Binance, LUNA/USDT vadeli işlemlerini kaldırdı

Panik, iki gün boyunca Terra ekosistemini ve daha geniş stablecoin ekosistemini etkisi altına aldı. UST hala dolar ile pariteyi yeniden dengelemedi ve LUNA 0,01$’a kadar düşmüş olsa da, sonuçlar başka yerlerde hissediliyor. Binance platformu böylece LUNA/USDT vadeli işlem sözleşmesini listeden çıkardı.

Piyasada Terra projesinin ve ilgili tokenlerinin çöküşünün ardından şu anda stablecoinleri çevreleyen belirsizlik hakim. Sadece kripto topluluğunun şüphelerini güçlendiren Terra blok zincirinin resmi olarak durdurulduğunu paylaştık.

Sonuç olarak, UST’den çok farklı şekilde çalışan algoritmik olmayan stablecoin’ler etkilendi. Her durumda, Tether’e (USDT) olan buydu. Bir varlık sepeti tarafından desteklenmesine rağmen, stablecoin 0,99 dolara yükselmeden önce gün boyunca değerinin 0,95 dolara ulaştığını gördü.

Tether (USDT) 1 dolarlık sabit fiyatından düştü

Tersine, diğer sabit paralar oldukça volatil bir günde 1 doların üzerinde kazançlar gördü ve kullanıcıların daha güvenli olduğu düşünülen kripto para birimlerine göç ettiğinin sinyalini verdi.

Ve Binance kripto borsa platformu da bugün LUNA/USDT vadeli işlemlerinin listeden çıkarılacağını duyurduğu için trendi fark etmiş görünüyor;

Birkaç saat önce platform, LUNA/USDT sözleşmelerinin fiyatı 0,005 USDT’nin altına düşerse, bu listeden çıkarmaya devam edeceği konusunda uyarmıştı.

Ancak dikkate değer olan, Binance’in aynı sürümde LUNA/BUSD vadeli işlem sözleşmelerini başlatacağını duyurmasıdır. Bir hatırlatma olarak, BUSD Binance’in stablecoin’idir. Dolar rezervleri ve ABD Hazine tahvilleri tarafından destekleniyor.

Bu, stablecoin endüstrisinde devam eden bir karışıklığın işaretidir. Düşerlerse, tüm piyasalar endişelenir. Hala konunun merkezindeyiz, ancak düzenleme açısından yansımaların özellikle şiddetli olması olasıdır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here