Theta Token (THETA) Nedir?

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz, kripto para dünyasında ön sıralarda yerini alan, kullanıcıların bant genişliği paylaşımına dikkat çekmek dizaynlanmış, genişliğini ve bilgi işlem kaynaklarını paylaşıma açık hale getirebilecek bir medya düzeni içeriği haline gelen bir blok zinciri tabanlı bir ağ olan Theta’yı inceleyeceğiz.

Theta Özellikleri ve Çalışma Prensibi

Kullanıma bağlı olarak özel amaçlar için oluşturulan bu video akış altyapısı merkezi olmayan eşler arası tabanlı olup birçok kurumsal yapı tarafından desteklenen ağ toplulukları vasıtasıyla işletilen, düzenlenen ve binlerce koruyucu ağ düğümlerine sahip olan Guardian isimli koruyucu sisteme sahip devasa bir ağ.

Theta adı verilen bu yapının çalışma prensibi video dağıtım ağı ve Theta blok zinciri olarak 2 parçadan meydana gelmektedir.

Theta Avantaj ve Dezavantajları

Akış kalitesini iyileştirmek ve geliştirmek amaçlı aktarım nüanslarına sahip olunabilmesinin önünü açmak isteyen bu proje Theta ağ bantlarını güçlendirerek yedek bant genişliği kaynaklarını kullanıma teşvik edecek. Bu yapılanma eşliğinde daha da ütopik teknolojik varyasyonları beraberinde getirebileceğini iddia eden bu proje mevcut altyapı olanaklarına karşın teslimat maliyetlerinin yüzde 80 oranında tasarruf edilebileceğini ve devasa büyüklükteki veri merkezlerinin sürdürmek zorunda kaldığı tasarruflardan kaynaklandığını savundu.

Theta ekibinin belirlediği derindeki problem, zamanla değişen düğümlerin arasında kaynaklanan kalite farkıdır. Bu soruna yol açan problemleri gidermek için çalışmalarda bulunan ekip yeni bir sunucu ve istemci oluşturuyor. Eski sisteme göre karmaşık olmayan daha düzenli ve tutarlı bir şekilde eşlere bağlanma olanağı sağlamaya çalışan ekip bu rejenerasyonla olası sorunların da önüne geçmeyi hedefliyor.

Theta Geliştirici Ekibi ve Öncüleri

Theta ekibi kendi içinde ve bu piyasada öncülük yapan; teknoloji dünyasında adını sıklıkla duyduğumuz uzman kişilerden oluşuyor. Youtube’un kurucu ortaklarından olan Steve Chen’de bu ekipte yer almaktadır. Diğer yandan Twitch, Verizon, Plays.tv’de görev alan ve sektörde önde gelen kişiler Theta’ya mentor danışmanlık yapmaktadır. Bu da Theta’nın gelecekteki en güvenilir ve kar marjı yüksek ağ durumuna sokmaktadır.

Theta satın alma konusuna gelecek olur isek Binance ve Huobi arasında makul bir yatırım hacmi bulunmaktadır.

Piyasalar

Son Yazılar

Önceki İçerikUltra (UOS) Nedir?
Sonraki İçerikWAX Coin (WAXP) Nedir?

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz