NFT’lerde Yeni Gelişmeler ve En iyi Koleksiyonlar

Bir yandan, NFT pazarı blok zinciri dünyasının en dikkat çeken segmenti gibi görünse de, pazarın potansiyel olarak cazibesini kaybettiğine dair bazı erken işaretler de var. İçerik oluşturucular, oyuncular ve sanatçılar, yeni teknolojiyle ilişkili yüksek risklere ilişkin artan raporlarla birlikte NFT ve metaverse tabanlı çözümlerle aşırı yüklendi.

Oyun stüdyoları, NFT’lere yönelik yaklaşımlarını azalttı. Bununla birlikte, Ubisoft, eleştirileri de toplayan blok zinciri politikasını agresif bir şekilde sürdürüyor. Yönetim, takas edilemeyen tokenler için bir dava açamadığı için, üst yönetim ve çalışanlar arasında artan gerilimler var.

NFT pazarına bir başka darbe de, büyük bir NFT pazarı olan ve Jack Dorsey’in ilk tweet’inin satıcısı olan Cent’in, özgünlük konusundaki endişeler nedeniyle NFT işlemlerini askıya almasıyla geldi. Birleşik Krallık’ın vergi gözlemcisi, şüpheli bir vergi dolandırıcılığı vakasında üç misli karşılığı olmayan NFT’ye el koydu. Bu, düzenleyici endişeler arasında NFT’lerin ilk ele geçirilmesini işaret ediyor.

1,4 milyon sterlinlik dolandırıcılıkta 3 NFT’ye el konuldu

Öte yandan NFT haberleri tarafında olumlu gelişmeler var. Başlıca kozmetik markası L’Oreal, 17 sanal ürünle ilgili ticari marka için başvuruda bulunduğundan, NFT alanına girmeyi işaret ediyor. Müzik festivali Coachella, üç NFT serisi başlatmak için FTX exchange ile de ortaklık kurdu.

İzlenecek En iyi NFT’ler

Kripto portföyünüz bir veya iki NFT olmadan tamamlanmayabilir. Kripto portföyünüz için gerçek çeşitlilik istiyorsanız, bakmanız gereken dünyanın en iyi koleksiyonlarından bazıları şunlardır:

Azuki NFT

Geçen ay piyasaya sürülen yeni bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon sadece üç dakika içinde tükendi ve ünlü Bored Ape Yacht Club’ı geride bırakarak 300 milyon dolardan fazla işlem gerçekleştirerek o zamandan beri trend oldu. Azuki, bir anime temasına dayalı 8.700 değiştirilemez jetondan oluşan bir koleksiyondur. Kurucular ayrıca bir animasyon dizisi geliştirmeyi planlıyor.

Cool Cats NFT

Cool Pets adıyla ilk kitle kaynaklı NFT koleksiyonlarından birini piyasaya sürdü. NFT sahipleri, Evcil Hayvanlarını doğaçlama yapmak için SÜT jetonları kazanmak için görevler yürütür. Cool Pets, OpenSea’de günlük işlem hacmi açısından en üst sıradaki koleksiyonlardan biridir.

Az Bilinen, Potansiyeli Yüksek NFT Coinleri

Tasty Bones XYZ NFT

 Yaşayanlar diyarından ölüler diyarına yiyecek götürmekle görevlendirilmiş 5.000 iskeletten oluşan bir koleksiyon. Her iskelet NFT, 240’tan fazla benzersiz özellikle algoritmik olarak oluşturulur. Koleksiyonun yirmi dört saatlik hacmi %240’tan fazla arttı ve bu da koleksiyona olan ilginin arttığını gösteriyor.

Mfers NFT

Popüler bir sanatçı ve meme yaratıcısı olan Sartoshi tarafından oluşturulan bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon, meme kültüründen ilham alıyor. 10.000 NFT’den oluşan bir koleksiyondur ve koleksiyonda ek olarak değiştirilemez belirteçler piyasaya sürülmeyecektir. Koleksiyonun günlük işlem hacmi %80 artarken, haftalık zaman diliminde artış %200’dür.

Bored Ape Yacht Club NFT

10.000 sıkılmış maymundan oluşan bir koleksiyondur ve piyasadaki en popüler koleksiyonlardan biridir. Geçen hafta, koleksiyon, 7 günlük satış hacmi 57.5 milyon dolar ile şaşırtıcı bir şekilde ve 504.859 dolar ile en yüksek satış fiyatı ile pazardaki hakimiyetini korumayı başardı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz