Ethereum Name Service alan adları, OpenSea’de en çok işlem gören NFT’ler haline geldi

Ethereum Name Service’in merkezi olmayan alan adları, geçen hafta Bored Ape Yacht Club gibi daha büyük rakipleri geçme noktasına kadar benzeri görülmemiş bir popülerlik gördü.

Bir hatırlatma olarak, Ethereum Name Service, Ethereum (ETH) üzerinde çalışan, takas edilemeyen tokenlar (NFT’ler) biçiminde merkezi olmayan alan adları sunar. Her alan adı bir portföyü ifade eder ve en çok talep edilenler bir fiyatla alınır. Örnek olarak, 000.eth adresi geçen Temmuz ayında 300.000 doların üzerinde fiyatla satıldı.

Merkezi olmayan alan adları hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ethereum Name Service (ENS) Nedir? isimli makalemize göz atabilirsiniz.

Son yedi gün içinde, Ethereum Name Service NFT’leri, mevcut fiyatla 2.429 ETH veya 4 milyon dolardan fazla değer ile OpenSea’deki en büyük işlem hacmini temsil ediyor. Bunları 2126 ETH ile Bored Ape Yacht Club (BAYC), ardından 2004 ETH ile RTFKT Clone X takip ediyor.

Alan adı ne kadar spesifik olursa, gelecekte o kadar önemli bir fiyata yeniden satılabilir. Ama sadece bununla ilgili değil. Yılın başında puma.eth’i satın alan Puma gibi, giderek daha fazla marka alan adları alıyor.

Toplamda, geçen hafta içinde yaklaşık 10.000 alan adı değiştirildi ve bu, ikincisine olan coşkuyu açıkça gösteriyor. Temel bir eğilim gibi görünüyor. Birkaç gün önce, Ethereum Name Service, Ağustos ayında 301.000 yeni isim kaydının yapıldığını bildirdi.

Aynı dönemde protokol 4,7 milyon dolar gelir elde etti. Kripto para fiyatlarındaki ve Ethereum işlem ücretlerindeki düşüş, yeni bir kullanıcı dalgasının alan adlarına erişmesine izin verdi. Ethereum Name Service NFT’leri çılgınlığı bu nedenle bitecek gibi görünmüyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz