Visa, sanatçılara NFT eğitim programı başlattı

Visa Creator Programının amacı açıktır: sanatçıların, karşılıksız jetonlar (NFT’ler) vererek işlerini geliştirmelerine yardımcı olmak. Bir yıl boyunca, müzisyenler, kameramanlar veya 3D animasyon uzmanları olsun, gezegendeki tüm sanatçılara açıktır.

NFT haberleri bölümünde yeni ürünlerin, gelişmelerin olmadığı bir gün geçmiyor. Ve dünyanın dört bir yanındaki birçok yaratıcı, bu büyüleyici ve kazançlı evrene şimdiden dalmış olsa da, çoğu, gözlerinin önünde gelişen devrim karşısında şaşkına dönüyor.

Bu yeni teknolojileri öğrenmelerine yardımcı olmak için Visa, dünyanın dört bir yanındaki sanatçılar için bir yıllık bir program başlattı. Visa Creator Programı olarak adlandırılan program, moda, film, müzik veya görsel sanatlardan gelen yaratıcı kişiler tarafından NFT’lerin benimsenmesini hızlandırmayı amaçlıyor.

Sanatçıların yeni gelir kaynaklarına erişmesine yardımcı olun

Çevrimiçi içerik oluşturan on milyonlarca sanatçı için NFT’ler anıtsal katma değer getiriyor. Gerçekten de, ilk kez, internette yayınlanan malların ve dijital medyanın gerçekliğinin ve mülkiyetinin onaylanmasını mümkün kılıyor. İçerik oluşturucular artık videolarını, müziklerini, resimlerini, GIF’lerini vb. satarak onlara yeni bir gelir kaynağı sağlayabilir.

Solana NFT’leri yakında OpenSea Platformunda

Visa kripto bölümü başkanı Cuy Sheffield, NFT dünyasına dahil olmak isteyen yaratıcıları desteklemeyi amaçlayan bu girişim hakkında şunları söyledi:

“NFT’ler, içerik oluşturucular için güçlü bir ekonomik hızlandırıcı olma potansiyeline sahip. […] Visa Creator Programı aracılığıyla, bu yeni küçük ve mikro işletme kategorisinin dijital ticaret için yeni ortamlardan yararlanmasına yardımcı olmak istiyoruz.”

Visa, programının ilk katılımcısını duyurdu. NFT evreninin en önemli sanatçılarından biri olan Micah Johnson. En çok, büyük boy kaskıyla tanınan, astronot olmayı hayal eden genç bir çocuk olan Aku karakterini yaratmasıyla tanınır.

Beş bölümlük bir program

Sanatçıların NFT olan bu yeni araçlardan en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için Visa Creator Programı beş temel nokta etrafında yapılandırılacaktır :

  • Mentorluk: Visa ekipleri, içerik oluşturuculara işlerini yayınlamak için doğru blok zincirini seçme, dikkate alınması gereken farklı akıllı sözleşme türleri ve hatta NFT’lerde uzmanlaşmış en iyi pazar yerleri gibi konularda tavsiyelerde bulunacak.
  • Topluluğun oluşturulması: Bu program, içerik oluşturucuların fikir alışverişinde bulunmalarına ve NFT alanında az ya da çok deneyimli gerçek bir sanatçı topluluğunun desteği sayesinde engellerin üstesinden gelmelerine olanak tanıyacaktır.
  • Düşünce liderlerine erişim: program katılımcıları, dijital ticaret, Web3, kripto para birimleri ve ödemelerle ilgili düşünürlerin ve araştırmacıların değerli tavsiyelerinden yararlanma ayrıcalığına sahip olacaklar.
  • Visa müşterileri ve ortaklarına erişme: Visa Creator Programı, Visa ağındaki şirketlere erişme fırsatı sunar. Fırsat ortaya çıkarsa, katılımcılar bu nedenle tüm bu aktörlerle daha kolay işbirliği yapabileceklerdir.
  • Ödenek: Visa Creator Programına katılanlar, işlerini NFT’ler etrafında geliştirmek için tek seferlik bir ödenekten yararlanacaklardır.

 Program, ifade alanları ne olursa olsun dünyanın her yerinden sanatçılara açıktır. Kayıt talepleri için son tarih 11 Mayıs, bu yüzden ilgileniyorsanız fazla gecikmeyin.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here