Grayscale’den yeni fon, Ethereum rakiplerine odaklanıyor

Grayscale, kurumsal yatırımcılara yönelik yeni çeşitlendirilmiş bir fon yayınlıyor. Bu varlık sepeti, Ethereum (ETH) dışında, akıllı sözleşmelerin dağıtımının da mümkün olduğu çeşitli ağlara odaklanıyor.

Kripto para birimleri konusunda uzmanlaşmış varlık yöneticisi Grayscale, yeni bir fon başlatıyor: Grayscale Smart Contract Platform Ex-Ethereum Fund veya daha basit bir ifadeyle GSCPxE. Bu biraz belirsiz terimlerin arkasında aslında Ethereum (ETH) ile rekabet eden farklı blok zincirler yer alıyor.

Bu nedenle, şirketin müşterilerinin belirli bir ihtiyacını karşılayarak yatırımcılara sunulan yeni, çeşitlendirilmiş bir risk çözümüdür. Ethereum ağı baskın olmaya devam ediyor, ancak rakipleri alternatifler sunarak son aylarda öne çıktı. Bu nedenle Grayscale’in müşterileri, büyümeye devam edecekleri düşüncesiyle diğer akıllı sözleşme ekosistemlerine odaklanma ihtiyacını ifade ediyor.

Bu, Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein tarafından bu yeni hedge fonu hakkında onaylanan bir mantıktır:

“Akıllı sözleşme teknolojisi, dijital ekonominin büyümesi için çok önemlidir, ancak hangi ağın üstün geleceğini bilmek için henüz çok erken […]. GSCPxE’nin güzelliği, yatırımcıların tek bir kazanan seçmek zorunda kalmamaları ve bunun yerine ekosistem gelişimine tek bir yatırım aracıyla erişebilmeleridir.”

GSCPxE’de Yer Alan Coinler

Ancak, bu fon bireylere yönelik olmayıp, menkul kıymetlerin alım satımını yapabilmek için Grayscale tarafından akredite edilmenin gerekli olacağı anlamında daha çok kurumları ilgilendirecektir. Temel ücret yıllık %2,5 ve minimum giriş ücreti 50.000 dolardır.

Bu, genel olarak kripto ekosistemi için heyecan verici bir haber olmaya devam ediyor. Grayscale tarafından yapılan herhangi bir yeni fon eklemesi gibi, bu da kurumsal yatırımcılardan bir eğilim ve dolayısıyla potansiyel bir sermaye girişi önerme eğilimindedir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here