Aragon (ANT) Coin Nedir? Bilinmesi Gerekenler

Aragon, DAO’ları oluşturmak ve sürdürmek için daha kolay bir yol sunan umut verici bir proje olarak ortaya çıktı. Fiyat artışlarını koruyamamasına rağmen, yerel tokeni ANT coin, DeFi gelişmelerinin heyecan verici bir parçasıdır. ANT kripto para birimi, temel aldığı teknolojiler büyüdükçe umut verici bir gelecek için hazırlanabilir.

Merkezi olmayan bir organizasyon kurmak ve sürdürmek gibi kulağa etkileyici gelen bir şeyin gelişmiş kodlama becerilerine sahip geliştiriciler için ayrıldığını varsayarsanız, yalnız değilsiniz. Aragon, daha erişilebilir bir çözüm sunarak bunu değiştirmeye çalışıyor ve binlerce merkezi olmayan kuruluş artık araçlarını kullanıyor.

ANT coin fiyatının şu ana kadarki performansını, platformun neler yaptığını ve kendinize nasıl katılabileceğinizi merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

ANT Coin Nedir ?

ANT kripto para biriminin rolünü anlamak için arkasındaki projeyi anlamanız gerekir: Aragon. 

Aragon’un birincil işlevi, merkezi olmayan özerk organizasyonlar (DAO’lar) oluşturmayı ve sürdürmeyi kolay ve kullanışlı hale getirmektir: Merkezi olmayan ve kendi kendini yöneten kalırken insanların kripto dünyasında bir araya gelmelerine izin veren gruplar. 

Bunların geçmişte, insanların bir araya gelerek fonlara katılmalarına ve yatırım yapmalarına izin vermek gibi çeşitli uygulamaları olmuştur. Aslında, bir DAO’nun 1 milyar dolarlık bir NFT koleksiyonları portföyü var. Bu, pek çok yatırımcının arkadaşlarından biraz yardım almadan başarabileceği bir şey değil. 

Bitcoin, çok daha büyük bir ölçekte olsa da, bir DAO’nun başka bir örneğidir. Merkezi değildir ve BTC satın alma veya satma konusunda anlaşmalar yapmak için kullanılır, bu nedenle teknik olarak kategoriye uygundur. 

Aragon, DAO’lara akıllı sözleşmelere ve dosya paylaşımına erişim sağlayan araçlar sunarak bunu kolaylaştırıyor; bunların tümü, özellikle bakım ve yükseltmeler söz konusu olduğunda, bu tür bir kuruluşun işleyişini kolaylaştırıyor. Ayrıca doğrudan Aragon’dan bir DAO oluşturabilirsiniz.

Proje üç temel bileşenden oluşmaktadır:

  1. Aragon istemcisi: DAO’lar yapmak için
  2. Aragon ağı: DAO’ların bakımı ve desteklenmesi için
  3. Aragon Derneği: Toplanan fonları yönetmek için kâr amacı gütmeyen bir kuruluş

ANT Coinin Rolü Nedir?

Ama tüm bunlarda ANT coinin rolü nedir, soruyorsunuz? Token sahipleri, platformun yönetiminde rol oynama hakkına sahiptir, bu da gelecekteki politikaları, kararları ve gelişimi etkileyebilecekleri anlamına gelir. DAO’nuzu çalıştırmak için platforma güveniyorsanız, tüm bunlar oldukça önemlidir.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

ANT Coin Fiyat Geçmişi

Aragon ilk olarak 2016’da, kripto zirveye ulaşmadan hemen önce piyasaya sürüldü ve ANT coin Mayıs 2017’de çıktı. Lansmanında 1,3 dolar değerinden birkaç hafta sonra 4,16 dolara çıkarak hemen ilgi gördü.

Değer hemen sonra düşse de, fiyatın 7,7 dolara yükseldiği Temmuz 2018’de ikinci bir artış geldi. Bunu, önümüzdeki iki yıl boyunca sürdürdüğü 1 doların altında bir fiyatla sona ermesine rağmen, birkaç zirve ve düşüş izledi.

Son olarak, Ağustos 2020’de ANT coin fiyatı 9,5 dolarla yeni bir zirveye ulaştı. Sonra bir Mayıs 2021’e (13,1 dolardan) ve Aralık 2021’de bir başkasına (13,51 dolardan) ulaştı. ANT coinin değeri 4 ile 5 dolar arasında gezinirken, şimdi neredeyse başlangıç ​​noktasına geri döndük.

ANT Coin Nasıl Satın Alınır?

sıradaki soru ANT kripto para biriminin nasıl satın alınacağını bulmaktır. Neyse ki Binance, Kraken, Huobi ve OKEx dahil olmak üzere çoğu büyük borsada mevcut.

Binance borsasına link üzerinden hemen kayıt olarak avantajlı komisyon indirimlerinin ve bonus ödüllerinin sahibi olabilirsiniz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here