Bitcoin ve Altcoinler yeşile dönüyor

Bu hafta kripto para piyasalarında yeni bir soluk esiyor gibi görünüyor. Bitcoin (BTC) 22.000 dolara yaklaşıyor ve Ethereum (ETH) de ilerliyor. Trend devam edecek mi?

Bitcoin (BTC) fiyatı 22.000 dolara yaklaşıyor

Ayı piyasasının ortasında, Bitcoin fiyatı haftalarca kırmızı renkte zincirleme kapanışlara sahip ve en büyük kripto para biriminde daha da önemli bir düşüş korkularını artırıyor. Ancak bu hafta kripto para birimlerinin lideri biraz güç kazanmış gibi görünüyor. Son yedi günde +%11 gösteriyor ve gece boyunca 22.000 dolar eşiğine yaklaştı.

Ethereum’da (ETH) ilerleme daha da belirgindir. Ethereum fiyatı son yedi günde +%17 gösteriyor ve 1.250 dolar eşiğine yaklaşıyor. Diğer büyük kripto para birimleri de Binance Coin (BNB) +%11 ve Solana (SOL) +%12 ile hafta boyunca net artışlar gösterdi. Bu ilerlemenin bir işareti olarak, kripto para birimlerinin toplam kapitalizasyonu, hafifçe düşmeden önce bir gecede 1.000 milyar doları aştı.

Yükseliş trendi sürecek mi?

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatları sonunda yükselecek mi?

Borsalarda likidite düşüyor ve mevcut fiyat seviyeleri nedeniyle güçlü talep görüyoruz. Buna 200 milyon dolardan fazla kısa pozisyon tasfiyesi eklendi. Kısa vadede piyasa hafif kâr ediyor ve zincirdeki kârlı varlık sayısı biraz artıyor. Şu an için bu yükselişten faydalanarak başabaş noktasına yakın satış yapıp piyasadan çıkış yapan katılımcı sayısı çok sınırlı. Bunun yerine, son rallinin ardından bir satın alma aşaması görüyoruz.

Yeni bir ölü kedi sıçraması senaryosu (katılımcıların piyasadan çıkmak için düşüş döngüsü sırasında kısa vadeli bir yükseliş sattıkları) pek olası değil ancak göz ardı edilemez.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz