Binance, Bahreyn’de lisans alarak Arap Yarımadası’na demir attı

Binance borsa platformu, kripto para birimleri ile ilgili hizmetler sağlamak için Bahreyn Merkez Bankası’ndan bir lisans aldı. Artık Körfez İşbirliği Konseyi (GCC) ülkelerinin topraklarında faaliyet gösterebilmekte.

Binance Bahreyn’de lisans aldı

Dün gece Binance, Orta Doğu’daki varlığını güçlendireceğini duyurdu ve Bahreyn Krallığı Merkez Bankası (CBB) tarafından verilen ilk kripto varlık hizmet sağlayıcı lisansını az önce aldı.

Düzenleyici aksaklıkların damgasını vurduğu 2021 yılının ardından ünlü merkezi borsa, küresel tanınırlık kazanmak için piyonlarını birer birer yerleştiriyor. CEO’su Changpeng Zhao (CZ) da uzun bir serinin ilk adımını hatırlatıyor:

“Bahreyn lisansı, dünya çapında tam lisanslama ve düzenlemeye doğru yolculuğumuzda önemli bir adımdır. […] Kripto varlık lisansı, Binance’in Bahreyn’deki düzenleyicilerin gözetimi altında müşterilere kripto varlık ticareti, saklama ve portföy yönetimi hizmetleri sunmasına izin verecek.”

CBB valisi Rasheed Al Maraj, krallık tarafından kabul edilen ve ekosistemdeki oyuncular için yeniliğe elverişli olarak nitelendirdiği düzenleyici çerçeveden bahsetti.

Arap Yarımadası’nda stratejik genişleme

Binance için açılan yeni bir dönem. Ve iyi bir nedenle, şimdi rakiplerinden bir adım önde olmak için çeşitli düzenleyicilerin takdirini kazanmayı tercih ediyor.

Bu amaçla platform, geçen yılın sonunda Dubai’de bir kripto para birimi merkezi açacağını duyurmuştu. Anlaşma, Binance’i, Emirlik’i kripto para birimi ekosistemi için küresel bir kıyaslama yapmak amacıyla bir danışmanlık rolüne yerleştirdi. Ayrıca, bu manevranın meyve verdiğini belirtmek gerekir, çünkü lisans yalnızca Bahreyn için değil, Dubai ve Körfez İşbirliği Konseyi’nin (KİK) tüm Devletleri için de geçerlidir : Suudi Arabistan, Umman, Kuveyt, Bahreyn, Birleşik Arap Emirates, Katar.

Binance, kripto para ödeme hizmeti olan Bifinity’yi başlattı

Dolayısıyla bu, açık ve net bir düzenlemenin getirebileceği faydaların somut bir örneğidir . Büyük pazar oyuncularını çekmeyi mümkün kılar ve bir ülkenin bir teknolojinin elçisi olmasına yardımcı olur.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here