzel. Blockchain oyununun, blockchain ve kripto dünyasının kitlesel olarak benimsenmesine giden yolda öncülük etmesi çok iyi olabilir. 2018’den beri bunun üzerinde çalışanlar Gala Games’e tüm detayları ile bakacağız.

Bu blogda Gala Games’teki bu ekip ve ilişkili GALA coin hakkında konuşacağız. Size Gala Games’in tam olarak ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlatacağım. Ayrıca bu projenin arkasındaki ekibi araştıracağız.

Gala Games Nedir ?

Gala Games, gerçekten kendi başınıza oynamak istediğiniz oyunları geliştirmek istiyor. Bunu, bir kullanıcı olarak, hangi oyunların geliştirilmesi gerektiği konusunda size oy hakkı vererek yapıyorlar. Ayrıca hangi NFT’lerin basılacağı üzerinde kontrol sahibi olursunuz. Bunu yapabilmeniz için önce GALA coin sahibi olmanız gerekir.

Gerçekten de oyunları üzerindeki tüm kontrolü kullanıcılara geri vermek istiyorlar. Bu aynı zamanda gerçekten oynamak istediğiniz blockchain oyunları sunmak onların görevidir. 2018’den beri Gala Games olarak çalışıyorlar ve platform 2020’de yayına girdi. Saatlerce oynamanızı ve oyun durduğunda sizden alınabilecek yüzlerce dolar değerinde oyun içi eşya satmanızı engellemek istiyorlar. Bu geleneksel oyunların sahipleri, böyle bir oyundan sadece bir şey kazananlardır. Bir oyuncu olarak daha sonra oraya eli boş dönersiniz.

Gala Games’teki oyunlar, kazandığınız veya satın aldığınız tüm oyun içi öğelere gerçekten sahip olmanızı sağlar. Bunları çeşitli oyunlarda da kullanabilirsiniz. Oyuna yaratıcı düşünceyi geri getirmek, oyunların ve tüm oyun içi öğelerin kontrolünü oyunculara geri vermek istiyor. Sahip olduğunuz tüm NFT’ler sizin gerçek mülkünüzdür ve GALA coinin yönetim işlevi aracılığıyla, hangi oyunların geliştirilmekte olduğu konusunda da söz sahibi olursunuz. Platformun izleyeceği yöne oy vermek sizin elinizde.

Gala Games’deki Oyunlar

Şu anda sundukları beş oyundan sadece ikisi beta sürümünde, Spider Tanks ve Town Star.  Yine de her ay Gala Games aracılığıyla oyun oynayan 1,3 milyon oyuncuya sahipler! 26.000 NFT de satıldı ve en pahalısı 3 milyon dolara satıldı. Bu NFT’ler Vox NFT’lerdir.

Ancak, dünya çapında 2,65 milyardan fazla oyuncu olduğunu unutmayın. Ama bu sadece Gala Oyunları için değil, tüm GameFi endüstrisi için bir şey! Bu aynı zamanda hâlâ birçok olasılık olduğu anlamına geliyor ve oyun yoluyla kitlesel benimsemenin nasıl gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Kurucusu Eric Schiermeyer, oyun endüstrisinde Poker, Mafia Wars ve Farmville gibi oyunlarla 8 milyar dolar kazanan bir oyun şirketi olan Zynga’nın da kurucu ortağıdır.

Gala Games’deki Oyunlar Nasıl Çalışır ?

Gala Games, ağı kontrol eden ve güvenliğini sağlayan düğümlerle çalışır. Bunun yanı sıra oynayabileceğiniz ve bir kullanıcı olarak gerçekten ilk gördüğünüz oyunlar da var elbette. Gala oyunlarının da güzel yanı, yani tek bir oyun olmaması, ancak farklı oyun türleri arasından seçim yapabilmeniz. Bu beş oyunla da bitmeyecek, bu sayının istikrarlı bir şekilde artması, böylece daha fazla seçenek olması bekleniyor.

Tüm oyunlara katılmanın %100 ücretsiz olduğunu da unutmamak gerekir. Oyuna girdikten sonra, oynadığınız oyuna bağlı olarak oyun içi öğelere ihtiyacınız olabilir veya satın almak isteyebilirsiniz. Ayrıca tüm oyunlar blockchain teknolojisi ile çalışır. Oyunlar Ethereum ağında çalışır, ancak şimdi BSC’ye de bir köprü yapılmıştır. Bu, oyun içinde GALA coini kullanırken işlem maliyetlerinde büyük bir düşüşe neden olur.

Gala Games Ekibinde Kimler Var ?

Gala Games ekibi, LinkedIn profillerine göre en az 80 üyeden oluşuyor. Bu nedenle kısa tutacağım ve sadece kurucuyu ve kurucu ortakları kısaca tanıtacağız.

  • Eric Schiermeyer – Kurucu ve CEO. Aynı zamanda oyundan 8 milyar dolar kazanan Zynga şirketinin kurucu ortağıdır. Eric ayrıca oyun içi öğelere sahip olmanın önemli olduğuna ve oyun endüstrisini değiştireceğine inanıyor.
  • Michael McCarthy – Kurucu Ortak ve Stüdyo Direktörü. Sandbox oyunlarında oyun direktörü ve Zynga’da kreatif direktörlük dahil olmak üzere oyun endüstrisinde geniş deneyime sahiptir.
  • Wesley T. Wright – Kurucu Ortak ve Blockchain Pioneer.

Ortakları arasında Flare, Mazer Gaming, Bitrue, Brave ve Polygon bulunmaktadır. Bunu başarıyla sürdürmek için ekiple yeterli deneyim.

GALA Coin Nedir ?

GALA coin bir ERC20 ve BEP20 tokenidir. Bu nedenle Ethereum blok zinciri veya Binance Akıllı Zincir aracılığıyla gönderilebilir.

Web sitelerindeki bilgiye göre ‘yaklaşık’ 50 milyar GALA coin olacak. Kasım 2021’deki toplam stok 35 milyar olup, bunun yaklaşık 7 milyarı şimdiden harcanmıştır. CoinMarketCap’e göre, GALA tokenlerinin maksimum arzı 35 milyar, bu nedenle bu ne yazık ki henüz tamamen net bir bilgi değil. Piyasa değeri 4.846.077.451$’dır. Şu anda, GALA coin, daha fazla kullanım ile tüm Gala ekosistemine güç veriyor.

Coinlerin dağıtımı ilginç bir şekilde yapılır. 21 Temmuz 2021 ile 20 Temmuz 2022 arasında %50’si Founder’s Node sahiplerine, diğer yarısı ise Gala Oyunları Konservatuarı’na gidecek. Bununla birlikte, yıllık olarak işleyen bir yarılanma programı da vardır. İlk yılda günlük 17.123.286 GALA var, 21 Temmuz 2022’den itibaren günde 8.561.643 GALA olacak.

GALA Coin Fiyatı Ne Kadar ?

GALA coin 18 Eylül 2020’de CoinMarketCap’te 0,001534 dolar fiyatla listelendi. 17 Eylül 2021’de fiyat ilk artışını aldı ve 0.1175 dolara yükseldi. 11 Kasım’da, 26 Kasım 2021’de 0.7088 dolar fiyatla ön ATH’si ile parabolik bir dalgalanma izledi. Kasım 2021’in ortalarında, fiyat bir hafta içinde %328 arttı. 27 Kasım 2021 tarihinde, fiyat 0,6946 ABD dolarında işlem gördü.

GALA coin fiyatı biz yazımızı hazırlarken 0,30 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

GALA Coin Nereden Alınır ?

GALA coin Binance, FTX, Gate.io, Huobi, Coinbase ve KuCoin gibi önde gelen kripto para borsalarında listelenmiştir. DEXs üzerinde ise Uniswap’ta GALA coini bulabilirsiniz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz