Emirates Bitcoin’i (BTC) Kabul Etmeyi Planlıyor ve Web 3.0’a Başlıyor

Dubai merkezli ünlü havayolu şirketi Emirates, Bitcoin’i (BTC) kabul etmek, NTF’lere ve metaverse’e girmek istiyor. Bu Web 3.0 geçişi için gerekli profilleri işe almak için işe alma planlanmıştır.

Havayolu şirketi Emirates, Bitcoin’i hizmetleri için bir ödeme aracı olarak kullanmak istediğini açıkladı

Ek olarak, şirket, farklı kullanım durumları için NFT’leri ve meta veri deposunu göz önünde bulundurarak Web 3.0’a tam bir geçiş öngörüyor. Bu, hem müşteri deneyimini zenginleştirmeyi amaçlayan çözümleri hem de personel eğitimini, aynı zamanda NFT koleksiyonlarının satışını da kapsayacaktır.

Emirates, blockchain ile ilgilenen ilk havayolu değil. airBaltic şirketi 2014’ten beri Bitcoin’i gerçekten kabul ediyor ve bu alternatifi geçen yıl Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) ile genişletti. Ancak Dubai firması daha kapsamlı bir çözüm sunarak öne çıkıyor.

Nitekim, şirketin baş işletme görevlisi Adel Ahmed Al-Redha, bu benimsemenin blok zincirindeki uçak veri kayıtlarını izlemeye kadar gidebileceğini açıkladı.

Tüm bu ihtiyaçları karşılamak için Emirates buna göre personel istihdam edecektir. Bugüne kadar, bu çeşitli projelerin olası tarihleri ​​veya kesin içeriği hakkında daha fazla bilgimiz yok.

Arap Yarımadası blok zincirinin ön saflarında

Bu haber, bölgenin blok zincirine karşı dinamiklerini yansıtıyor. Binance’in Dubai’de bir kripto para birimi merkezi açması sayesinde de olumlu gelişmeler oluyor. Daha yakın zamanda, Körfez İşbirliği Konseyi (GCC) eyaletlerinde geçerli olan kripto varlık hizmet sağlayıcı lisansını da aldı.

Dubai’nin finans polisi Digital Assets Regulatory Authority (VARA), kendi adına, bu ayın başlarında The Sandbox (SAND) metaverse’sine inerek orada bir genel merkez açtı.

Emirates ile ilgili olarak, şirketin Web 3.0 ile ilgili tüm hedefleri genel halk için hala netlikten yoksun olsa da, yine de ekosistemimize dönmeyi seçen uzun bir tanınmış şirketler listesine katılıyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz