Portföyünüzde Olması Gereken 3 Metaverse Coini

Metaverse kriptoları, geçen yıl en iyi performans gösteren dijital varlıklar arasındaydı. Heyecan verici metaverse anlatısıyla desteklenen birçok yatırımcı, bu platformlara sermaye koymaya hazır. Ancak daha geniş piyasalardaki oynaklıkla birlikte birçok altcoin, 2022’de değerlerinin düştüğünü gördü.

Yine de, kripto fiyatlarındaki düşüşe rağmen, metaverse projeleri hala manşetlerde. Global Market Estimates tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, 2022 ve 2027 yılları arasında küresel metaverse pazarı, %45’in üzerinde bir bileşik yıllık büyüme oranında (CAGR) büyüyebilir. Ayrıca, oyun segmentinin metaverse pazarındaki en büyük segment olması bekleniyor.

Sıkı hayranlara göre, metaverse coinleri, kullanıcılara varlıklara güvenli bir şekilde sahip olma ve bunları merkezi bir otoritenin izni olmadan çeşitli platformlar arasında taşıma konusunda yetki verdiği için hayati bir rol oynamaktadır.

Bu bilgilerle, sağlam uzun vadeli potansiyele sahip üç metaverse coini:

  • Bloktopia (BLOK): Kullanıcıları sürükleyici bir ortamda bir araya getiriyor.
  • Enjin Coin (ENJ) : Bu genişleyen oyun ağı aynı zamanda sanal gayrimenkule de odaklanıyor.
  • MetaHero (HERO) : Yatırımcılar, platformun 3D tarama teknolojisi aracılığıyla meta avatarlar ve meta nesneler oluşturma konusunda nasıl yararlanabileceğini izliyor.

Bloktopia (BLOK)

Listemizde ilk sırada Bloktopia (BLOK) var. 21 milyon Bitcoin arzına (BTC) atıfta bulunan 21 katlı bir sanal gerçeklik gökdelenine sahip bu merkezi olmayan Metaverse projesi. Binadaki her seviye benzersiz deneyimler sunar. Kullanıcı ayrıca, takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) aracılığıyla sanal gayrimenkul satın alabilir.

Platform, Ekim 2021’de Polygon (MATIC) blok zincirinde başlatıldı. BLOK, ağa güç sağlayan birincil yardımcı program tokenidir. Platformdaki sanal gayrimenkuller pasif gelir fırsatları için yeniden satılabilir veya kiralanabilir.

KuCoinCoinMarketCap  ve Coingecko gibi önde gelen kripto şirketlerinin Bloktopia içinde sanal ofisleri zaten var. Ağ, kullanıcıları tek bir sürükleyici ortamda bir araya getirerek sağlam bir sanal gerçeklik (VR) deneyimi sağlamayı hedefliyor. Bloktopia şu anda Epic Games’in Unreal Engine 5 motoruyla yeni nesil metaverse’ini geliştiriyor.

Enjin Coin (ENJ)

Bir sonraki proje Enjin (ENJ), bir sosyal oyun platformudur. Başka bir deyişle, kullanıcılar gruplar, oyun siteleri oluşturabilir, sohbet edebilir ve hatta sanal ürün mağazalarına ev sahipliği yapabilir. Blockchain platformu birçok oyuna entegre edildi ve önemli bir büyüme gördü. Şimdi 250.000’den fazla oyun topluluğuna ve 18.7 milyon kayıtlı oyuncuya sahip.

Enjin Coin (ENJ) Nedir ?

Bu arada Enjin, bireylerin ve işletmelerin çeşitli platformlarda oyun içi varlıklar oluşturmasına ve ticaret yapmasına olanak tanıyan bir NFT ekosistemi de geliştirdi. Böylece oyunculara, dijital varlıklarını Ethereum (ETH) blok zincirindeki farklı platformlarda yönetmenin bir yolunu sunar. Ek olarak, kullanıcılar NFT’lerini istedikleri zaman tekrar ENJ’ye dönüştürebilirler.

2021’in sonlarında Enjin, Efinity Metaverse Fund‘ı başlattı. Analistler, metaverse projelerini desteklemek için 100 milyon dolar toplamasını bekliyor. Şimdi, genişleyen blok zinciri oyun ağı, şu anda sanal gayrimenkule odaklanmak için tokenize edilmiş öğelerin geçmişine bakıyor. Metaverse boğaları, sanal gayrimenkulün gelecek yıllarda önemli ölçüde büyüyebileceğine inanıyor.

MetaHero (HERO)

Meta Hero (HERO) kendisini “Metaevrene açılan kapı” olarak tanımlar. Gerçek dünyadaki nesnelerin modellerinin yanı sıra gerçekçi avatarlar oluşturmak, meta veri deposunun geliştirilmesinde çok önemli olacaktır.

Bu yarışta Meta Hero, bu tür hiper-gerçekçi avatarlar ve ortamlar yaratmak için NFT akıllı sözleşmeleri ve ultra-HD fotogrametrik tarama teknolojisini kullanmayı düşünüyor. Ağın, 3D tarama dünyasında önde gelen bir isim olan Wolf Studio ile bir ortaklığı var. Grubun uzun vadeli misyonu, taranan nesneler ve insanlardan oluşan en büyük veri tabanını geliştirmektir.

Platformda kullanıcılar yerel para birimi HERO’yu kullanarak oluşturabilir, tarayabilir veya işlem yapabilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here