Ethereum Kaç TL? - ETH Coin Fiyatı

Ethereum ETH coin nedir?, Ethereum ne kadar. Ethereum coin bugün fiyatı $1,933.24 fiyatından işlem görmektedir. Ethereum market hacmi toplam $231,857,970,280.00 seviyesindedir. ETH coinin günlük değişimi ortalama -2.69% aşağı 'dır.

 • ethereum
  Ethereum (ETH)
 • Canlı Fiyat
  $1,933.24
 • 24s %
  -2.69%
 • Piyasa Değeri
  $231,857,970,280.00
 • Hacim
  $12,217,237,275.00
 • Mevcut Tedarik
  120,097,652 ETH
 • Rütbe
  2
Ethereum Grafik

Loading Data
Please wait, we are loading chart data

Ethereum Nedir ?

Ethereum, akıllı sözleşmelerin barındırılabileceği merkezi olmayan, özerk bir blok zinciri ağıdır. Akıllı sözleşmeler, belirli bir koşul kümesi karşılandığında otomatik olarak yürütülen kod parçalarıdır. Akıllı sözleşmelere ek olarak, Ethereum ekosisteminde barındırılan yerel bir kripto para birimi de var, kısaca Ether veya ETH olarak adlandırılır.

Ethereum ağı, kullanıcılar, madenciler ve geliştiricilerden oluşan bir topluluk tarafından kontrol edilir ve yönetilir. Ağın düzgün çalışması için her grubun da mevcut olması gerekir. Ethereum ağının piyasaya sürülmesinden bu yana, çekirdek geliştiricileri onu Ethereum 2.0 adlı yeni bir sürüme yükseltmek için çalışıyorlar. Bu yükseltme, ağın güvenliğini artırmak ve daha fazla işlemi daha hızlı işlemek için verimi artırmak içindir.

Ethereum'da barındırılan bazı popüler akıllı sözleşmeler (aynı zamanda merkezi olmayan uygulamalar veya dApps olarak da adlandırılır) arasında MakerDAO, CryptoKitties, UniSwap, Compound, Synthetix, Decentraland, Aave ve diğerleri bulunur.

Ethereum Nasıl Satın Alınır ?

Ethereum (ETH) olarak bilinen kripto para birimi, Bitcoin'den sonra dünyanın en büyük kripto para biriminden biridir. Günümüz itibarıyla, piyasa değeri 305,402,290,346 Dolar, hacim olarak da 32,882,325,118 Dolarlık bir rakama sahip. Bu rakamla birlikte Bitcoin'den sonra piyasa hacmine sahip en iyi coindir. Piyasada en güven veren ikinci coin olmasından dolayı kullanıcılar tarafından sıkça yatırım aracı olarak tercih ediliyor. Bizde burada sizlere nasıl satın alabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Satın Almak için Bir Kripto Para Borsası Belirleyin

Kripto paralar, ihtiyaçlarınız için en iyi kripto para platformunu belirlemek önemlidir. Binance, Coinbase, Kraken, Gemini, Bitstamp Bitfinex gibi en iyi platformlardan bazılarıyla kripto para birimleri açısından birçok işlem yapabilirsiniz. Bu kripto borsalarında Bitcoin, Ethereum olmak üzere piyasada birçok popüler coinlerin alım satım işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kripto para piyasası son derece oynak bir yapıya sahip olduğunu aklınızdan çıkarmamanız son derece önemlidir. Bunun yanında bir kripto para borsası seçerken dikkat etmeniz gereken farklı detaylar vardır. Seçmiş olduğunuz firma güvenilir mi, lisansları var mı, kripto para birimleriniz gerçekten güvenle muhafaza ediliyor mu ? Tüm bu önemli sorulara cevap bulabileceğiniz bir kripto para borsası seçmeniz sizin için en iyisi seçenek olacaktır.

Ethereum Satın Almak için En iyi Borsalar

En popüler ikinci kripto para birimi olarak, Ethereum'u desteklemeyen bir kripto borsası bulmak imkansız dersek yanlış olmayacaktır. Ancak, büyük alımları destekleyecek likiditeye sahip olmadıkları için çoğu piyasa platformundan kaçınmak güvenlidir. Diğer platformlar yetersiz güvenlik önlemlerine sahiptir.

Bu bölümde, en iyi merkezileştirilmiş kripto para birimi borsalarından üçünü vurgulayacağız. Bunlar, Ethereum satın almak için kullanabileceğiniz en güvenilir platformlardan bazılarıdır.

Binance Kripto Para Borsası

Binance, ticaret hacmi açısından en büyük kripto para borsasıdır. 2017'de piyasaya çıktı ve hızla en hızlı büyüyen kripto platformu haline geldi. Binance o kadar popüler hale geldi ki, 2018 yılında, yeni kayıtlardaki hızlı akış nedeniyle yeni kayıtları bir süreliğine askıya aldı. Borsa, şu anda 100'den fazla varlık ve 500'den fazla işlem çifti ile herhangi bir kripto borsasının en geniş varlık desteğinden birine sahiptir. Beklendiği gibi, ETH, platformda önemli bir ticaret varlığıdır.

Başlangıçta Binance, tamamen kriptodan kriptoya ticaret platformu olarak piyasaya sürüldü. Büyümesiyle birlikte, kullanıcıların diğer ağ geçitlerinin yanı sıra, doğrudan banka ve kredi kartlarını kullanarak kripto satın almasına olanak tanıyan çeşitli ödeme yöntemleri sunmuştur. Binance, işlem ücretleri açısından en ucuz borsalardan biri olarak bilinir. Bunlar, her işlem için işlem değerinin %0.1'i kadardır. Ek olarak, alım satım ücretlerini BNB coin kullanarak ödemeyi seçerseniz, %25 indirim elde edersiniz. Para yatırma işlemleri ücretsizken, ETH'nin para çekme işlemleri başına 0,005 ETH (% 0,05) komisyon ücreti alıyor.

Coinbase Kripto Para Borsası

Coinbase, bugün piyasadaki en eski kripto para borsalarından biridir. Amerika Birleşik Devletleri'nde 2012 yılında kurulmuştur. 40'tan fazla ABD eyaletinde faaliyet gösterecek şekilde düzenlenmiştir ve 100'den fazla ülkeden kullanıcıları destekler. Coinbase'in iki versiyonu vardır: Coinbase adlı standart bir kullanıcı arayüzü ve Coinbase Pro (eski adıyla GDAX) olarak adlandırılan profesyonel odaklı bir arayüz. İkincisi daha gelişmiştir, daha fazla özellik ve daha iyi işlem ücreti oranları sunar.

Coinbase artık kurumsal müşteriler için komisyonculuk, stake etme ve kripto saklama dahil daha fazla hizmet sunuyor. Borsaya aynı zamanda mobil cüzdan olarak da kullanılabilen bir mobil uygulama aracılığıyla erişebilirsiniz. Platformdaki satış ve satın alma işlemleri için ücret programı, işlem miktarına bağlı olarak 0,99 ABD Doları ile 2,99 ABD Doları arasında değişmektedir.

Kraken Kripto Para Borsası

Merkezi San Francisco, California'da bulunan ABD merkezli en büyük kripto para borsalarından biri de Kraken'dir. Borsa, 2011 yılında kripto meraklısı Jesse Powell tarafından kuruldu ve iki yıllık aktif gelişimin ardından 2013'te resmi olarak kripto para borsası olarak hizmet vermeye başladı. Başlangıçta bir komisyonculuk ve ticaret platformu olarak başlatıldı, ancak yıllar içinde bir kripto para birimi stake havuzu ve otomatik ticaret yazılımı da dahil olmak üzere daha fazla ürün sunmaya başladı.

Ethereum Madenciliği

Kripto para biriminde madencilik, işlemlerin onaylanması, bir blok zincirinin güvenlik ve yönetiminde yer almak anlamına gelir. Ethereum'da bunu yapmak için, Ethereum madenciliğine uygun pahalı GPU makineleri satın almak gerekiyor. Ethereum 2.0 yükseltmesinin devam eden sunumu, madencilerin aşamalı olarak sona erdiğini görecek ve daha sonra yerine stakerlar geçecek. Yeni modelde, kullanıcıların yeni basılan ETH jetonları şeklinde bir ödül karşılığında madeni paralarını yatırmaları gerekiyor.