Magic Johnson, NBA Top Shot ile NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü

Mike Tyson’dan sonra, sporunun başka bir efsanesinin, takas edilemez tokenlara (NFT) girme sırası geldi. Eski basketbol yıldızı Magic Johnson, NBA blok zinciri oyunu Top Shot ile ortaklaşa bir NFT koleksiyonunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Magic Johnson, 1600 NFT’lik bir koleksiyon başlattı

Basketbol efsanelerinden biri olan Magic Johnson, NFT dünyasına giren en yeni yıldızlardan oluyor. Lakers yıldızı, NBA blok zinciri oyunu Top Shot ile ortaklaşa olarak, “Anthology: Magic Johnson” başlıklı bir NFT koleksiyonunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

NBA Top Shot’tan alınan bilgiye göre koleksiyon, Magic Johnson’ın kariyerinin en anlamlı anlarını içeren 1.600 benzersiz NFT’den oluşacak. Paketler halinde 399 dolar birim fiyatla satılacaklar. Oyun, bu yıl en az 150.000 puan toplayan kişiler için 1.200 paketin ayrılacağını belirtti.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, farklı parçaların nadirliği, döneme ve ilişkili olayların önemine bağlı olarak değişecektir. Bazıları Rookie’nin 1979’daki Magic’teki ilk yılını, diğerleri 1988’de Lakers ve Celtics arasındaki efsanevi finaldeki zafer maçını hatırlayacak.

Sorare NFT Fantezi Futbol Oyunu için Bir Rehber

17 yıllık kariyerinde Los Angeles Lakers’ın ikonik lideri, beş kez NBA şampiyonu, üç kez yılın oyuncusu seçilmiş ve on iki kez NBA All-Star olmuştur. Örnek bir kariyer, onu basketbol tarihinin en popüler oyuncularından biri yapıyor.

NBA Top Shot 1 milyar doları aştı

NBA Top Shot, takas kartlarına benzer şekilde, NBA tarihinde “Anlar” satın almak için kullanılan bir blok zinciri oyunudur. Bunlar, Amerikan basketbol şampiyonasının oyuncularının eylemlerine, atışlarına veya ikonik anlarına karşılık geldikleri için isimlerini mükemmel bir şekilde taşırlar.

2019 yılında Dapper Labs tarafından başlatılan  NBA Top Shot, Proof-Of-Stake (PoS) fikir birliğine dayalı Flow blok zinciri teknolojisini kullanır. Ulusal Basketbol Birliği ile yapılan ortaklık sayesinde oyun, müsabakanın resmi görüntülerinden yararlanma hakkına sahiptir.

Her “An”, sahibine sahipliğini gösteren bir sertifika sağlayan bir NFT biçiminde tokenleştirilir. Ek olarak, herhangi bir spor hayranının bunları ikincil bir pazarda takas etmesine, satın almasına veya satmasına izin verir.

Şubat 2021’de popülaritesini zirveye çıkaran blockchain oyunları, her ay yavaş bir düşüş yaşadı. Ancak bu hafta toplam satışlarda sembolik olarak bir milyar dolar sınırını aştı. NBA Top Shot NFT rekoru, Ağustos 2021’de 230.000 dolara satılan LeBron James’e ait.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz