Kripto Para Kazanabileceğiniz Ücretsiz Oyunlar

Play-to-earn oyunları, geçtiğimiz yıl ana akım haline geldi ve metaverse için hayati bir özelliğe sahip oldu. NFT veya kripto para birimi kazanmak için video oyunları oynamak, oyna-kazan oyunlarının popülaritesinin patlamasının nedenidir.

Video oyunlarını finansal teknolojiyle birleştirerek, kazan -kazan oyunları, katılımcıları dijital varlıklarla ödüllendiriyor. Sonuç olarak, oyuncular değer kazanma potansiyeline sahip NFT’lere veya kriptolara yatırım yapabilirler.

Blockchain Game Alliance raporuna göre, 1,4 milyon benzersiz aktif cüzdan, günlük olarak oyunlarla etkileşime girerek, endüstrinin toplam kullanımının yaklaşık yarısını oluşturuyorOyun NFT’leri, 2021’deki 23 milyar dolarlık NFT işlem hacminin %20’sini temsil ediyor.

NFT’ler ve metaverse haberleri ortasında milyonlarca oyuncu ve yatırımcı getirerek kazançlı işler yapabilir. Piyasa izleme firması DappRadar, yatırımcıların NFT tabanlı oyunlara olan ilgisinin 2021’de 4 milyar dolarlık risk sermayesi fonu çektiğini açıkladı.

Bu bilgilerle, önümüzdeki aylarda ilgi çekebilecek üç tane oyunun detaylarına göz atalım.

  • Alien Worlds (TLM)
  • Illuvium (ILV)
  • Yield Guild Games (YGG)

Alien Worlds (TLM)

Aralık 2020’de piyasaya sürülen, şu anda 700 binden fazla aylık aktif kullanıcı (MAU) tarafından yaklaşık 11 milyon günlük işlemle dünyanın en popüler blok zinciri oyunudur. Esasen NFT uzaylı türleriyle bir metaverse etrafında dönen bir bilim kurgu macera oyunudur.

Metaverse, oyuncuların Trillium için rekabet ettiği simüle edilmiş bir ekonomiyi temsil eder. Oyuncular metaverse içindeki yedi gezegeni keşfederken, araçlar, arazi veya avatarlar sunan NFT’ler yaratırlar. Bir oyuncu, diğer oyuncularla NFT takas etmek veya savaşlar ve görevler kazanmak için Alien Worlds (TLM) coin kullanabilir. 

Dünya çapında en çok satan video oyunu Minecraft, yakında TLM coin kazanabilecek. Analistler, geleneksel ve blok zinciri oyun dünyaları arasındaki yeni  birlikte çalışabilirlik köprüsünün, blok zinciri olmayan oyuncuları Alien Worlds metaversine getirmesini bekliyor.

Illuvium (ILV)

Bir sonraki oyunumuz Illuvium (ILV). Bu yıl piyasaya sürülecek olan Ethereum (ETH) blok zincirinde oluşturulmuş bir açık dünya fantezi rol yapma metaverse’idir.

Video oyunu, kripto alanındaki ilk AAA blok zinciri tabanlı oyundur. AAA sınıflandırması genelde büyük, tanınmış yayıncılar tarafından üretilen ve dağıtılan yüksek bütçeli, yüksek profilli oyunlardır.

Günlük Para Kazanabileceğiniz Ücretsiz NFT Oyunları

Bu oynayarak kripto kazanılan oyun, oyuncuların kazanan yarışmalar ve turnuvalar için ILV coin ödülleri kazanmalarını sağlar. Oyun hype’ını karşılarsa, geleneksel oyuncularla bağlantı kuran ender oyna-kazan oyunlarından biri olabilir.

Illuvium’un açık bir dünya ile 3D olması bekleniyor. Oyuncular, Illuvials olarak bilinen yaratıklarla savaşarak ve onları yakalayarak bir fantezi evreninde maceraya atılırlar. Bu İllüvyonlar NFT’ler olarak tasarlanmıştır. Illuvial’ların kendileri de dahil olmak üzere oyun içi varlıkların tümü, oyun içi NFT pazarı olan Illuvidex’te satın alınabilir ve satılabilir.

Yield Guild Games (YGG)

Son oyunumuz merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) olan Yield Guild Games (YGG). Temmuz 2021’de piyasaya sürüldü, NFT varlıklarına yatırım yapıyor ve dünya çapındaki blockchain oyuncularını birbirine bağlıyor.

Lonca, YGG’ye ait NFT varlıklarını kiralayarak veya satarak gelir elde eder. Sonuç olarak, sahipler NFT’lerinden ve diğer oyunculardan onları satın almak veya kiralamak için kar elde eder.

Ardından, üyeler bu varlıkları kullanarak oynayabilir ve loncaya oyun içi kazançlarından bir pay ödeyebilir. Platform, bu sanal dünyalara değer katarken oyun ekonomilerine verim çiftçiliği getiriyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here