Kripto piyasası değeri 1 Trilyon Dolar üzerine çıktı

Son aylardaki düşüş göz önüne alındığında, bu bilgi bazıları için sembolik olabilir. Ancak haftalardır ilk kez kripto piyasası 1 trilyon doların üzerine çıktı. Bitcoin’in, özellikle de Ethereum’un güzel yükselişi ile birlikte kripto piyasası canlandı.

Bitcoin fiyatı gözünü 22.000 dolara dikti

Geçen haftanın ortasında ABD enflasyon rakamları bir kez daha Bitcoin fiyatını vurdu. Genel konsensüs %8,8’de enflasyona güvenirken, 12 aylık genel fiyat artışı %9,1! Bu veriler daha sonra Bitcoin’i 19.000 doların altına, haftalık en düşük seviyesine itti.

20.000 dolar eşiğini birkaç kez test ettikten sonra, alıcılar satıcılar üzerinde üstünlük kazanmış gibi görünüyordu. 400 milyar doların üzerinde dönen bir değerlemeye rağmen, Bitcoin’in hakimiyeti düşüyor. Yazma sırasında, 22.053 dolar ile işlem görüyor.

Altcoinlerin lideri; Ethereum

Ethereum, geçen hafta yaklaşık %30 artışla bariz bir toparlanma gösteriyor. 30 günlük bir döneme odaklanırsak, Ethereum fiyatı %50’ye yakın bir artış gösteriyor. Ethereum bu nedenle tüm altcoinlerin lideri oluyor. Ancak artışlar çok dengesiz kalıyor. Tron ve Cardano ılımlı artışlar gösterirken, Avalanche (AVAX) ve Solana dönem boyunca çok daha sert yükseliş sergilediler.

Polygon (MATIC) de son günlerde patlama yaşadı. Şimdi, birkaç hafta önce makul bir hedef olan 0,70 dolardan büyük ölçüde daha iyi performans gösteriyor. Son 30 gün içinde MATIC tokeninin fiyatı iki katından fazla (+ %149) arttığı görüldü. Ethereum Classic, son 24 saatte %22’lik bir artış kaydettiği için, Ethereum ekosistemi son günlerde kutlama yapıyor. Haftada %53’e ve son 30 günde %70’e varan bir artış yaşadılar.

Kalıcı bir trend dönüşünden bahsetmek için henüz çok erken olsa da, yaşanan bu artışlar kripto yatırımcılarını sevindirdi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz