Ethereum Gas ücretleri en düşük seviyede!

Çok yüksek ücretler sorunu sık sık dile getirildiyse, Ethereum ağı bu sefer anormal derecede düşük işlem ücretleri ile dikkat çekiyor.

Ethereum blok zincirinde bir NFT satın almak için 3 dolardan az!

Ethereum ağı üzerinden NFT satın almak istiyorsanız, şimdi tam zamanı! Pazar gün ortası, NFT işlemi başına ücreti 3 doların altına düştü. 10 aydan uzun süredir en düşük seviyede.

28 Mayıs’ta, Ycharts platformundan alınan verilere göre, doğrulanmış işlem başına ortalama maliyet 0,69 dolardı. Bu rakamları bir perspektife oturtmak gerekirse, Nisan ortasında işlem başına ortalama maliyet 3 doların üzerindeydi. Birçok gözlemci için trend aşağı doğru demirlemeye devam ediyor gibi görünüyor.

Daha düşük işlem ücretleri iyi haber mi?

Her şeyden önce, Ethereum ağında gaz ücretlerinin nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. Ağ tarafından yapılan her işlem sırasında, bu ücretler, işlemleri doğrulamak için gelen ağ madencilerine ödenen vergilere benzetilebilir. Ağ doymuş olduğunda, işlem ücretleri de artar.

Kripto Para Birimlerinde Gas ücreti Nedir ?

Ağ kullanıcıları ve NFT hayranları için işlem ücretlerindeki düşüş iyi haber gibi görünüyor. Ancak, resim o kadar güzel görünmüyor. Bunun nedeni, işlem ücretlerindeki düşüşün, Ethereum ağının kullanıcılar tarafından daha az kullanılmasının bir sonucu olmasıdır. Ve bu nedenle, ekonomik istihbarat firması Santiment’in önerdiği gibi, blok zincirine olan ilgideki düşüş.

Ethereum ücretleri bu günlerde çok düşük. […] Önceki düşüşlerden önce bu kadar düşük oldukları bile fark edilebilir. Düşük ücretler, ağda çok az etkinlik olduğu gerçeğini yansıtır.

Ek olarak, gaz ücretleri, Ethereum ağındaki Bitcoin için Satoshi’nin eşdeğeri olan Gwei’de ifade edilir. Sonuç olarak, dolara dönüştürülen gaz maliyetleri, Ethereum fiyatının fonksiyonlarıdır. Ve haftanın başındaki sıçramaya rağmen, trend birkaç gündür düşüşte. Geçen Kasım ayında kaydedilen ATH’sinden bu yana ETH coin fiyatı değerinin yaklaşık %60’ını kaybettiğini hatırlayın.

Hem kullanıcılar hem de yatırımcılar, birleşmeyi ve Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçişi sabırsızlıkla bekliyorlar. Ethereum blok zincirinin karbon etkisinde önemli bir azalmanın eşlik etmesi gereken bir paradigma kayması, aynı zamanda işlem maliyetlerinde kalıcı bir azalma. Tüm çekiciliğini yeniden kazanmaya yetecek kadar mı?

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz