Hong Kong Metrosu, The Sandbox (SAND) Metaverse’de

Hong Kong Metrosu, The Sandbox’ın (SAND) metaverse’sine açılıyor. Demiryolu ağının yönetiminden sorumlu firma olan MTR Corporation, dijital bir metro istasyonu geliştirmek için sanal araziyi yeni satın aldı. Şirket, genç kullanıcılarıyla iletişim kurmak için metaverse kullanmak istediğini söylüyor.

MTR Corporation, The Sandbox metaverse’e (SAND) katılıyor

Hong Kong metro ağını yönetmekten sorumlu şirket olan MTR Corporation, metaverse’e gelişini duyurdu. Çoğunluğu Hong Kong hükümetine ait olan firma, en popüler dijital dünyalardan biri olan The Sandbox (SAND) ile ortaklığa girdi.

MRT, metaverse’e giren “ilk küresel taşımacılık operatörü” olmakla övünüyor. Hong Kong’da doğan MTR, İngiltere, Çin, İsveç ve Avustralya’daki metropolleri destekleyerek denizaşırı ülkelere de genişledi.

Bu ortaklığın bir parçası olarak, metro yöneticisi “benzersiz, eğlenceli ve sürükleyici deneyimler yaratmak için demiryollarına odaklanan sanal bir alan” geliştirecek. Daha somut olarak, MTR sanal bir metro istasyonunun oluşturulmasını duyurdu.

Bu istasyonda, kullanıcılar bir trene binebilecek, bir metro yolculuğuna çıkabilecek, demiryolu ağının tarihiyle ilgili bir müzeyi ziyaret edebilecek ve hatta bir istasyonu yönetebilecek. Şirket ayrıca matematik, bilim, mühendislik ve teknoloji eğitimini kolaylaştırmak için meta veri deposunu kullanacak. MTR kendini metro dünyasını eğlenceli ve eğlenceli hale getirmeye adamıştır.

Bu projeyi gerçekleştirmek için şirket, The Sandbox metaverse’inde sanal bir arazi satın aldı. Bu girişim, özellikle genç kullanıcılarla iletişim kurmak için en son teknolojik yeniliklerden yararlanmayı amaçlayan bir kampanyanın parçasıdır. MTR tarafından yayınlanan açıklamada, şirketin CEO’su Dr. Jacob Kam şöyle açıklıyor:

“Metaverse’e girişimiz, gerçek dünya deneyimimizi geliştirecek fırsatları yakalarken topluluğumuzla etkileşim kurmak için eğlenceli bir yer inşa etmemizi sağlıyor . “

The Sandbox’ın kurucu ortağı Sébastien Borget ise “toplu taşımanın gerçek dünyanın ve meta evrenin geleceğini şekillendirmede önemli bir rol oynayacağını” doğruluyor.

Sandbox (SAND) ortaklıklarına devam ediyor

Son aylarda The Sandbox, metaverse tarafından oluşturulan coşkudan yararlanarak ünlü şirketlerle birkaç ortaklık kurdu. Örneğin, bankacılık devi HSBC, oyun ve spor hayranlarıyla bağlantı kurmak için Mart ayında The Sandbox metaverse’e katıldı.

HSBC, The Sandbox Metaverse dünyasına giriyor

Axa France ve Carrefour da dahil olmak üzere birkaç Fransız grubu da bu sanal dünyaya girişti. The Sandbox’ın sanal gerçeklikle erişilebilen dijital dünyalarda güvenliği teşvik etmek için Ledger ile bir anlaşma yaptığı da unutulmamalıdır.

The Sandbox bu prestijli ortaklıklarla yakın gelecekte 400 milyon dolar toplamayı hedefliyor. Bu yeni finansman turu sayesinde, topluluk metaverse, işbirlikçileri işe almayı ve sektördeki gelecek vaat eden firmaları satın almayı planlıyor. Bu genişleme stratejisini temel alan The Sandbox, Decentraland (MANA) dahil olmak üzere ana rakiplerini geride bırakmayı umuyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here