BNB Chain ve Google Cloud, web3 ve blockchain projelerinde güçlerini birleştiriyor

Web2 lideri statüsüne rağmen Google, dünyanın değişmekte olduğunun farkında. Bu, özellikle Kaliforniyalı şirketin şu anda blockchain projelerine ve web3’e yoğun bir şekilde yatırım yapmasının nedenidir. Binance platformunun blok zinciri olan BNB Zinciri ile ortaklık, onlarca projenin destekten yararlanmasını sağlayacak.

BNB Zinciri, Google Cloud ile iş ortaklığı yapıyor

BNB Zinciri ve Google Drive arasındaki ilişki belirli bir amaç için yapılmıştır: en umut verici web3 ve blok zinciri projelerinin büyümesini desteklemek ve başlangıç ​​aşamasında gelişimlerine yardımcı olmak. Somut olarak, BNB Zincirine dayalı projeler bulut bilişimden yararlanabilecektir. Bazı start-up’lar da mentorluktan yararlanabilir.

Ayrıntılı olarak, BNB Zinciri tarafından barındırılan tüm projeler Google Cloud’a erişimden yararlanabilecek. Google ve Binance ayrıca, Google Cloud tarafından sunulan İşletme Destek Programına hızlandırılmış erişim için uygun olacak 150 proje seçecek. Seçilen projeler ayrıca eğitime erişebilecek veya Google Cloud Skills Boost sertifikasını geçebilecek. Bu ortaklık, olabildiğince kapsamlı yardım sağlamak için bu projelerin geliştiricilerinin yapay zeka veya veri analizi gibi alanlarda Google uzmanları tarafından denetlenmesini sağlar.

BNB Chain’in baş yatırım sorumlusu Gwendolyn Regina: “Google Cloud, Web2’de çok iyi bir oyuncu ve Web3 için gerçekten çok şey yaptı. Geniş bir vizyona sahip ve aynı DNA’yı paylaştığımız büyük oyuncularla çalışmak bizim için önemli.”

Platformun CEO’su CZ de haberi Twitter hesabından paylaşarak, BNB Chain ve Google Work’ün web3 ve blockchain projelerinin geliştirilmesi üzerinde birlikte çalıştığını belirtti.

Google: Blockchain projelerine çok dahil olan bir şirket!

Web 2’nin lideri Google, kendisini web3’ün kalesi haline getiriyor ve bunun için Amerikan şirketi büyük yatırımlar yapıyor. Eylül 2021 ile Haziran 2022 arasında blockchain projelerine en çok yatırım yapan çok uluslu şirkettir. 9 ay içinde Google, blockchain şirketlerine 1,5 milyar doların üzerinde yatırım yaptı.

Yatırım kaynaklarını çeşitlendirmeyi seçen (13 proje finanse edilen) Samsung’un aksine, Google’ın ana şirketi Alphabet, sınırlı sayıda proje için daha fazla finansman üstlendi.

Ancak Google’ın blok zinciri dünyasına katılımı yatırım yapmakla sınırlı değil. Bu yılın başlarında Google Cloud, dijital varlıklara ayrılmış yeni bir departman ve ekip kurdu. Bu hizmet özellikle, kripto para birimlerinin çıkarılmasıyla bağlantılı tehditleri tespit etmek için ilk sistemi başlatmayı başardı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz