Az Bilinen, Potansiyeli Yüksek NFT Coinleri

Değiştirilemez token (NFT) kriptoları, dijital varlık alanında hızla büyüyen bir segmenttir. Araştırmacılar, pazarın 2025’te 80 milyar dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Bu kadar etkileyici bir büyüme, birçok markanın bu yeni alana girmesi nedeniyle şaşırtıcı değil. Örneğin, Yum’a ait Coca-Cola (NYSE: KO), Nike (NYSE: NKE) ve Twitter (NYSE: TWTR) NFT hedefleri hakkında açıklamalar yaptılar. Başka bir deyişle, NFT’ler için artan bir talep görüyoruz.

NFT tabanlı blockchain ve metaverse oyunları sayesinde NFT işlem hacimleri de artıyor. Kazanmak için oyna devrimi, oyun kategorisinin 2021’de günlük ortalama 1,4 milyon benzersiz aktif cüzdan çekmesine yardımcı oldu. Sonuçta 2021’de göz kamaştıran 23 milyar dolarlık işlem gerçekleşti. 2020’de ise sadece 100 milyon dolardı.

2022’de Patlamaya Hazır En iyi Metaverse Kripto Oyunları

Bu nedenle, NFT kriptolarının 2021’in en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında olması şaşırtıcı değil. İşte 2022’de önemli potansiyele sahip, az bilinen üç NFT kripto para birimi.

  • Alien Worlds (TLM)
  • Mobox (MBOX)
  • Worldwide Asset Exchange (WAXP)

NFT Kripto Para Birimleri: Alien Worlds (TLM)

Alien Worlds, Ethereum (ETH), Binance (BNB) Akıllı Zincir ve Worldwide Asset Exchange blok zincirlerinde çalışan bir NFT metaverse’dir. Şu anda 700.000’den fazla aylık aktif kullanıcı tarafından yaklaşık 11 milyon, günlük işlemle dünyanın en popüler blok zinciri oyunudur.

Platform, hem merkezi olmayan finans (DeFi) hem de NFT teknolojisinin unsurlarını kullanır. Meta veri deposu, oyuncuların TLM coin için rekabet ettiği simüle edilmiş bir ekonomiyi temsil eder.

Oyuncular, oyundaki güçlerini artırmak için NFT kriptosuna ihtiyaç duyarlar. Gezegen Merkezi Olmayan Özerk Kuruluşlarda hisse almak ve oy kullanmak için kriptoyu kullanıyorlar. Kullanıcılar arazi satın alarak ve kiralayarak token madenciliği yapmayı seçebilirler. Ayrıca, ödüller ve nadir NFT’ler için tokenlerini Binance Akıllı Zincirinde stake etmeyi tercih edebilirler.

Oyuncular metaverse içindeki yedi gezegeni keşfederken, seçilen bir oyun stratejisi için çeşitli araçlar, araziler veya avatarlar sağlayan NFT’ler yaratırlar. Her gezegen bağımsızdır ve kendi oyunlarını, NFT’lerini sunar.

TLM coin fiyatı Nisan 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,34 dolara ulaştı. Şu anda altcoin, son altı ayda %50’nin üzerinde düşüşle 12 sent civarında. 187 milyon dolarlık piyasa değeri, Alien Worlds’ün kripto alanındaki ilk 320 token arasında olduğu anlamına geliyor.

NFT Oyun Coinleri: Mobox (MBOX)

Mobox, oyun NFT’lerini DeFi yield farming ile birleştiren bir GameFi metaverse’dir. Platform, oynaması ücretsiz ve oynaması için kazan mekaniklerini kullanan basit bir oyun sunuyor.

Platform, Binance Akıllı Zincir üzerinde geliştirildi ve Nisan 2021’de piyasaya sürüldü. Mobox, oyuncuların Mobox varlıklarını aynı anda birden fazla oyunda kullanmalarını sağlayan NFT birlikte çalışabilirliğine odaklanıyor.

Mobox ekosistemi, kullanıcıların MoMo NFT’lerini satabilecekleri, satın alabilecekleri veya takas edebilecekleri bir NFT pazarına sahiptir. Kullanıcılar MoMo NFT’leri ile farming yapabilir, savaşabilir ve kripto ödülleri kazanabilir. Platform ayrıca oyuncuların onları MBOX coinlerini toplamak için stake etmelerine veya Mobox metaverse içinde teminat olarak kullanmalarına izin verir.

MBOX coin, Mobox platformuna güç sağlayan yönetim tokeni ve yerel kripto para birimidir. Mobox’ın maksimum dolaşımdaki arzı 1 milyar token iken, mevcut dolaşımdaki arzı 80 milyona yakın. MBOX, işlemlerin işlenmesi, platform teşvikleri için stake edilmesi veya MoMO NFT’leri almak için sandıkların açılması için kullanılabilir.

MBOX coin fiyatı, 1 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 15.62 dolara ulaştı. Şu anda 2.86 dolardan işlem görüyor. Ancak birçok dijital varlık gibi, 2022 de iyi başlamadı ve altcoin 2022’de şu ana kadar %35 düştü. 376 milyon dolar, Mobox’ı kripto pazarındaki en büyük 200 NFT coini arasında konumlandırıyor.

NFT Kriptoları: Worldwide Asset Exchange (WAXP)

Worldwide Asset Exchange , NFT’ler için açıkça oluşturulmuş bir blok zinciridir. 2017’de piyasaya sürüldü. Platform, Alien Worlds, Office Land ve Farmers World gibi popüler NFT oyunlarını destekliyor. WAX, Major League Baseball ve Capcom’s Street Fighter dahil olmak üzere 100 milyondan fazla dijital koleksiyon ürününün ticaretini kolaylaştırdı.

WAXP, blok zinciri içindeki yerel kripto para birimidir. Platform, yetkilendirilmiş bir hisse kanıtı konsensüs sistemi kullanır. Bu mekanizma, günde yaklaşık 15 milyon ila 20 milyon arasında işlem yapılmasını sağlayarak, yüksek miktarda işlem gerektiren uygulamaları barındırmayı kolaylaştırır.

WAX, AMC Entertainment (NYSE: AMC), Funko (NASDAQ: FNK ), Hasbro (NASDAQ: HAS), Mattel (NASDAQ: MAT) ve Atari (OTCMKTS: PONGF) gibi tanınmış markalarla marka ortaklıkları sağlamıştır.

Platform ayrıca vIRL adlı yeni bir NFT kategorisi tanıttı. Patentli teknoloji, tüketici ürünü şirketlerinin NFT’leri fiziksel tüketici ürünleriyle ilişkilendirmesine olanak tanır. vIRL’ler özellikle Mattel ve Funko gibi oyuncak üreticileri arasında popülerdir.

WAXP coin fiyatı şu anda geçen yıla göre %450’den fazla artışla 32 sent civarında işlem görüyor. Ancak şimdiye kadar 2022’de NFT coini %20’den fazla düştü. 692 milyon dolarlık piyasa değeri, WAX’ı kripto pazarındaki en büyük 130 kripto para arasında konumlandırıyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz