Binance LUNA ve UST ile ilgili tüm pariteleri delist etti

Dünyanın en büyük kripto para borsa platformu Binance, bu hafta başından beri serbest düşüşte olan algoritmik bir stabilcoin olan TerraUSD (UST) ile bağlantılı coinlerin işlemlerini askıya alıyor.

Binance, LUNA/USDT vadeli işlemlerini kaldırdı şimdi de spot ticaret bölümünde LUNA ve UST ilgili tüm pariteleri kaldırıyor.

Kripto para borsaları Terra ekosistemi coinlerini kaldırıyor

Binance, BTC-UST, LUNA-UST, ETH-UST, BNB-UST ve UST-USDT dahil olmak üzere birkaç spot ticaret çiftinin ticaretini kaldıracağını ve durduracağını söyledi. Dünyanın en büyük kripto para borsası, bunun için bir neden vermedi.

CoinMarketCap verilerine göre, kripto borsasının kararı, geçici olarak ABD dolarına sabitlenmesi gereken UST’nin yayın sırasında 0,1946 ABD Dolarına düşmesiyle geldi. Bu arada, şirket Cuma günü yaptığı ayrı bir açıklamada , Binance’in bir dizi LUNA ticaret çiftini de listeden çıkaracağını söyledi.

UST’yi dolara sabit tutmak için tasarlanan LUNA’nın fiyatı, Asya saatiyle Cuma sabahı Binance tarafından işletilen borsada son 24 saatte %98,6 düşüşle 0,0024 dolara kadar düştü. Singapur merkezli kripto para borsası Bybit de Cuma günü yaptığı açıklamada BTC-UST, ETH-UST ve LUNA-BTC spot ticaret çiftlerini listeden çıkaracağını söyledi.

Binance borsası yaptığı açıklamada;

“Binance, 2022-05-13 00:40’ta (UTC) aşağıdaki marj ticareti çiftlerinde alım satımı kaldıracak ve durduracak, kullanıcıların pozisyonlarını kapatacak, otomatik bir ödeme yapacak ve bekleyen tüm emirleri iptal edecek : LUNA/BUSD, LUNA/USDT, LUNA/BTC, LUNA/BTC, LUNA/ETH, LUNA/UST, LUNA/BTC, LUNA/BIDR, LUNA/AUD, LUNA/BNB, LUNA/ETH, LUNA/USDT, LUNA/GBP, LUNA/BRL, LUNA/TRY ve LUNA/EUR”

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here