Bitcoin yükseliş düzeltmesi mi yapıyor?

Bitcoin fiyatı, önemli bir destek seviyesinin altına düştü. BTC bu bariyeri son iki kez ziyaret ettiğinde, ardından kazançlarla birlikte büyük bir yükseliş yaşandı. Bu nedenle bu bir alım fırsatı olarak değerlendirilebileceği düşünülüyor.

Bitcoin fiyatının yükselmeden önce dengelenmesi gerekiyor

Son düşüş, BTC’nin 200 günlük hareketli ortalamayı 39.651 dolarda yeniden test etmek için %9.8 düşmesine neden oldu. Bu hareketli ortalamanın son iki etiketi, BTC’nin büyük bir yükselişi tetiklemesine neden oldu, ancak aşağı yönlü bir fitilden sonra.

Bu nedenle, yatırımcıların bu fitili aşağı çekene kadar dikkatli olmaları gerekiyor. Bu hareketin ardından, BTC’yi yıllık açılışı 46.000 dolara iten bir yükseliş trendi bekleyebilir. Bu engelin kaldırılması, yükselişi 50.000 dolarlık psikolojik seviyeye kadar uzatabilir.

34.752 dolar destek seviyesinin kırılması, yükselen paralel kanalı ve yükseliş tezini geçersiz kılarken kapıları 30.000 dolar veya daha düşük seviyelere indirmek için açar.

Ethereum fiyatı destek seviyesinden sıçramalı

Ethereum fiyatı, 2.800 dolardan 3.000 dolara uzanan destek kümesinde takılıyor. Bu temel, bir talep bölgesi ve 50 günlük ve 100 günlük Basit Hareketli Ortalamaların (SMA’lar) yükseliş geçişini içerir.

Bu nedenle, ETH için bu bariyerden sıçrama, 50 günlük ve 100 günlük SMA’ların altına düşen BTC’den daha olasıdır. ETH için bir yükseliş, 200 günlük SMA’yı 3.495 dolarda ve düşük hacimli 3.703 dolarda yeniden test edebilir.

2.820 doların altındaki bir kırılma daha düşük bir dip yaratacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Bu durumda ETH, aşağı yönlü mevcut bir sonraki yüksek hacimli desteği 2.584 dolardan yeniden test edebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz