Ledger, Web 3.0 Kullanıcıları için Güvenliği Artıracak Web Uzantısını Duyurdu

Ledger şirketi, kullanıcıların fiziksel cüzdanlarını merkezi olmayan Web 3.0 uygulamalarına bağlamalarına olanak tanıyan bir tarayıcı uzantısı geliştirdiğini duyurdu. İlk olarak, yalnızca Safari’de mevcut olacak ve Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) blok zincirleriyle uyumlu olacak.

Ledger şirketi, Web 3.0 kullanıcılarının güvenliği için çalışmaya devam ediyor. Bu Pazartesi, Ledger, fiziksel cüzdanınızı doğrudan merkezi olmayan uygulamalara (dApps) tam güvenlikle bağlamanıza olanak tanıyan bir tarayıcı uzantısının yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Birkaç kelimeyle, kripto para birimlerini bir Ledger anahtarından Web 3.0 uygulamalarına aktarmak için çeşitli dijital cüzdanlardan geçmek artık gerekli olmayacak.

Ledger Connect nedir?

“Ledger Connect” olarak adlandırılan bu uzantı, başlangıçta beta aşamasında gün ışığına çıkacak. Başka bir deyişle, piyasaya sürüldüğünde yalnızca Safari tarayıcısında mevcut olacak ve Ledger Nano X ile uyumlu olacak. Ledger serisinden diğer cüzdanların eklenmesi daha sonra gelecek gibi duruyor.

Ancak, basit pratik yönün ötesinde, Ledger Connect gerçek bir ek güvenlik katmanı sağlar: “Web 3 Check” teknolojisi. Bir uygulama şüpheli göründüğünde, Ledger web uzantısı sizi potansiyel riskler, sitenin güvenlik sorunları geçmişi ve hatta olası sahte akıllı sözleşmeler konusunda anında uyarır.

Geleceğimiz olan Web 3.0 Nedir ?

Birkaç blok zinciriyle uyumlu bir uzantı

Lansman sırasında Ledger Connect, Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) blok zincirlerini destekleyecektir. Bilgi için, bu, bu iki ağda uyumluluk sunan ilk tarayıcı uzantısıdır. Gelecekte, Ledger yavaş yavaş diğer blok zincirlerine açılmayı planlıyor.

Ek olarak, kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak amacıyla Ledger Connect, bir Web 3.0 uygulamasına bağlanırken otomatik olarak doğru ağa geçecektir. Ancak bu otomatik blok zinciri algılama özelliği lansman sırasında kullanılamayacak.

“Misyonumuz, Web 3.0 deneyimini yaşamanın en kolay ve en güvenli yolu olmaktır. Bu nedenle, Safari için kripto para birimlerinde hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıracak yeni çok zincirli tarayıcı uzantımız olan “Ledger Connect”in yakında piyasaya sürüleceğini duyurduk.”

Ledger Connect’in, sadece Ledger cüzdanınız ile Web 3.0 arasında geçiş görevi gören bir uzantı olarak işlev göreceğini unutmamak önemlidir. Bunun nedeni, varlık yönetimi özelliğine sahip olmamasıdır; bu, tarayıcı uzantınızdan paranızı depolayamayacağınız ve yönetemeyeceğiniz anlamına gelir.

Bu nedenle, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları ve protokolleri ile etkileşime girebilmek için fiziksel cüzdanınızın her zaman yakınınızda olması gerekli olacaktır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz