Audius (AUDIO) Nedir ?

Kripto para dünyasının ve blok zinciri teknolojisinin hızla gelişmesi sebebiyle, piyasada mevcut olan halihazırda tokenlerin listesinin de bununla birlikte gelişmesi çok olası. Merkezi olmayan müzik akışı problemlerini gidermek için blok zinciri teknolojisinden yararlanan token ise Audius’tur (AUDIO). Bu, müzik sirkülasyonundan para kazanan ve birçok sanatçının kullanabildiği, ulaşabildiği bir kripto para birimidir.

AUDIO tokeni, müzik endüstrisinde çığır açmayı, müzikten para kazanmayı olabildiğince çok sanatla uğraşan sanat sever için erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor. SoundCloud ve alanında daha büyük, popüler sanatçılar için Spotify ve Apple Music gibi merkezi sektöründe dev olan alternatiflere karşı çıkan Audius, karşısında köklü ve eski rakiplerle karşı karşıya.

Audius (AUDIO) Hedefleri Nelerdir ?

Müzik endüstrisi, aracıların ortadan kaldırılmasından dolayı hem verimlilik açısından hem de maliyet anlamında çok karlı olacak. Audius, geleneksel müzik dünyası geleneklerine daha önce görülmemiş bir alternatif sunuyor.

Audius, kullanıcıların sanatçıları AUDIO coin ile direkt desteklemesine olanak gösteren, blok zinciriyle varlık gösteren bir müzik akışı platformudur. Müzik severler, sanatçılar ve geliştiriciler içinde varlık göstermek üzere toplumlara açık kaynaklı bir platformdur. Diğer müzik akışı platformlarından değişik çalışma ortamı göstererek, müzik repertuar adedi anlamında sanatçıların kazanma bütçelerini irdelemez. Audius, sanatçılara uygun olarak biçimde para kazanma olayına olanak tanır. Bu, eşsiz NFT’lerin satışı veya başka yollarla da elde edilebilir.

Bu platformun oluşturmak istediği tarz, kullanıcıların (AUDIO token sahipleri) sanatçılara plak şirketleri, yönetimleri veya kesintiye uğrayabilecek herhangi oluşabilecek sorunlar yerine doğrudan ödeme yapmasına olanak tanıyarak faaliyet gösterir.

Audius (AUDIO) Ortaklıkları

Audius kısa zaman evvel TikTok ile bir ortaklık kurdu ve her iki platformda da var olan sanatçıların eserlerini alıp TikTok platformuna katkıda bulunmayı sağladı. Bu, sanatçıların daha fazla göz önüne koyulmasına sağlamanın ve Audius’u ana hedef bir kitleye ulaştırmanın en kreatif yoludur.

Kullanıcılar cüzdanlarına hem fiyat hem de kripto ile kaynak yaratabilir. Daha sonra şarkılardaki bir pay kazanmak için ödeme yapabilirler.

Audius Tarihçesi

2020 yılı sonlarında Roneil Rumberg ve Forrest Browning tarafından kurulan bu platformun geliştirilme ve hazırlanma süreci ise 2018 Mayıs ayında başlandı. Gelişim sürecini daha da hızlandıran şirket 2020 Ekim’de bu platformun piyasaya sürülmesi ışığında Binance Labs gibi şirketlerin desteğini almıştır.

2018’de ilk sürümü platformlarda yer almasına rağmen, platformun arka planındaki mevcut meselelerden ötürü ortaya çıkan zorluklarla baş başa kaldı.

Platformun çalışma mantığı gereği, kullanıcıların popüler müzisyenlerin telif hakkıyla korunan eserlerini bu platformda yer almasına olanak tanıdı. Bu, müzisyenler gerekli fedakarlığı göstererek içerikten gelir elde etmelerine olanak tanıdı.

Audius (AUDIO) Kripto Para Birimi Olarak Nedir ?

Audius, kullanıcıları bu yapı merkezini kullanmaya özendirmek için AUDIO tokenini kullanır. Staking AUDIO tokenleri kullanıcıyı ödüllendirir ve Audius’un sağladığı hizmetleri daha efektif bir şekilde gösterişli hale getirir. Düğüm operatörleri, Audius’un güvenliğini korumak ve herhangi bir problem yaşamaksızın çalışmasını sağlamak için tokenleri stake edebilir.

Daha da gerekli ve dikkat çekici nokta ise AUDIO tokeni satın almaya niyetlendiğiniz zaman, bu kripto para birimine ulaşmanız o kadar da kolay değildir. Coinbase ve Pantera Capital gibi alanında popüleritesi yüksek devlerin desteğine rağmen diğer rakiplerine göre az sayıda borsada yer alıyor.

Audius (AUDIO) Coin Nasıl Satın Alınır ?

Audius tokeni şu anda Binance, Uniswap ve BitStamp da dahil olmak üzere sadece birkaç borsa marketinde yer alır.

lok zinciri üzerine merkezlenmiş bir internet olan Web 3.0’a geçişe her zaman olduğundan daha da yakın olunduğu için, sıklıkla kullanılan hizmetlerin de gelişmesi veya daha gelişmiş sürümlerle güncellenmesi gerekecek. Bu da Audius’un önünü açan temel faktörlerden biridir.

Bununla birlikte, AUDIO tokeni ve Audius, gelecek dönemde ortaya çıkması planlanan sanatçılara yatırım yapmada çok kritik bir rol oynayabilir.

Platformun TikTok ile son ortaklığından, Audius’un büyük bir sorun çıkmaması halinde müzik akışının geleceği veya en azından bunun kritik temel bir parçası olduğu gün gibi ortadadır. Rakipleri olsa da, hepsi müziğe ve blok zincirine olan, yaklaşılan tavrın hangi yönde nasıl şekilleneceği mevzusunda biraz farklı ivme aldı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz