Ledger ve The Sandbox güvenlik için bir araya geldi

Ledger, metaverse katılımcılarını kripto para birimlerinin güvenliği konusunda eğitmek için The Sandbox (SAND) ile bir ortaklık kurdu. Bu duyuru, bu Pazartesi, Lizbon’daki Fungible Olmayan Konferansın (NFC) ilk gününde gerçekleşti.

Bu Pazartesi günü Lizbon’da başlayan Fungible Olmayan Konferansta (NFC), Ledger ve The Sandbox bir ortaklık ilan ederek günü kutladılar.

Her iki marka da kendi sektörlerinde birer ölçüt, donanım cüzdanları için birinci ve metaverse için ikinci. Duyuru, Ledger Deneyim Direktörü Ian Rogers’ın konuşması sırasında resmileştirildi:

Bu ortaklık sayesinde Ledger, güvenlik eğitimini ve önlemeyi  doğrudan The Sandbox meta veri tabanına yönlendirecek. Bunun ne şekilde olacağını henüz bilmesek de Ian Rogers, SAND sahiplerinin kişiselleştirilmiş Ledger Nano anahtarları alacağını duyurdu.

Kripto varlıklarınızı nasıl koruyacağınızı bilmenin önemi

Ian Rogers’ın bakış açısına göre bu anlaşmanın bir pazarlama amacı da var çünkü ona göre güvenlik konularında eğitimli bir kişinin aynı zamanda şirketin müşterisi olma şansı daha yüksek:

“Gerçek şu ki, eğitimli insanlar Ledger’ın müşterisi oluyor ve bu yüzden tüm insanların güvende olmak için ihtiyaç duydukları tüm eğitime sahip olduğundan emin olmak ve kendi varlıklarına sahip olmak zorunda oldukları bu inanılmaz hak ve özgürlüğü düzgün bir şekilde yönetmek istiyoruz.”

İncelenecek En iyi Metaverse Projeleri

Üstelik, bunu asla yeterince tekrar etmeyeceğiz: kripto varlıklarınızı saklama dışı bir portföyde nasıl yöneteceğinizi bilmenin muazzam avantajları varsa, bugüne kadar çeviklik ve güvenlik arasındaki en iyi uzlaşma, bir donanım cüzdanı kullanmaktır.

Ve şu anda iletişimi ağırlıklı olarak merkezi olmayan finansa (DeFi) odaklanan bu güvenlik kavramı, metaverse ortamı için de geçerlidir.

Son birkaç aydaki spekülatif balona rağmen, bu hala geliştirilmesi üzerinde çalışılması gereken niş bir fenomendir, ancak metaverse’lerin de hack ve dolandırıcılık girişimleriyle karşı karşıya kalacağına şüphe yoktur. Bu nedenle, sahip olmanız gereken doğru refleksler konusunda kendinizi eğitmeniz önemlidir. Bu konuda, Ledger ve The Sandbox’ın ortaklığı en alakalı olanıdır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here