Cardano Haberleri: Yeni Fon ve Araştırma Girişimi ile Genişlemeye Devam Ediyor

Cardano’nun İsviçre’deki yeni ortaklığı, gelişimine yardımcı olacak. Son Cardano haberlerinde her şeyden biraz var. Gerçekten de, yeni bir ortaklık, bazı önemli kilometre taşları ve bir büyüme fonu, ADA kripto sahiplerini heyecanlandırıyor.

Katman-1 ağının akıllı sözleşme yeteneklerini ortaya çıkarmasından bu yana bir yıldan az bir süre geçti. O zamandan beri, geliştiriciler platformu genişletmeye çalışmak için zaman kaybetmediler. Gerçekten de, kurucu Charles Hoskinson ve şirket, kripto para biriminin hükümet ölçeğinde kullanım örneklerini teşvik etmek için (çoğunlukla Afrika üzerinden) dünya çapında geziniyor. Şimdiye kadar Burundi ve Etiyopya hükümetleriyle ortaklık kurmada başarılı oldular.

Dapp teklifleri beklendiği kadar hızlı başlamamış olsa da, ağ kesinlikle hala hızlı bir şekilde büyüyor. Bu hafta itibariyle, ağda neredeyse 900 dapp varHoskinson, Cardano’nun şimdiye kadar binlerce dapp içereceğini tahmin etmiş olsa da, Eylül ortasından bu yana oluşturulan 900 uygulama oldukça heyecan verici. Ayrıca, ağ, 4 milyondan fazla yerel NFT’nin basıldığı, takas edilemez token (NFT) pazarı için bir cennet haline geldi.

Charles Hoskinson’ın Cardano Ekosistemi için Tahminleri ve Planları

Cardano geliştiricileri, ağlarını büyütme ve yurtdışında benimsenmesini teşvik etme konusunda büyük yetenek gösterdiler.

Fonlar ve Ortaklıklar Cardano Ekosisteminde Dikkat Çekiyor

Charles Hoskinson, bu haftaki kripto haberleriyle ağını bir kez daha yurt dışına taşıyor, bu sefer Avrupa’ya. Daha geniş Cardano ağının temelini oluşturan Cardano Vakfı, üç yıllık bir araştırma girişimi için İsviçre’deki Zürih Üniversitesi ile ortaklık kuruyor. Zürih Üniversitesi, kripto alanında tanınmış bir kurumdur; Blockchain Merkezi, dünyanın en büyük blockchain araştırma merkezlerinden biridir.

Ortaklık her iki taraf için de bir kazan-kazan. Üniversite, dünyadaki en büyük katman-1 ağlarından birinin altında yatan bir organizasyondan yararlanabilecektir. Bu ilişkiyi kullanarak, Zürih araştırmacıları blok zinciri teknolojisinin birçok yönünü inceleyebilir. Cardano’nun zincirini bir araştırma noktası olarak kullanan uzmanlar, farklı ölçeklendirme teknolojilerinin, güvenlik önlemlerinin ve daha fazlasının nüanslarını inceleyebilir. O halde Cardano, kendi ağını büyütmeye ve geliştirmeye yardımcı olmak için bu araştırmayı kullanmanın avantajını elde ediyor.

Bu haber, geçen hafta Wave Financial ADA fonuyla ilgili büyük bir duyuruya dayanıyor. Finansal hizmetler şirketi, Cardano DeFi ekosisteminin büyümesine yönelik 100 milyon dolarlık finansmana katkıda bulunacağını açıkladı. Cardano, fonları kullanarak ağındaki geliştiricilere sağlam DeFi platformları ve hizmetleri oluşturmak için gerekli likiditeyi sağlayabilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here