IOC, 2022 Kış Olimpiyatları için NFT oyununu duyurdu

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), yeni nesil blok zinciri teknolojisini kullanarak Olimpiyat deneyimini yeniden tanımlıyor ve dünyanın her yerinden insanlara Pekin’i sanal olarak ziyaret etme şansı veriyor. Pekin 2022 Kış Olimpiyatları, yenilikçi ‘Play to Earn’ konsepti etrafında blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir oyun platformu olan Olympic Games Jam’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Pekin 2022 temalı NFT oyunu

Animoca Brands tarafından geliştirilen platform, artırılmış gerçeklik (AR), blok zinciri ve sanal gerçeklik (VR) teknolojilerinin en iyilerini bir araya getirecek. NEO blok zinciri üzerine inşa edilen oyun, katılımcılarına özel “nWay’s Marketplace” üzerinde lisanslı Olimpiyat pinlerinin dijital versiyonlarını temsil eden NFT’leri satın alma ve bunları diğer oyuncularla takas etme seçeneği sunacak.

Akıllı Sözleşmeler çerçevesindeki bu tür ticaret röleleri aracılığıyla IOC, telif ücreti almayı ve komisyon almayı planlıyor. Geçen yıl IOC tarafından ilk kez tanıtılan bu Olimpik tabanlı NFT pinlerinin, ertelenen Tokyo 2020’nin resmi ürünleri arasında önemli bir unsur olması bekleniyor.

Sorare NFT Fantezi Futbol Oyunu için Bir Rehber

Oyuncular kendileri için benzersiz avatarlar oluşturabilir ve snowboard, kayak ve futbol dahil olmak üzere altı farklı spor etkinliğinde rekabet edebilir. Oyunun arkasındaki ‘Play to Earn’ konsepti tüm oyunları teşvik edecek ve çeşitli başarılar için NFT’ler şeklinde ödüller sunacak. Dünyanın herhangi bir köşesinde oturan kullanıcılar, Pekin Olimpiyatlarını gerçekçi bir şekilde deneyimleyebilir ve AR/VR arayüzü aracılığıyla en iyi sporcularla tanışabilir.

nWay’in CEO’su Taehoon Kim, bu devrim niteliğindeki platformun Olimpiyat hayranlarının Olimpiyat tarihine çok daha etkileşimli ve ödüllendirici bir şekilde göz atmalarına da izin vereceğini belirtti. Oyuncuların katılımını ve Olimpiyat ruhunun devam etmesini sağlamak için oyunu önümüzdeki aylarda sürekli güncellemelerle desteklemeyi amaçlıyoruz” dedi.

Benzersiz platform, farklı konumlar için Apple App Store ve Google Play Store’da zaten yayınlanmış olsa da, henüz Çin’de mevcut değil.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz