NEO Coin Nedir ve Avantaları Nelerdir ?

NEO, Ethereum’a yakın bir şekilde işlev gösteren bir akıllı kontrat platformudur. Bununla birlikte, dikkat çekici bir geliştirme alternatif yoluna sahiptir, daha da açacak olursak C# ve başka yazılım dillerinde faaliyet gösteren program yazma ve geliştirme fırsatı verir. Bu işlev sayesinde, harici yaratıcıların daha yüksek performanslı aplikasyonlar ve kontratlar meydana getirmesine olanak tanır.

NEO’yu kendi hesabınızda saklı halde bırakırsanız, madenci fiyat karşılığı için oluşum gösterebilecek Gas tokenleri elde edersiniz. Önceden Antshares adı ile tanına NEO, 2017 senesinin haziran ayında yeniden oluşum göstererek sıfatlandırıldı ve tekrardan marka haline dönüştürüldü.

Şimdi ki zamanımızda, giderek artan çevresi nedeni ile ülkedeki en ünlü kripto para birimlerinden biri durumuna geldiği için çoğunlukla Çin’in Ethereum’u benzetmesi ile sıfatlandırılıyor. NEO yaratıcı ekibi Asya’da merkezi haldedir ve bu, NEO’nun Çin’in Ethereum’u betimlemesi ise markanın prestiji oluşumuna son derece faydalı olmuştur.

NEO Coin Tarihçesi ve Geliştirici Ekibi

NEO’nun oluşum süreci 2014 yılının başlarına dayanıyor. Çin menşeili Onchain kuruluşu Microsoft’un Çin merkezindeki bir kurulda, Çin’in ilk arza açık açık programlı blok zinciri tecrübesi konumunda duracak Antshares’i tanıttı. Onchain, Çin’deki özel piyasa ve devlet tekelinde iş gören piyasalar blok zincir teknolojisi için ekosistem oluşturduklarını belirtti ve blok zinciri endüstrisinde bu oluşum zaten yabancı durumda değildi.

Antshares, kamu yapılanması için blok zincir teknolojisi olarak servis edildi. Hemen hemen hiç umulmadık bir biçimde, hızla, oluşum gelişim göstererek; Ethereum blok zinciri platformunun direkt olarak rakibi konumuna ulaştı.

Onchain ve Antshares’in aynı geliştiricilere sahip olduğu, fakat değişik biçimde ekonomi fonu yaratıldığını ve bu sebeple oluşumları farklı ögeler durumuna soktuğunu saptamak kıymetlidir. Değişiklik, Onchain’in kamu yolu parası ile ekonomi durumuna sokulması, Antshares’in ise belirli bir grup aracılığıyla ekonomik kaynak yaratılması gerçeğinde konumlanmaktadır.

Ontology (ONT) Coin Nedir ?

Projeye ekonomik bir kaynak fonu yaratmak için kullanılan bir global çapta satış gösteren Antshares ICO veya İlk Para Teklifi iki koşullu bir şekilde bütünlendi. 2015 senesinde, özel kullanıcılar ANT dijital ögelerine yatırım yapmaya gayret ettiler. Kamu sektörü ise bu yapılanmaya 2016 senesinde katılım gösterdi ve Antshares’e de tıpkı diğer anlatılan oluşum gibi yatırımlarını bu yapıya yatırmaya dikkat etti. Her iki yön içinde yaratıcıların Antshares yapısını verimli hale getirmenin daha da üst seviyelerine taşımasına sebep oldu.

NEO Coin Destekçileri ve İş Birliği Halinde Bulunduğu Şirketler

Bu anlatılanlar devam ederken Onchain, Hyperledger ve Microsoft ile bir ortaklık yapısına başlamıştı. Bu iş birliği sayesinde, NEO’nun ilerlemesini hızlandırmaya neden oldu ve projeyi istenilen tarafa itti.

2016 senesinin ilk aylarında, NEO yaratıcıları, dBFT platform tanımını çevreleyen ilk teknik makale yazısını piyasaya servis etti. Temsilci Bizans Hata Toleransı manasına denk düşen DBFT, NEO blok zincirindeki fikir birliği yapılanmasıdır ve blok zincirinde oluşum gösteren her bir yapının platform kurallarına göre gerçekleşmesine olanak tanır. 2017 yılı haziran ayı itibari ile Antshares, “Uyan, NEO” reklam propagandası ile yetkili ağızlarca NEO olarak tekrardan marka haline dönüştürüldü.

NEO Coin Avantajları

NEO, açık kodlu program sistemi bir yapı içinde akıllı bir finans kaynağı için bir esas oluşturmak üzere dizayn edildi. En yalın anlatımla akıllı finans kaynağı, akıllı kontratlar vasıtası ile dijital ögelerin denetimini otomatik hale getiren bir çeşit ekonomi yapısıdır. Çin hükümetiyle birlikte oluşturdukları ortaklık sayesinde NEO, akıllı finans kaynağı projesini Asya’ya hızla tanıtmaya ve dünyaya tanıtım halinde anlatmayı ve bu sayede kitlelere ulaşmayı başardı.

NEO Token ve GAS Token Nedir ?

NEO kripto para birimi meydana getirildiğinde, 100 milyonu aşkın NEO coin ve GAS tokeni oluşturuldu. Tokenler ve gaz ilk olarak Antshares ve Antcoins adı ile tanınıyordu. NEO tokenlerini temin eden kullanıcılar, esas olarak NEO blok zincirinde bir pay satın alır. Bu oluşumlar, ana hattın hayatının devamını ettirmek için kullanılan GAS token yapısını oluşturmak için kullanılabilir.

NEO payının her hakimi, platform dahilindeki şartlar üstünde rey kullanma olanağına sahiptir ve bu, grup esaslı bir para birimi olarak prestijini sağlamlaştırır. Bütün NEO token sahipleri, bir kabul topluluğu oluşturana kadar platformdaki koşulları ve kuralları reylerler. Platformdaki üyelerin (noktaların) üçte ikisi bir ileticinin (muhasebeci) blok zincirinin replikası ile hemfikir olduğunda oy çokluğu ile kabul durumuna varılır. Konsensüs oluşamazsa, platform değişik bir iletişimci belirleyecek ve yeni bir oy kabulüne ulaşmaya çalışacaktır.

NEO Coin Özellikleri

NEO’yu faal olarak icra etmenizin üç temel sebebi dijital ögeler, dijital kişilik ve akıllı kontratlardır.

Dijital Öğeler

Katılımcıların hesaplarında NEO varsa, barındırdıkları NEO sayısına göre GAS ile ödüllendirilirler. GAS, kullanıcıların platformu kullanmasına yardımcı olur, bu da NEO’yu Ethereum’a yakın bir merkezde konumlandırır. Akıllı kontratlar tasarlamak veya dApp’leri ortaya gelişi güzel bırakmak GAS gerektirir. Bundan ötürü GAS olmadan insanlar yapı içerisinde herhangi bir işlem kullanamazlar.

Dijital Kişilik

NEO, kuruluşlar ve kişisel kullanım amacına göre kullananlar için dev bir avantaj olan ağlarında kimliği koruma altına alma olanağı tanır. NEO protokolündeki kuruluş veya kişisel veriler, iki aşamalı vekalet verme, yüz okuma, parmak izi, ses algılama gibi yüksek güvenlikli koruma denetimleri veya direkt mesaj aracılığı ile ile koruma altına alınabilir.

İki aşamalı vekalet verme, katılımcıların oturum açma verilerini birçok vasıtada onaylamasını ister ve bu da kötü niyetli bilgisayar kullanıcılarının verilerine izinsiz ulaşım elde etmesini minimuma indirir. Yüz okuma, parmak izleri ve ses algılama, aktif bilgilerin koruma durumunu yükseltebilen klasik bir biyometriklerdir.

Akıllı Kontratlar

Akıllı kontratların dizayn edilmesi, kuruluşların sanal kontratları kullanmasına olanak tanır. Akıllı kontratlar ile, koşullar ve kontratlar sözleşmeye daha basit ve daha sağlam bir biçimde entegre edilebilir. NEO blok zincirinde meydana getirilen akıllı kontratlar, daha devasa bir yaratıcı grubu için alan boşaltan birden fazla yazılım dilinde dizayn edilebilir. NEO aracılığıyla şu anda oluşum gösteren yazılım dilleri arasında C#, VB.Net, F#, Java, Kotlin ve Python işlev görmektedir. Grup gelişim gösterdikçe, NEO içinde daha çok yazılım envanterinin oluşum gösterdiğini görmeyi umuyoruz.

Çoğul olarak, NEO, akıllı kontratlar meydana getirmede ve yapılar yaratmada efektif olduğunu ispatlayan türden bir özellik bütünü vaat eder. NEO’nun reformcu teknolojisi ve akıllı kontratlara bakış açısı, blok zinciri dünyasındaki ileriki zamanlarda oluşması muhtemel durumlara zemin hazırlayan akıllı bir finans düzeninin oluşabilmesine yardımcı ve destekçi durumunda oluyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz