Binance Afrika’yı fethetmek için yola çıktı

BCAT (Blockchain ve Cryptocurrency Farkındalık Turu) Africa 2022, 4 Haziran’da Nijerya’da başlayacak. Bu etkinlik, insanların kripto para birimlerine olan ilgisini ve sundukları faydaları artırmayı amaçlıyor.

Blockchain ve Kripto Para Birimi Farkındalık Turu (BCAT)

BCAT Africa, kripto meraklılarının kıtada üzüldüğü tartışma ve değişim alanlarının eksikliğine yanıt vermeyi amaçlıyor. Çoğu Afrika merkez bankası şu anda kripto varlıklarının kullanımını az ya da çok ciddi şekilde yasakladığından, bu ihtiyaç daha da ortaya çıkmaya başladı.

Bu farkındalık kampanyası aynı zamanda blockchain ve kripto para birimleri hakkındaki bilgilerini derinleştirmek isteyen katılımcıları da eğitmeyi amaçlıyor. BCAT, özellikle bölgedeki kripto para birimlerinin benimsenmesini artırma umuduyla, bölgede güçlü bir şekilde temsil edilen üniversitelere ve genç bir kitleye yöneliktir.

Binance Birikim ile Pasif Gelir Elde Edin

BCAT’in etkinliği 4 Haziran’da Nijerya’nın Enugu kentindeki Amadeo Etkinlik Merkezi’nde yapılacak. Diğer toplantılar Uganda, Gana ve Kamerun’da yapılacak. BCAT’in ilk etkinliği 2019’da yapıldı ve bildirildiğine göre 60.000’den fazla Nijeryalıyı ağırladı. Bu yıl, Play to Earn (P2E) projelerine, metaverse’lere ve NFT’lere yer verecek.

Kripto para biriminin benimsenmesi kıtada hızlanıyor

Kripto para birimlerinin benimsenmesi, 2020 ile 2021 arasında olağanüstü bir büyüme gördü. Kıtada tutulan kripto varlıklarının hacmi aslında bir yılda neredeyse %1200 arttı. O zamandan beri Afrika, bu büyüyen coşkudan yararlanmak isteyen sektördeki birçok şirket ve kuruluşu kendine çekmiştir.

Pazar açısından, Afrika kıtası en küçük kripto ekonomisi olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, kripto para birimlerinin benimsenmesinde gözlenen büyüme, bölgedeki sektör için umut verici bir geleceğe işaret ediyor.

Blok zincirinin sunduğu avantajlar, güvenilir ve verimli bir bankacılık sistemine erişimi bazen eksik olan popülasyonların acil ihtiyaçlarını karşılayabilir. Sonuç olarak, fon transferlerinin hızı ve güvenli bir şekilde tasarruf etme kolaylığı Afrika nüfusunu giderek daha fazla cezbetmektedir.

Bu, Güney Amerika’da, özellikle de kripto para birimlerinin ve merkezi olmayan finansın (DeFi) başarısız devlet hizmetlerine uzun zamandır beklenen bir alternatif sunduğu Arjantin’de görülen benimseme dinamiklerini hatırlatıyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz