Bybit Kripto Para Borsası incelemesi

Kripto para ticaretini başlatmanıza veya derinleştirmenize ve getiri sağlayan ürünleri kullanmanıza olanak tanıyan bir platform olan Bybit’i keşfedin. Ultra basitleştirilmiş arayüzü ve birçok seçeneği ile Bybit, sektördeki hem acemileri hem de müdavimleri memnun edecek. Eksiksiz incelememizi ve Bybit tarafından sunulan tüm hizmetler hakkındaki görüşümüzü keşfedin.

Bybit, basitleştirilmiş kripto para ticareti

2018 yılında piyasaya sürülen Bybit platformu, yıllar içinde tekliflerini çeşitlendirmeyi başardı ve şimdi 6 milyondan fazla kullanıcısına ticaret, kripto para birimi staking, yeni projelerin çözüm lansmanı ve NFT’ler dahil olmak üzere çok çeşitli seçenekler sunuyor.

Bybit, hem acemi hem de deneyimli tüccarlar için uygun olmakla övünebilir. Gerçekten de Bybit, yeni başlayanların kendilerini kripto para birimleri dünyasına alıştırmalarına izin veren bir “akademi” sunuyor.

Alım satımla ilgili olarak platform, piyasaya daha yakın olmak için tümü gerçek zamanlı olarak güncellenen verilerle yüzün üzerinde kripto para birimi, türev alım satım ve vadeli işlem sözleşmeleri için spot emirler sunar.

Ek olarak, kullanıcılarının deneyimini sürekli iyileştirmek için Bybit, topluluğundan gelen geri bildirimlere dayanarak platformda hangi iyileştirmelerin yapıldığını açıklayan bir dizi düzenli olarak güncellenen blog yazısı bölümünü hayata geçirdi.

Ayrıca, Bybit’in mobil cihazlarda kullanılabildiğini , dolayısıyla uygulamayı Google Play’de veya App Store’da bulabileceğinizi unutmayın .

Son olarak, günlük hacimler açısından Bybit, türev borsa platformları arasında 6. sırada ve spot piyasada kripto para borsaları açısından ünlü platform Kraken’in hemen arkasında 12. sırada yer almakla övünebilir.

Bybit’te nasıl hesap açılır?

Üyelik sayfasında e-posta adresinizi, güvenli bir şifreyi girin ve sitenin genel koşullarını kabul ettikten sonra kaydınızı onaylayın.

Daha ileri gidebilmek için, size e-posta ile gönderilen doğrulama kodunu belirtmeniz gerekecektir.

Doğrulama kodu doğrulandıktan sonra Bybit’e kaydolursunuz. Ancak platformun sunduğu araçların çoğundan faydalanabilmek ve dilediğiniz tutarları çekebilmek için Bybit’in kimlik doğrulama sürecini (KYC) tamamlamanız gerekecek.

Bunu yapmak için “Hesap ve güvenlik” sekmesine gidin.

Ardından, “Kimlik Doğrulama” satırında “Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayın.

Burada iki tür doğrulama arasında seçim yapacaksınız. İlk olarak, yüz tanıma ve kimliğinizin kanıtlanmasını gerektiren ve tüm Bybit hizmetlerine erişmenizi sağlayacak olan 1. seviye bir doğrulama.

Aksi takdirde, ev adresinizin doğrulanmasını gerektiren platformdan para çekme limitinizi artırmak için seviye 2 doğrulama yapma seçeneğiniz vardır.

Not : 2. düzey doğrulama, önceden 1. düzey doğrulama gerektirir.

Nüfus cüzdanınızı, ehliyetinizi, pasaportunuzu veya oturma izninizi hazırladıktan sonra platformda kimliğinizi doğrulamak için belirtilen adımları takip edin.

Yüz tanıma işlemine gelince, eğer bir web kameranız yoksa, bu adımı telefonunuzun kamerasını kullanarak Bybit mobil uygulamasından gerçekleştirmeniz tamamen mümkün.

Sistem tarafından otomatik doğrulama için 3 dakika kadar bekleyin, ardından hesabınız doğrulanmalıdır.

Hesabınızın güvenliğini optimize etmek için, Google Authenticator veya Authy ile 2 faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) etkinleştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, artık Bybit platformunun sunduğu her şeyden yararlanabileceksiniz.

Bybit borsasında kripto para satın alma işlemi

Bybit, kullanıcılarına kripto para satın alma, ekspres satın alma ve eşler arası (P2P) satın alma için 2 farklı yol sunar.

Kripto para birimlerinin hızlı satın alınması

Ekspres satın alma ile başlayalım. Bu, kripto para birimi satın almanın en yaygın yoludur.

Bybit ana sayfasından “Kripto satın al” sekmesine gitmeniz ve ardından “Ekspres”e tıklamanız gerekecek.

Ardından, harcamak istediğiniz tutarı belirtmeniz ve USDT, BTC veya Ether almayı tercih edip etmeyeceğinizi seçmeniz gerekecektir.

Ardından, bir ödeme yöntemi seçmeniz gerekecek, Visa, Mastercard, Apple Pay veya SEPA transferleri arasında seçim yapacaksınız.

Burada, ne istediğinize ve uygulanan ücretlere bağlı olarak istediğiniz aracıyı seçmek size kalmış. Moonpay, Cabital, Simplex, Banxa ve hatta Mercuryo gibi çeşitli kuruluşlar sunulmaktadır.

Ardından işleminizi tamamlamak için seçtiğiniz aracının sayfasına yönlendirileceksiniz. Paranız daha sonra doğrudan Bybit hesabınıza yatırılacaktır.

USDT ile satın alma işlemleri

Bybit aynı zamanda eşler arası satın alma da sunar, yani burada platformun diğer kullanıcılarından doğrudan Tether (USDT) satın alabileceksiniz.

Revolut veya Advcash gibi daha geniş bir ödeme yöntemi yelpazesi sunma avantajına sahip güvenli bir yöntemdir, ancak hepsinden önemlisi ücretsiz bir yöntemdir.

Tek yapmanız gereken, sunulan ödeme yöntemlerine bağlı olarak, aynı zamanda minimum ve maksimum işlem limitlerine bağlı olarak istediğiniz aracıyı seçmektir.

Daha sonra satın almak istediğiniz USDT miktarını belirtmeniz ve ardından işlemi tamamlamak için “Satın Al”a tıklamanız yeterlidir. USDT daha sonra doğrudan Bybit spot hesabınıza yatırılacaktır.

Bybit ile alım satım işlemleri nasıl çalışır?

Bybit, BTC ve USDT, USDC ve UST sabit paralarında 100’den fazla çiftte spot ticaret araçları sunar.

Bybit tarafından sunulan ticaret arayüzü iyi bir şekilde sağlanmıştır, bizi ilgilendiren grafiği görüntülerken, tabii ki gerçek zamanlı olarak görüntülenen sipariş defteri ile ana kripto para birimlerinin mevcut fiyatını bir bakışta bulabiliriz.

Emir yerleştirmeye ayrılmış bölümün öğrenilmesi çok basittir ve diğer platformlarda bulunabilen ve bazen ticarete yeni başlayanların kafasını karıştırabilecek tamamen tesadüfi ayrıntılar olmadan kolayca anlaşılabilir.

Önemli detay, çok pratik olduğu için, üst “Trader” sekmesinden alım satım için mevcut varlıkları kategoriye göre sınıflandırmak mümkündür: DeFi, NFT, Stablecoin, GameFi ve diğerleri.

Alım satım konusunda deneyimli olanlar veya daha ileri gitmek isteyenler için, Bybit’in ayrıca 100’den fazla türde kalıcı vadeli işlem sözleşmesi ve ters vadeli işlem hesabı üzerinde alım satım sunduğunu unutmayın.

Son olarak, ticarette yatırım türlerinizi çeşitlendirmek istiyorsanız, platform size daha iyi gezinmeniz için alt hesaplar oluşturma imkanı da sunar.

İşte Bybit’in spot piyasada sunduğu farklı emir türleri :

Limit tipi sipariş

Bu, tüm ticaret platformlarında bulunan klasik bir emir türüdür. Burada, belirli bir kripto para birimi için ne kadar harcamak istediğinizi belirleyecek olan sizsiniz.

Örneğin, BTC almak istiyorsanız ve 35.000 USDT harcamak istiyorsanız, “Sipariş fiyatı” alanını “35.000 USDT” ile doldurmanız gerekecektir.

Alttaki “Miktar” alanında “1” belirtmeniz yeterli olacaktır.

Sonuç olarak, siparişiniz yalnızca BTC 35.000 $’a ulaştığında tetiklenecektir.

Piyasa emri

Piyasa emri, söz konusu kripto para biriminin mevcut fiyatını dikkate almadan, sipariş defterindeki mümkün olan en düşük teklife dayalı bir kripto para satın almanızı sağlar.

Bu tür bir emir, yalnızca Bybit’te mevcut olan emir defterine bağlıdır ve yürütülmesi anlıktır.

Koşullu emir

Burada siparişinizin hangi koşullarda tetiklenebileceğini siz belirleyeceksiniz. Bunun için emrinizin tetikleyici fiyatını, emrin fiyatını (limit veya piyasa) ve değerini belirtmeniz gerekecektir.

Tetik fiyatına ulaşıldığında, emir defterine yapıcı olarak bir giriş limit emri gönderilir.

Bybit’te kripto para birimlerinizle getirilerin keyfini nasıl çıkaracaksınız?

Bybit platformu, özel “Bybit Kazanç” bölümü sayesinde kripto para birimlerinizde getiri çözümleri sunar.

İkincisi 4 ana kategoriye ayrılır:

  • Launchpool : Bir token stake sistemi aracılığıyla günlük getiri elde etmenizi sağlar. Ne kadar çok sayıda token stake ederseniz, geri dönüşün o kadar büyük olacağını unutmayın. Çoğu likidite havuzunda olduğu gibi, getiri, tüm kullanıcılar tarafından stake edilen token sayısına bağlı olarak değişir;
  • İkili varlıklara yatırım yapmak : Bu, 1 ila 5 gün arasında değişen sürelerde çok yüksek oranda getiri sağlayan biraz daha riskli bir yatırımdır. Emirler varlık çiftleri (ör: BIT-USDT, ETH-USDT, BTC-USDT) aracılığıyla verilir, ancak Bybit’in bize hatırlattığı gibi, bu değişken getirileri olan korumasız bir sermaye yatırımıdır;
  • DeFi Madenciliği : Değişebilen periyotlar boyunca kripto para birimlerinde istikrarlı getirilerden yararlanmanızı sağlar. Tek şart, katılım için minimum depozito miktarıdır, genellikle 100$’dır;
  • Esnek tasarruflar : Yüksek getiri elde etmek için tek bir kripto para birimini stake etmenize olanak tanır. İadeler otomatik olarak kullanıcının Byfi hesabına yatırılır ve stake edilen tokenler kilitlenmez. Getiri, stake edilen token sayısı ve piyasa koşullarına göre hesaplanır.

Bu 4 araçtan yararlanmak için önce Bybit’te seviye 1 kimlik doğrulama sürecini (KYC) doğrulamanın gerekli olacağını unutmayın.

Bybit borsasında takas edilemeyen tokenlar (NFT’ler)

Bybit platformu ayrıca NFT’ler için dijital sanat, sanal koleksiyon, metaverse ve hatta GameFi gibi çeşitli alanları kapsayan bir pazar yeri sunar.

Mevcut NFT’leri sınırlı sayıda, kategoriye veya elbette fiyata göre sınıflandırmak mümkündür. Tap Fantasy, Monster Galaxy ve hatta Mobland gibi tanınmış koleksiyonlar burada mevcuttur.

NFT satın alma işlemlerinin doğrudan Bybit spot hesabınızda sahip olduğunuz varlıklarla yapıldığını unutmayın.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here