Bitcoin ve Ethereum’da bir saatte 120 milyon dolar liq edildi

Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında yaşanan düşüşler sonrasında long pozisyonlarında bir saat içerisinde 120 milyon dolar liq edildi.

120 milyon dolarlık BTC ve ETH pozisyonları bir saat içinde liq edildiğinden, Bitcoin ve Ethereum fiyatları %4 üzerinde düşüşe tanık oldu. Bir kripto veri analiz firması olan Coinglass’ın verilerine göre, tasfiyelerin %95’i long işlemlerde gerçekleşti.

Altcoinlerde de 107 milyon dolar liq edildi

Cardano, Solana ve Ethereum gibi altcoinler, Bitcoin ve Ethereum pazarındaki tasfiyenin yanı sıra fiyatlarında ani bir düşüşe tanık oldu. Tasfiyenin çoğunluğu long pozisyonlardaydı, toplam 107 milyon dolarlık liq oldu.

Kripto fenomenleri neler söylüyor?

Analistler, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında bir düşüş öngördüler. @TrendRidersTR’deki kripto analistleri, Bitcoin’in haftalık kapanışının sürücü bandının altında olduğuna ve düşüş momentumu noktasının daha yüksek bir dip oluştuğuna inanıyor. Bu, tüccarlar agresif kar elde etmeye devam ederken ve eğilim kararsız kaldığından, ayılar için güçlü bir argüman.

Önde gelen bir kripto analisti olan @CryptoFaibik, Bitcoin boğalarının 39.000 dolarlık desteği şiddetle savunduğuna inanıyor; ancak, bu seviyeyi kaybetmek BTC’yi 36.800 dolardan haftalık EMA100’e itebilir.

Bir kripto analisti ve tüccarı olan @ShardiB2, 3.043 dolarlık direnç altcoin için bir meydan okuma oluşturduğundan, Ethereum fiyatının daha da düşebileceğine inanıyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here